Dziecko

Moderator: kaśka

Dziecko

Postprzez kaśka123 » 14 Lut 2020, 08:53

chłop ze wsi,
Pamiętam, jak strasznie trudno mi było zrozumieć że jak mu pomagam (W moim mniemaniu) to tak naprawdę mu szkodę i jeszcze sama ponosze straty emocjonalne. Czułam się jak świnia kiedy zostawiłam go samemu sobie, przestawalam pomagać.
Z perspektywy czasu żałuję że tak późno. Straciłam tyle czasu w relacji z dzieckiem. Generalnie zajmowałam się nim i w ogóle ale to wszystko było takie mechaniczne, nie na 100 %, bo większość mojej uwagi pochłonął nałóg męża. Straciłam tak cudowny czas w byciu mamą i najgorsze jest to że już to nie odzyskam. A 2 pierwsze lata w życiu dziecka są najważniejsze.
kaśka123

Dziecko

Postprzez Kasi123 » 14 Lut 2020, 13:36

Nie mam pracy z samym 500+ nic nie zrobię. Tak jestem na utrzymaniu aktualnie. Agresywne fizycznie sytuacje zdarzają się raz, dwa na miesiąc na ten czas mogę przenocować u rodziny. Na codzień zwykle życie. Od tamtego incydentu nie rozmawiam z nim nawet na nie patrzę. Nie jestem w stanie wybaczyć tego zachowania a on nawet nie przeprasza może nawet nie żałuje bo przecież zasłużyłam nie dałam grać... nie zamierzam życ z agresorem. Strasznie mna manipuluje właśnie jakiś czas temu jak powiedziałam ze odejdę to powiedział: tak zostaw chorego...
Kasi123

Dziecko

Postprzez Aga43 » 14 Lut 2020, 15:09

Kasi123 napisał(a):Strasznie mna manipuluje właśnie jakiś czas temu jak powiedziałam ze odejdę to powiedział: tak zostaw chorego...

Cwany jest i wpędza Cię w poczucie winy.Skoro stwierdził że jest chory to do lekarza niech idzie.Kasi nie bierz jego słów do serca.Jeszcze nie jedno możesz usłyszeć od niego.
Kasi123 napisał(a):Nie jestem w stanie wybaczyć tego zachowani

Teraz czas na działanie z Twojej strony.Odwagi Ci życzę.

Kaśka i Marta dobrze że otrzymujecie alimenty.A kto je płaci? a w nosie,ważne że są wpływy na konto :)
Aga43

Miejscowość: Toruń

Dziecko

Postprzez kaśka123 » 14 Lut 2020, 22:13

Kasi123 napisał(a):na ten czas mogę przenocować u rodziny.

Widzisz, już jest jakieś wyjście. Może chwilowe ale masz dokąd pójść i nie musisz znosić przemocy. To już dobry znak.
Kasi123 napisał(a):Agresywne fizycznie sytuacje zdarzają się raz, dwa na miesiąc

No to o raz, dwa za dużo. Tak jak pisałam wcześniej nigdy nie wiesz co Ci się stanie następnym razem.
Kasi123 napisał(a):Strasznie mna manipuluje właśnie jakiś czas temu jak powiedziałam ze odejdę to powiedział: tak zostaw chorego...

No będzie mówił teraz takie rzeczy ale sama widzisz że to manipulacja.on powie to co wie, że może zadziałać. Ale to tylko po to żeby chronić swój chory hazardowy świat, zęby jego porządek się nie posypał. Mój mąż mi bardzo wyjeżdżal z tematem dziecka. Ciągle mówił że robię mu krzywdę, że odbieram ojca, ze wcale nie myślę o dobru dziecka, itd. To była moja pięta achillesowa i on bardzo dobrze o tym wiedział. Najlepszym dowodem na to, że była to tylko gra z jego strony jest fakt, że teraz w ogóle się nie interesuje dzieckiem. A taki był przejęty że dziecku trzeba ojca...
kaśka123

Dziecko

Postprzez Kasi123 » 15 Lut 2020, 09:46

Ja tez usłyszałam, ze dziecko będzie mnie nienawidziło bo zabieram ojca... hahaha a to ze każdy weekend jest na graniu i piciu zamiast zaplanowac czas z dzieckiem albo chociaż wziąć na spacer to już nieistotne. Generalnie mu powiedziałam, ze do niczego się nie nadaje nawet do grania bo ciagle przegrywa. Powiedział ze nic ode mnie nie chce i żebym go traktowała jak powietrze. Generalnie ze mną zerwał. Haha tak mu zależy na dziecku, że pozbawia go pełnej rodziny. I oczywiście to ja mam się wyprowadzić. Bo taki z niego człowiek bez honoru, że wyrzuca matkę z dzieckiem. Pewnie już tylko planuje granie za tydzień bo ma cała kasę na koncie a my będziemy przeszkadzać. Co to jest za koszmar...
Kasi123

Dziecko

Postprzez milo » 15 Lut 2020, 20:40

alimenty na dziecko masz zasądzone ?

a co do "chorego" ... jak jest chory, to niech się LECZY.

Mi tak kiedyś powiedziano i ja poszłam się leczyć.
Dziś jestem zadowolona, że wtedy poszłam się leczyć.

Pozdrawiam :)
Przesyłam słoneczne, ciepłe i puchate :)
Poczuć siebie
Pokochać...
Awatar użytkownika
milo

Miejscowość: Elbląg

Dziecko

Postprzez Kasi123 » 15 Lut 2020, 21:22

Dziś usłyszałam, ze żebym już szybko szła do sądu odebrać prawa, zasadzić alimenty i na policję i obdukcje. Ze wszystko co najgorsze się ode mnie spodziewa. „Najgorsze”! W ogóle nie widzi tego, ze to wszystko jest wynikiem jego zachowania. Jak trzeba być chorym człowiekiem żeby ze mnie robić najgorsza i jeszcze mówić ze chce go udupic!!!!
Kasi123

Dziecko

Postprzez Aga43 » 15 Lut 2020, 21:42

Kasi123 napisał(a):ze żebym już szybko szła do sądu odebrać prawa, zasadzić alimenty i na policję i obdukcje

I to akurat ma rację, alimenty to najlepiej na wczoraj,a kiedy Cię kopnął policja by się przydała i obdukcja tez.
Aga43

Re: Dziecko

Postprzez chłop ze wsi » 15 Lut 2020, 21:43

Czytasz co ludzie piszą ? To co usłyszałaś to najczystszej wody manipulacja hazardzisty.
Kasi123 napisał(a): zasadzić alimenty i na policję i obdukcje
To przecież Tobie sugerujemy i my. jka widzisz Twój hazardzista nie jest głupim człowiekiem.
Kasi123 napisał(a): do sądu odebrać prawa
To i niekoniecznie i niezbyt łatwo .
Kasi123 napisał(a): Jak trzeba być chorym człowiekiem
Wystarczy być uzależnionym.
Każde Twoje ustępstwo nie poprawia sytuacji , próba jakiegoś łagodzenia, udobruchania nic nie da. Chory człowiek czuje przymus grania. I żeby grać, winę za to zwali na kogoś z otoczenia. A TY jesteś najbliżej.
Rada moja na teraz jedna i ta sama- obdukcja, na policję i alimenty. Chyba juz powiedziałaś mu że pójdziesz na policję. I teraz, gdy zajdzie przyczyna ( np agresja ) ,MUSISZ pójść/zadzwonić. Ważne aby hazardzista zobaczył że nie obiecanki/cacanki ale jesteś konsekwentna i robisz co powiedziałaś.
Powodzenia i trzymaj się
chłop ze wsi

Dziecko

Postprzez Aga43 » 15 Lut 2020, 21:43

Działaj Kasi bo szkoda czasu.
Aga43

Dziecko

Postprzez Kasi123 » 15 Lut 2020, 21:59

Ale on mówi o tym wszystkim uważając jednocześnie ze jest to cios w niego samego. Robi ze mnie kogoś okropnego. I wzbudza wyrzuty sumienia tym, że jak to zrobię to już bede najgorsza z najgorszych. W ogóle mi dziś powiedział ze już z nami koniec i mam zakaz mówienia do niego! Zakaz! Cały czas przemoc przy dziecku. Ale wytłumaczcie mi on ma kasę żeby grać oddałam mu, nie blokuje mu. To czemu on mnie tak traktuje i czemu chce się mnie pozbyć zamiast załagodzić sytuacje i skupić się na dziecku? Czemu jest takim okropnym człowiekiem dla mnie?
Kasi123

Dziecko

Postprzez milo » 15 Lut 2020, 23:45

Taka choroba.
Tak działa chory umysł.

Nie odzywać się ?
nie odzywaj,
Iść na Policję i zgłosić pobicie, przemoc ?
idź i zgłoś.
Złożyć w Sądzie Rejonowym Wydział Rodzinny i Nieletnich pozew o zasądzenie alimentów na dziecko ?
składaj. (a to na wczoraj)

Czy czytałaś "List hazardzisty " ?

Jeśli nic nie zmienisz, nic się nie zmieni.... a dziecko nie podziękuję Ci za to, że zmuszałaś je do patrzenia na to, co się dzieje w domu i nie zadbałaś o dziecka sprawy. Wręcz zarzuci Tobie, ze dorosły facet był ważniejszy dla Ciebie niż własne dziecko. Zachowanie ojca wytłumaczy chorobą, zaś Twoje zachowanie nie wytłumaczy niczym, obwini Ciebie. Tak wypowiadają się dzisiaj Dorosłe Dzieci Alkoholików i z Rodzin Dysfunkcyjnych : "to matka była winna, że moje życie jest sp..ne".

Przemyśl to na spokojnie.
Posłuchaj, co mówią inni.
Poczytaj o tym i... decyduj.
Poczuć siebie
Pokochać...
Awatar użytkownika
milo

Miejscowość: Elbląg

Dziecko

Postprzez Marta 26 » 16 Lut 2020, 00:12

To co on mowi robi nie ma z reguły zbyt wielkiego potwierdzenia w rzeczywistości wiesz, ja tez kiedyś słuchałam różnych rzeczy, piłam je jak gąbka, a potem okazało się że to nic nie znaczy, z reguły uzależnieni odgrazaja się, a jak postawi się ich przed faktem dokonanym to nie robią nic, są zbyt pochlonieci nałogiem
Carpe diem!
Marta 26

Miejscowość: Iława

Dziecko

Postprzez Marta 26 » 16 Lut 2020, 00:16

Wspominalas, że masz możliwość noclegu u znajomych, nie wiem ile lat ma twoje dziecko, ale myślę że czas powoli zorganizować mu opiekę i poszukać pracy, ja też bylam w sytuacji podbramkowej, male dziecko, brak pracy, w domu agresywny hazardzista
Ale z czasem jakos wszystko sie ulozy
Carpe diem!
Marta 26

Miejscowość: Iława

Dziecko

Postprzez Kasi123 » 16 Lut 2020, 08:03

No tak w związku chodzi o to żeby ludzie się dobrze ze sobą czuli. A jak ja robię (tak ja) z niego hazardzistę i pijaka i jeszcze mówię, ze nawet w kasynie grać nie umie to on się fatalnie czuje i nie chce mnie znać. Jaka to straszna choroba żeby krzywdzić kogoś i jeszcze z niego robić najgorszego. Mam taki charakter ze uderzam go w najczulsze punkty taka już jestem i on nie może tego znieść. Trudno. Ciężko mi pogodzić się z tym ze moje dziecko ma takiego ojca...
Kasi123

PoprzedniaNastępna

Wróć do Mój partner jest Hazardzistą

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości