Combo Book - fragment

Moderator: anwaz

Postprzez Janusz » 17 Lut 2007, 12:29

Ladies & Gentlemen

Polecam Waszej uwadze fragmenty z Combo Book GA:

Wspólnota Anonimowych Hazardzistów powstała w wyniku przypadkowego spotkania dwóch mężczyzn w styczniu 1957 roku. Ci mężczyźni mieli za sobą zdumiewające historie pełne kłopotów i nieszczęścia spowodowane obsesją hazardu. Zaczęli się regularnie spotykać. Miesiące mijały, a żaden z nich nie wrócił do hazardu.
Stwierdzili, że aby zapobiec ponownemu upadkowi, należy wprowadzić pewne zmiany w swoim charakterze. Aby to osiągnąć, jako przewodnika używali zasad duchowych, które zostały sprawdzone przez tysiące ludzi wychodzących z innych uzależnień kompulsywnych. Słowo „duchowe” w tym kontekście odnosi się do tych cech ludzkiego umysłu, które reprezentują najwyższe wartości, takie jak: życzliwość, wielkoduszność, uczciwość i pokora. Aby zachować abstynencję, owi mężczyźni czuli także, iż jest niezwykle istotne, aby nieść posłanie nadziei innym kompulsywnym hazardzistom.

Anonimowi Hazardziści są wspólnotą kobiet i mężczyzn, którzy dzielą się nawzajem doświadczeniem, siłą i nadzieją , że ich wspólny problem można rozwiązać i pomóc innym w zdrowieniu z problemu hazardu.

Wiem , że to nie jest forum GA, ale uważam ,że nic nie stoi na przeszkodzie, aby stosować tutaj powyższe zasady duchowe
Pozdrawiam i życzę 24 h abstynencji od wszelkiego obstawiania.
Janusz
Janusz

Miejscowość: mazowieckie

Postprzez zbysob » 17 Lut 2007, 15:42

Ja rowniez mysle ze nic nie stoi na przeszkodzie tak dlugo jak bedzie to propozycja a nie nakaz czy wymog :)
Janusz a nastepnym razem jak zaczynasz posta to prosze: Ladies & Gentlemen & zbysob to bede wiedzial ze post jest do wszystkich bo ja ani jedno ani drugie :)
pozdrawiam
Zbyszek
zaprzestalem myslenia :P
Awatar użytkownika
zbysob

Miejscowość: Szczecin

Postprzez Janusz » 18 Lut 2007, 13:22

"Jak można przestać uprawiać hazard dzięki programowi Anonimowych Hazardzistów?
Zrealizowanie tego celu jest możliwe dzięki zmianie własnego charakteru . Aby to osiągnąć trzeba mieć wiarę w podstawowe zasady programu Anonimowych Hazardzistów i zgodnie z nimi postępować.
Nie istnieją skróty po drodze do osiągnięcia wiary i zrozumienia. Wyjście z jednego z najbardziej kłopotliwych i podstępnych uzależnień kompulsywnych wymaga nie lada wysiłku.
UCZCIWOŚĆ, OTWARTOŚĆ UMYSŁU I CHĘĆ to kluczowe hasła w naszym zdrowieniu."
( fragment Combo Book )
Moim zdaniem chodzi tu o program HOW ( HONESTY, OPENMINDEDNESS, and WILLINGNESS ), ktory opisany jest na stronie http://www.nrgs.org.au/cms/selfhelp/h.o.w/19
A Wy jak myślicie ?
Pozdrawiam i życzę 24 h abstynencji od wszelkiego obstawiania.
Janusz
Nie bądź pyszny, bo zje Cię choroba- kompulsywny hazard ! :)
Janusz

Postprzez admin » 12 Sie 2007, 21:10

Zapraszam do czytamia tłumaczenia Combo Book. Tłumaczenie znajduje się na stronie www.anonimowihazardzisci.org

pozdrawiam

admin
Admin
Awatar użytkownika
admin

Miejscowość: Warszawa

Postprzez Preben » 12 Sie 2007, 22:44

Jestem pod wrażeniem. To bardzo wazne, ze juz jest takie tlumaczenie.
Pozdrawiam wszystkich tłumaczy,.
There is no way to happiness. Happiness is the way.
Preben

Miejscowość: Bruksela

Postprzez admin » 12 Sie 2007, 22:56

Powstał nowy dział na stronie www.anonimowihazardzisci.org - "dokumenty do pobrania".
W tym właśnien dziale będą zamieszczane tłumaczenia GA na język polski.
Nowy dział znajduje się w "menu główne"

pozdrawiam

admin
Admin
Awatar użytkownika
admin

Postprzez andrzej.aha » 13 Sie 2007, 19:52

DZIĘKI... :mrgreen:
Wierzę,...., Wątpię,.... Szukam...
andrzej.aha

Postprzez Mucha » 25 Sie 2008, 21:25

Tłumaczenie Combo book zamieszczone na stronie anonimowihazardzisci.org nie jest pełne.
Brakuje kluczowych moich zdaniem kilku rzeczy. Pełnego programu na 24 h ponieważ nawet ten, który jest przetłumaczony nie jest pełny, definicji osoby dojrzałej emocjonalnie wraz z 16 punktami oraz dziennego spisu wartości moralnych. Nie wiem gdzie w sieci mozna to znależć, ja dysponuje combo book na papierze, która dostałem na GA i postaram sie tych kilka spraw przetłumaczyć bo i tak planowałem to zrobic dla moich przyjaciół z mitingu w Londynie. Jeżeli ktos jest zainteresowany innymi broszurami GA to mam mozliwość je nabyc na mitingach GA. Koszt każdej z nich 0.5 funta. Za 1.5 tygodnia będę w Polsce.
Mucha

Miejscowość: Poznań

Postprzez Janusz » 26 Sie 2008, 00:36

Cześć Mucha,

kilka broszur GA jest na stronie http://www.coloradoga.org/literature.php?op=3
Mam Combo Book na papierze wydane przez Gamblers Anonymous® International Service Office i jest ono takie samo jak na w/w stronie oraz na stronie AH zawierającej polskie tłumaczenie http://www.anonimowihazardzisci.org//co ... ook-1_.pdf

Pozdrawiam i życzę 24 h absty od wszelkiego hazardu.
Janusz
Nie bądź pyszny, bo zje Cię choroba- kompulsywny hazard ! :)
Janusz

Postprzez Mucha » 26 Sie 2008, 15:10

W ydaniu brytyjskim jest to co napisałem powyżej.
Mucha

Miejscowość: Poznań

Wróć do Literatura i publikacje

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości