Jak mu pomóc...?

Moderator: kaśka

Jak mu pomóc...?

Postprzez doris » 01 Mar 2017, 20:01

Witam Wszystkich
Jestem tu nowa, założyłam konto, bo potrzebuję wyrzucić z siebie to wszystko co we mnie narasta od dłuższego czasu, problem zaczął się ok. 3 lata temu,. Mój partner jest uzależniony od gry w kasynach internetowych, zakładów bukmacherskich itd…. Jak to często bywa na początku było super, zero problemów finansowych, wyjazdy, wakacje, życie jak w bajce, ja sama oczywiście zadowolona z dóbr na które mogliśmy sobie pozwolić nic nie widziałam. Kasa jest, nie przegrywa, nie ma problemu, aż do czasu kiedy zaczął przegrywać. Sprzedane zostało wszystko co mogło spłacić długi, do tego kredyty i strata wszystkich oszczędności. Nie miałam pojęcia czym jest ta choroba, tak jak reszta najbliższej rodziny, za wszelką cenę chcieli spłacić jego długi byle tylko był na „czysto” i mógł zacząć wszystko od nowa… Teraz wiem, że od nowa, ale grać na kolejne pożyczki. Na te chwile nie ma on już możliwości spłaty tych długów, pozostało czekać na windykacje. On zdaje sobie sprawę z problemu, ma już wyznaczony termin na przyjazd do ośrodka, jest to jego świadoma decyzja, do niczego nie jest zmuszony, ale chwilami mam wrażenie, że to ucieczka od tego co go tu czeka, ucieczka od odpowiedzialności, od długów. Gdyby nie jego nałóg to najlepszy człowiek na jakiego mogłam trafić. Nie ma problemu z alkoholem, agresja. Widzę jak się z tym męczy i serce mi pęka. Chciałabym udać się na terapię dla współuzależnionych, nigdy nie próbowałam, chce mu pomóc, chociaż wiedzieć jak… Mieć nadzieje na lepsze jutro…. Boję się, że jak zacznę go kontrolować będzie jeszcze gorzej, ale w tej sytuacji nie widzę innego wyjścia. Mówi, że gra po to żeby wygrać, a jak już wie, że się nie uda, chce umrzeć. Zdarzało się już, że po przegranej i kolejnych pożyczkach uciekał, za każdym razem groził samobójstwem, ale mówi, że brak mu odwagi, boję się, że kiedyś tej odwagi nie zabraknie…
doris

Jak mu pomóc...?

Postprzez marcin_opolskie » 01 Mar 2017, 20:09

doris, Witaj na forum.
Pisz, czytaj - szczególnie dział dla współuzależnionych, forum to duża dawka wiedzy i doświadczeń innych. Terapia dla Ciebie to bardzo dobry pomysł, znajdziesz odpowiedzi na wiele swoich pytań.
Awatar użytkownika
marcin_opolskie

Miejscowość: opolskie

Jak mu pomóc...?

Postprzez Aga43 » 01 Mar 2017, 21:15

doris napisał(a):Chciałabym udać się na terapię dla współuzależnionych,

To jest Doris dobry pomysł
doris napisał(a):Boję się, że jak zacznę go kontrolować będzie jeszcze gorzej, ale w tej sytuacji nie widzę innego wyjścia.

dasz radę go kontrolowac 24h?
Witaj na forum doris.
Aga43

Miejscowość: Toruń

Jak mu pomóc...?

Postprzez Agnieszka1234 » 01 Mar 2017, 21:17

Cześć doris :)
Agnieszka1234

Jak mu pomóc...?

Postprzez doris » 01 Mar 2017, 21:33

Aga43, Nie dam, wiem :( , ale do tej pory kontroli żadnej nie było i za każdym razem wracał do gry mimo mitingów i psychologa (chociaż teraz już wiem po czytaniu forum, że to drugie nie jest zbyt dobrym wyjściem).
doris

Jak mu pomóc...?

Postprzez marcin_opolskie » 01 Mar 2017, 22:00

psycholog?? no nie bardzo - tu terapeuta uzależnień, terapia indywidualna i grupowa; tak.
Awatar użytkownika
marcin_opolskie

Jak mu pomóc...?

Postprzez doris » 01 Mar 2017, 22:35

marcin_opolskie, teraz już też to wiemy, niestety trochę za późno... :( niby chce się leczyć, ale nadal wraca do gry :cry: . Z tego co czytam na forum dużo osób piszę, że terapia w ośrodku dużo pomogła, mam nadzieję, że i tu będzie podobnie....
doris

Jak mu pomóc...?

Postprzez Agnieszka1234 » 01 Mar 2017, 22:35

doris napisał(a):Chciałabym udać się na terapię dla współuzależnionych,

Chcieć to móc. Szukasz w necie Ośrodka Leczenia Uzależnień w Twoim mieście, telefon w łapkę i sie umawiasz. Przedtem do lekarza pierwszego kontaktu po skierowanie i już.
doris napisał(a): Boję się, że jak zacznę go kontrolować będzie jeszcze gorzej, ale w tej sytuacji nie widzę innego wyjścia.

O psychologu poczytałaś na forum, to i o próbach kontrolowania hazardzisty poczytaj :)
doris napisał(a):Mówi, że gra po to żeby wygrać, a jak już wie, że się nie uda, chce umrzeć.

Gra bo prawdopodobnie jest uzależniony i nie potrafi sam przestać. Dodatkowo jak spłacaliście jego długi to jakbyście mu dawali kasę do ręki i mówili " idź grać".
Jeśli chcesz pomagać to pomagaj mądrze. Nie ma więcej pożyczania, czy spłacania i działania za niego. Duży chłopiec to i długi ogarnie (z czasem).
http://www.hazardzisci.org/dla-hazardzi ... zardzisty/
do przeczytania i zastosowania w praktyce.
Pzdr.
Agnieszka1234

Jak mu pomóc...?

Postprzez doris » 01 Mar 2017, 22:48

Agnieszka1234, dziękuję, na pewno zastosuję się do rad :), nie mogę już dłużej tak bezczynnie siedzieć, bo mnie też to niszczy.
doris

Jak mu pomóc...?

Postprzez Agnieszka1234 » 01 Mar 2017, 22:53

Luz, a jak Ci ciężko pisz na forum.
Jesteśmy, żeby wspierać (znaczy ja jestem, jak inni-nie wiem ;))

Możesz też poszukać mitingu Haz Anon, lub Al Anon u siebie. To pomaga i daje power.
Agnieszka1234

Jak mu pomóc...?

Postprzez marcin_opolskie » 01 Mar 2017, 22:55

Ty na swoją terapię, On na swoją - każdy działa w "swoim zakresie".
Awatar użytkownika
marcin_opolskie

Jak mu pomóc...?

Postprzez marcin_opolskie » 01 Mar 2017, 22:56

inni kibicują ... :roll:
no Agnieszko Agnieszko...
Awatar użytkownika
marcin_opolskie

Jak mu pomóc...?

Postprzez Agnieszka1234 » 01 Mar 2017, 22:58

mnie tam uczyli coby pisać za siebie :P
Agnieszka1234

Jak mu pomóc...?

Postprzez marcin_opolskie » 01 Mar 2017, 23:00

a "innych" wywoływać do tablicy? :P
Awatar użytkownika
marcin_opolskie

Jak mu pomóc...?

Postprzez tojatoja » 01 Mar 2017, 23:17

Pisze za siebie i podpisuje sie pod powyzszym :D i
Witam :D
tojatoja

Następna

Wróć do Poszukuję pomocy

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość