Prowadzenie własnej firmy

Moderatorzy: anwaz, admin

Postprzez klaudiaha » 03 Sty 2019, 23:10

Chciałam zapytać, czy ktoś z Was ma doświadczenia w prowadzeniu własnej firmy (mniejszej czy większej) i czy może te doświadczenia mogłyby mi pomóc?
Od zawsze pracowałam na etacie jednak prawie rok temu zdecydowałam się na otworzenie własnej działalności ze względu na rozwój, możliwości, kwestie finansowe i nieumiejętność pracowania dla kogoś. Jestem zadowolona z rezultatów w kwestii zawodowej po podjęciu tej decyzji. Ale przyszła mi też do głowy myśl, czy jest coś czym ryzykuje za dużo i czy obecna sytuacja jest dla mnie bezpieczna. Usłyszałam kiedyś (niestety od bliskiej mi osoby), że prowadzenie firmy nie jest dla hazardzisty. W moim odczuciu nie uważam, że różnię się w swojej pracy od przedsiębiorcy - nie hazardzisty. Ale może macie jakieś doświadczenia ku przestrodze? Chciałabym spełnić swoje marzenia i zrealizować cele - jednak nie za wszelką cenę.
klaudiaha

Miejscowość: Warszawa

Postprzez Sowa » 04 Sty 2019, 00:55

E tam, prowadzę własną firmę i dobrze mi z tym. Powody założenia własnej działalności identyczne jak u Ciebie. Może za dużo pracuję, ale akurat mam taki czas, że zlecenia same włażą oknem, nawet jak drzwi zamknięte.
Jedyne, czego nie robię jako hazardzistka, to nie inwestuję kasy w ŻADNE fundusze (słowa G...A to nawet nie wypowiadam :wink: ) Okazuje się, że to wcale nie takie proste, bo kuszenie, a bywa, że wymóg inwestycyjny pojawia się nawet przy dotąd bezpiecznym lokowaniu. Tymczasem u mnie, jakiekolwiek ryzyko inwestycyjne, choćby najmniejsze, łączy się z emocjami czysto hazardowymi, a stąd już krótka droga do gry.
za zgodność z oryginałem
Awatar użytkownika
Sowa

Miejscowość: polska

Postprzez zbysob » 04 Sty 2019, 19:59

Firmę można prowadzić na wiele sposobów. Jeśli znasz swoje ograniczenia wynikające z choroby i dostosujesz sposób działania do tych ograniczeń to będzie ok. Firmę (malutką ale zawsze) prowadzę już ponad 20 lat. Firma ma się dobrze , ja też zatem już chyba nie wyobrażam sobie pracy "u kogoś" bo każdy szef to idiota a tak mam dwa w jednym :D
zaprzestalem myslenia :P
Awatar użytkownika
zbysob

Miejscowość: Szczecin

Postprzez miszokienka » 05 Sty 2019, 08:11

Jest wiele rzeczy, które nie są dla hazardzistów. No ale jednak każdy z nas jest trochę inny i na jednego działa 10zł noszone w portfelu, a innemu nie przeszkadza jak w portfelu ma 100zł. Ja firmy nigdy nie prowadziłem, ale chodząc na mitingi poznałem wielu hazardzistów, którzy firmy mają. Najwazniejsza jest uczciwość wobec siebie. Jeśli widzę, że coś jest dla mnie choćby niewielkim, ale jednak zagrożeniem, bo np. powoduje głód gry, albo wywołuje myśli związane z graniem to tego nie robię, bo normalne, spokojne życie bez grania jest dla mnie najważniejsze.
Ja sprawdzam, czy coś mnie dotyka, wywołuje niezdrowe myśli lub emocje i jeśli tak, to staję w prawdzie i unikam tego. Taka strategia mi się bardzo dobrze sprawdza. Warunkiem koniecznym jest jednak bezgraniczna szczerość wobec samego siebie i podejmowanie zdrowych decyzji.
Miś jest bardzo grzeczny dziś.
Awatar użytkownika
miszokienka

Postprzez klaudiaha » 05 Sty 2019, 22:02

Fajnie, dziękuję za Wasze komentarze.
klaudiaha

Postprzez Sowa » 14 Mar 2019, 14:47

Wydaje nam się, że trzeba będzie odkurzacz forumowy mieć na podorędziu. To takie ustrojstwo z napisem BAN, co wykurza spamerów z forum.
za zgodność z oryginałem
Awatar użytkownika
Sowa

Postprzez miszokienka » 14 Mar 2019, 16:03

Odkurzacz zawsze w cenie. Zwłaszcza taki, z którym można się pokazać na salonach :D
Awatar użytkownika
miszokienka

Postprzez klaudiaha » 23 Lip 2019, 22:12

Zupełnie nie rozumiem tych dwóch ostatnich komentarzy. Doceniam inteligentną ironię i podteksty, ale tutaj to z tym mi na pewno nie po drodze.
klaudiaha

Postprzez zbysob » 24 Lip 2019, 06:22

Życie na poważnie to strata czasu :P
Awatar użytkownika
zbysob

Postprzez Sowa » 24 Lip 2019, 11:47

Klaudia, komentarze są do postu spamera, który został usunięty (i post i spamer :-))
za zgodność z oryginałem
Awatar użytkownika
Sowa

Postprzez marcin_opolskie » 24 Lip 2019, 12:01

Sowa, może te dwa też trzeba było wygumować :wink: ?
Awatar użytkownika
marcin_opolskie

Miejscowość: opolskie

Postprzez zbysob » 25 Lip 2019, 07:06

no coś Ty SWOJE posty gumkować ??????
Awatar użytkownika
zbysob

Postprzez Sowa » 25 Lip 2019, 09:55

eee już wiem! nie gumkowałam, bo chciałam pociągnąć temat odkurzaczy i pochwalić się nową roombą, ale zapomniałam :-) a potem przyszła Klaudia i wszystko zepsuła. Dobra, mam roombę i kocham ją miłością wielką! ... gdyby tak jeszcze prasowała 8)
za zgodność z oryginałem
Awatar użytkownika
Sowa

Postprzez marcin_opolskie » 25 Lip 2019, 14:51

zbysob, no tak :mrgreen: dalej twarda jest - zostawiła :wink: :roll:
Awatar użytkownika
marcin_opolskie

Miejscowość: opolskie

Postprzez miszokienka » 25 Lip 2019, 15:06

Hola hola, tu chodzi też o mojego posta :lol:
Awatar użytkownika
miszokienka

Następna

Wróć do Nasze doświadczenia

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 9 gości