szukam mitingu w Rzeszowie

Moderator: anwaz

Postprzez monika30 » 18 Sie 2009, 07:37

Witam, jestem tu nowa szukam pomocy dla brata. Jest uzalezniony od hazardu, nie wiem od jak dawna ,ja i rodzice wiemy od kilku miesięcy o jego problemach. Przyznał się kiedy przerosły go długi i potrzebował pomocy(pieniedzy).
Brat ma 27 lat, pracuje, mieszka z rodzicami, mie ma dziewczyny.Od dawna prowadził życie beztroskiego singla. Koledzy ,imprezy - to jego całe zycie. Pod koniec roku wylądował w szpitalu po zatruciu alkoholowym, lekarz skutecznie go nastraszył i przestał pić - ograniczył się do sporadycznego picia piwa. Myśle, że wtedy zaczął intensywnie grać na maszynach i w totolotka. Zaczeły się długi więc, żeby je spłacić brał kredyty bankowe, którymi oczywiście tylko częsciowo regulował należności resztę przegrywał. O tym ze cos sie dzieje mama domysliła się po zwiększajacej się lawinowo korespondencji z banków. Pytany oczywiscie zaprzeczał i mówił ze to tylko reklamy i oferty z banków.
W kwietniu "stracił płynnośc finansową" i z płaczem przyznał się mamie do długów (5 tys). Mama zła ale przestraszona sytuacja pomogła wzieła na siebie kredyt zeby mógł spłacic swoje długi.(Teraz już wiemy ze był to bład). Kazała mu się leczyć znalazła Ośrodek Pomocy Uzaleznionym, umówiła z pania psycholog. to było 2 miesiące temu.
Na dzień dzisiejszy brat gra nadal, w jeden dzień przegrał cała swoja wypłate. Jego zadłuzenie sięga 60 tys zł, rodzice(emeryci) zadłuzyli się przez niego na 12 tys. Pogorszył się jego stan psychiczny ma mysli samobójcze, straszy ze sie rzuci pod pociąg, nie wraca na noce do domy, płacze ze nie moze sobie z tym wszystkim poradzic. Mama przez niego strasznie cierpi, cały czas na lekach uspokajajacych.
Był na dwóch spotakniach z pania psycholog i na jednym z terapeutą z Karanu, niestety w Rzeszowie nie ma terapi grupowej ani mitingów.
Przepraszam za tyle tekstu ale skracałam ile mogłam. Może ktoś z Was zna grupę spotykajacą się w Rzesozwie albo województwie podkarpackim. Z góry bardzo dziękuje.
monika30

Postprzez andrzej.aha » 18 Sie 2009, 09:02

Witaj Moniko... przykro mi lecz na razie w Rzeszowie i okolicach nie ma mitingów AH..
jest kilka osób z Przemysla... przewijały sie na forum... był chyba także ktos z Rezszowa... lecz na razie było za "mało' aby powstała grupa..
najblizsze mitingi... to Zamość, Lublin, Kielce i Kraków...
a co do terapii to kilku przyjaciól był na zamkietej terapii w Rozwadowie... to chba najblizej
Wierzę,...., Wątpię,.... Szukam...
andrzej.aha

Miejscowość: Warszawa

Postprzez stoperxp » 19 Sie 2009, 16:49

monika30,
poleciłbym leczenie zamknięte...stacjonarne, sam miting i poradnia to niewiele, mi najbardziej pomogło odcięcie od grania w czasie leczenia(totalna izolacja) i zbombardowanie konkretnymi informacjami w trakcie terapii...w momencie największego dołka leczenie...mi to pomogło!
bądź uważny, staraj się być szczęśliwy
stoperxp

Miejscowość: z daleka

Postprzez monika30 » 20 Sie 2009, 07:06

Dziękuje za wszystkie informacje. Napiszcie proszę jeszcze jak sie dostać na tleczenie zamknięte (skierowanie od lekarza?), czy NFZ pokrywa koszty leczenia i co z pracą w tym czasie (zwolnienie lekarskie/bezpłatny urlop)?
monika30

Postprzez stoperxp » 21 Sie 2009, 21:26

skierowanie nie jest wymagane, hazardzista jedzie tam i odbywa rozmowe z terapeutą, przede wszystkim musi chciec się leczyć...jeśli terapeuta stwierdzi, że to dla niego odpowiednie miejsce podaje termin w jakim należy się zgłosić do ośrodka na terapię...trwa od 6 do 8tyg totalnej izolacji, bez tv, komórki itp...ze zwolnieniem lekarskim nie ma problemu,w ośrodku jest lekarz i taki papierek każdemu może wystawić, czyli chorobowe...a kontakt to chociażby Całodobowy Oddział Leczenia Uzależnień Stalowa Wola(Rozwadów), nr bez problemu mozna znaleźć...z reguły od rozmowy czeka sie kilka tygodni na przyjęcie do ośrodka, ale jeśli zainteresowany bedzie często tam dzwonił i pytał o mozliwość szybszego przyjazdu to jest szansa wskoczyć na miejsce kogoś, kto nie dojechał albo przybył nietrzeźwy(taki dostaje z miejsca kopniaka!)....leczenie jest bezpłatne, finansowane przez NFZ
bądź uważny, staraj się być szczęśliwy
stoperxp

Miejscowość: z daleka

Postprzez zagubionazona » 13 Lip 2011, 20:14

juz jest taki osrodek w rzeszowie
"Trzeba mieć niemało odwagi, aby się ukazać takim, jakim się jest naprawdę"
Awatar użytkownika
zagubionazona

Wróć do Poszukuję pomocy

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość