On ma dopiero 22 lata....

Moderator: kaśka

Postprzez bezradna12 » 08 Gru 2013, 12:28

WItam. Jestem tu nowa wiec nie bardzo wiem co i jak sie odbywa, ale jak na dzień dzisiejszy jestescie moja ostatnia deska ratunku. Jestem w związku od 3 lat. Marek ma 22 lata jest sportowcem ale i nałogowym hazadrdzistą. W sierpniu 2012 dowiedziałam sie o wszystkim. o graniu o tym ze był na terapii w ośrodku zamkniętym..byłam w szoku ( jak zapewne wy wszyscy). Szcera rozmowa o tym co było o ośrodku jak wygladało jego życie była najgorszą w moim życiu A na wieść i próbie samobójczej mało a bym zemdlała. Zostałam z nim..chciałam mmu pomóć. No i w pewnym sensie odniosłam sukces.. związek rozkwitał zamieszkalismy razem.Chłopak zmienił sie o 360stopni .Nie grał, a wyniki sportowe szły w góre. To dostał powołanie do kadry, to jakieś wyróżnienia. Wszystko wyglądało super..aż do listopada br. Po 3 miesiacach grania powiedział mi ze znów zaczął. Na pytanie dlaczego zaczął odp.." bo nie miałem z kim o tym porozmawiać.. ty i tak mnie nie zrozumiesz"
Chcę mu w jakiś sposob pomóć .. Nie wiem jak ... Macie może jakies pomysły z "kim" mógłby on pogadać o tym wszystkim..
Marek jest jeszcze młody.. całe zycie przed nim.. kariera. Każdego dnia zastanawiam sie czy kiedyś wszystko się ułóży. Na dzień dzisiejszy wszystkie jego pieniadze co miesiac lądują na koncie jego mamy...wieć ma odcięcie od kasy...
grał prze internet wiec stą do was pytanie "
Gdzie i jak można zablokowąc niektóre stony internetowe?? Czy znacie takie strony?

Pozdrawiam M.
bezradna12

Postprzez milo » 08 Gru 2013, 12:39

bezradna12 napisał(a):Macie może jakies pomysły z "kim" mógłby on pogadać o tym

Oczywiście :)
Pokaż mu to forum i niech czyta.
To ON.

A dla Ciebie :
Czytaj dział Współuzależnienie na tym forum.... tu już wszystko jest. I pomysły i rady i sugestie i eksperymenty związane z tym "co ja mogę dla niego zrobić".... a czego NIE ROBIĆ .
Czytaj.
Czytaj, czytaj, czytaj i PISZ.

Pozdrawiam cieplutko :)
Poczuć siebie
Pokochać...
Awatar użytkownika
milo

Miejscowość: Elbląg

Postprzez człowiek1000 » 08 Gru 2013, 13:13

Witaj Milo :) :) :).
człowiek1000

Miejscowość: Dolny Śląsk

Postprzez katakana » 08 Gru 2013, 15:41

Witaj Bezradna :)
cóż Twój chłopak był już na terapii zamkniętej, więc chyba wie co powinien robić, pokaż mu forum, niech czyta, tutaj znajdzie zrozumienie.
Ty bierz się za siebie, terapia, mitingi dla współuzależnionych. Początki są ciężkie, szok, niedowierzanie, łzy, czarna rozpacz. To mija, pod warunkiem, że będziesz tego chciała. Po jakimś czasie jest lżej, uczysz się nie żyć życiem partnera, zaczynasz dostrzegać siebie i to że jesteś dla siebie najważniejsza. Nie powiem Ci, że jest łatwo, ale jest to możliwe, ja się tego nauczyłam chodząc na terapię i również Tobie ją polecam.
Nie pomagaj mu finansowo, bądź konsekwentna w działaniu, czytaj forum, jest wiele cennych informacji, które na pewno Ci się przydadzą.
Życzę powodzenia :)
Kasia
Awatar użytkownika
katakana

Miejscowość: Białystok

Postprzez NATALIA45 » 08 Gru 2013, 16:45

Witaj na forum
bezradna12 napisał(a): Na dzień dzisiejszy wszystkie jego pieniadze co miesiac lądują na koncie jego mamy...wieć ma odcięcie od kasy...

To nic nie da jesli on nie zacznie sie leczyć. Jak będzie chciał grać to zawsze pieniądze znajdzie.
bezradna12 napisał(a):Gdzie i jak można zablokowąc niektóre stony internetowe?? Czy znacie takie strony?

Tych stron jest setki i nie jesteś wstanie mu wszystkiego zablokować.
Ludzie nie zawsze potrzebują rady.Czasami wszystkiego czego im trzeba to dłoń do trzymania, ucho do słuchania i serce, które ich zrozumie.
Awatar użytkownika
NATALIA45

Miejscowość: dolnyśląsk

Postprzez kiedyskiedys » 08 Gru 2013, 21:07

czy to naprawde chodzi o kase? Przeciez to nie jest fundament mojej choroby. To ze przewalalem forse to tylko skutek, tak jak u alkoholika przezarta watroba, to konsekwencja. Zrodlo lezy dosc glebiej.
Jezeli chce przestac grac to Zapraszam go na Miting. Tam nie musi gadac, wszyscy rozumieja sie bez slow :D

Pozdrawiam
Miarą dzieciństwa są dźwięki, zapachy i widoki, dopóki nie nadejdzie mroczna epoka rozsądku - John Betjeman
Awatar użytkownika
kiedyskiedys

Postprzez bezradna12 » 06 Sty 2014, 18:04

Witajcie:)
Jakoś dłuższy czas mnie u Was nie było. Święta i to wszystko. zamieszanie jednym słowem.
Jednak czas z rodzina i przyjaciółmi nie dał zapomnieć. Dalej jest to samo. gra gra i gra... juz naprawdę nie mam siły.Wiecie namawiam Marka na miting, lecz bez skutku. mam juz dośc jego kłamst. Wolałabym żeby powiedział ta "najgorszą prawdę" niż klamał prosto w oczy. Czasami nie wierze. Patrze na niego .. młody fajny chłopak z dobrym sercem, tylko ze świeczką szukać. Z drugiej patrze na kłamsce o,szusta. Wiem że to banał ale to mnie przeraża. Nie chce myśleć o przyszłosci z Nim bo jej po prostu nie widze:(

A jak tam u Was są jakieś dobre więsci w nowym roku ? :):)
Pozdrawiam M.
bezradna12

Re:

Postprzez kiedyskiedys » 06 Sty 2014, 18:08

bezradna12 napisał(a):Witajcie:)
Jakoś dłuższy czas mnie u Was nie było. Święta i to wszystko. zamieszanie jednym słowem.
Jednak czas z rodzina i przyjaciółmi nie dał zapomnieć. Dalej jest to samo. gra gra i gra... juz naprawdę nie mam siły.Wiecie namawiam Marka na miting, lecz bez skutku. mam juz dośc jego kłamst. Wolałabym żeby powiedział ta "najgorszą prawdę" niż klamał prosto w oczy. Czasami nie wierze. Patrze na niego .. młody fajny chłopak z dobrym sercem, tylko ze świeczką szukać. Z drugiej patrze na kłamsce o,szusta. Wiem że to banał ale to mnie przeraża. Nie chce myśleć o przyszłosci z Nim bo jej po prostu nie widze:(

A jak tam u Was są jakieś dobre więsci w nowym roku ? :):)
Pozdrawiam M.

Moze czas najwyzszy na konsekwentne dzialanie? Moze to tu zobaczy, o co tu chodzi?
Miarą dzieciństwa są dźwięki, zapachy i widoki, dopóki nie nadejdzie mroczna epoka rozsądku - John Betjeman
Awatar użytkownika
kiedyskiedys

Postprzez artur0407 » 06 Sty 2014, 18:43

bezradna12 napisał(a):Nie chce myśleć o przyszłosci z Nim bo jej po prostu nie widze:(

Sprawa wydaję się więc bardzo prosta.Nie myśl,nie patrz,zostaw...
Pozdrawiam A ;) rtur.
Awatar użytkownika
artur0407

Miejscowość: warm-mazurskie

Postprzez bezradna12 » 06 Sty 2014, 19:23

artur0407 napisał(a):zostaw..

Nie jest to tak łatwe jak się mi wydaję. Miałam myśli o odjeściu ale to trudne. Kocham Go i nie wyobrażam sobie zycia bez niego ale z nim też nie. Musi sie wziąsc w garść, zobaczyć to z drugiej strony. Ale ON TO MUSI zrozumieć. Do mnie juz dotarło ze mu nie pomoge i to dzięki wam:) brakuje mu troche takiego pozytywnego myślenia na temat przyszłości. Wierze w niego, wiem że jest na tyle silny by to wszystko "skonczyc". tYlko problem w tym ze tylko ja o tym wiem. ..

On nie ma czasu zeby myslec musi zaczac działać.

pozdrawiam M.
bezradna12

Postprzez artur0407 » 06 Sty 2014, 20:31

bezradna12 napisał(a):Ale ON TO MUSI

NIKT nic nie musi,ani on,ani ty,ani ja,ani ktokolwiek nikt inny.Każdy ma wybór...Pozdrawiam Artur hazardzista.
Pozdrawiam A ;) rtur.
Awatar użytkownika
artur0407

Miejscowość: warm-mazurskie

Postprzez zbysob » 07 Sty 2014, 00:35

bezradna12 napisał(a):Do mnie juz dotarło ze mu nie pomoge

jeszcze nie dotarlo skoro on cos musi zrozumiec, powinien itd. A jesli nie wyobrazasz sobie zycia z nim ani bez niego to "masz babo placek" :)
zaprzestalem myslenia :P
Awatar użytkownika
zbysob

Miejscowość: Szczecin

Postprzez Agnieszka1234 » 07 Sty 2014, 08:14

bezradna12 napisał(a):Wiecie namawiam Marka na miting, lecz bez skutku. mam juz dośc jego kłamst.

No to daj mu spokój i zajmij się swoimi sprawami. Jeśli nie chce iść, widocznie nie widzi takiej potrzeby. A Ty myślałaś o udaniu się na miting ? Dla współuzależnionych oczywiście :)
Agnieszka1234

Postprzez Gitara » 07 Sty 2014, 09:25

Po tym, co napisałaś bezradna, jest tylko jedno wyjście. Powiedz mu, że go kochasz, ale nie chcesz być z nim, bo nie widzisz przyszłości w chorym związku... i odejdź... Daj czas jemu i sobie, innymi słowy daj czas czasowi...
" KAŻDE JUTRO, MOŻE OKAZAĆ SIĘ NAJLEPSZYM DNIEM W ŻYCIU! "
Awatar użytkownika
Gitara

Miejscowość: Radom

Postprzez romekgg » 07 Sty 2014, 11:26

bo troche oto chodzi w tym stanie gdy hazardzista nadal gra; by zburzyc mu komfort gry .Fakt że może zostac sam z pelnym bagażem tego co uczynil mu hazard ...
Zdałem sobie sprawę jak mało zależy od nas a jak dużo od Siły Wyższej
Awatar użytkownika
romekgg

Miejscowość: małopolska

Następna

Wróć do Poszukuję pomocy

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości