Potrzebuje pomocy !!!

Moderator: kaśka

Potrzebuje pomocy !!!

Postprzez agamar » 09 Sie 2013, 17:16

Witam wszystkich mój mąż jest hazardzistą od jakiś 4 lat ciągle łudzi się tym że sam sobie da radę z tym uzależnieniem. Bez grania wytrzymuje ok 3-4 miesięcy i znowu gra. Na początku były to małe sumy ale jak dostał pracę w Niemczech i sam tam wyjechał to zaczął przegrywać całe wypłaty. Od 2 lat mieszkamy razem w Niemczech. Przyjechałam do męża razem z dziećmi bo wierzyłam mu i wmawiałam sobie że jak będziemy razem to już nie będzie grał. Myliłam się. Zmusiłam ostatnio męża do pójścia na leczenie i był na trzech spotkaniach. W duchu cieszyłam się że w końcu zrozumiał jak bardzo zniszczył swoją grą rodzinę i w końcu coś zacznie z tym wszystkim robić. Myliłam się bo po trzech razach powiedział mi że czuje się tam dziwnie i że on już tam nie chce chodzić. Pomóżcie mi proszę o jakieś rady. Dodam jeszcze że jesteśmy w Niemczech sami i mi samej jest ciężko kontrolować męża.
agamar

Potrzebuje pomocy !!!

Postprzez gochka » 09 Sie 2013, 18:12

agamar napisał(a): mi samej jest ciężko kontrolować męża.

Pomoc? :D

A tak serio.. Daruj sobie te kontrole. Chcesz byc dalej jego mamusia? Zasuwaj na terapie dla siebie.
Codziennie budzę się piękniejsza, ale dziś to już przesadziłam..
Awatar użytkownika
gochka

Miejscowość: Legnica

Potrzebuje pomocy !!!

Postprzez markoz » 09 Sie 2013, 18:20

Witaj agamar. Tu masz link do strony niemieckiej gdzie twój mąż może otrzymać pomoc. http://www.anonyme-spieler.org/gruppen.htm
agamar napisał(a):mi samej jest ciężko kontrolować męża.

Chcesz abyśmy my pomogli ci go kontrolować. Kontrola drugiego człowieka daje odwrotny skutek. Im bardziej któryś z członków rodziny stara się podporządkować innych tym większy sprzeciw i niechęć budzi swą postawą. Aby oszczędzić sobie wielu zmartwień staraj się mimo sytuacji opanować poczucie gniewu, nie nakazuj swojemu mężowi co ma zrobić ze swoim graniem , dawaj mu informacje, zasiewaj ziarno, staraj się aby granie męża nie psuło twoich relacji z waszymi dziećmi i przyjaciółmi. Nie ukrywaj jego choroby i nie uciekaj w samotność. Staraj się postawić granicę której twój mąż nie mógłby przekroczyć, staraj się być konsekwentna. To takie moje przemyślenia jeżeli coś z tego może ci pomóc to fajnie. Zajrzyj na dział współuzależnionych a dowiesz się więcej od osób które dzielą się swym doświadczeniem ze swojego własnego podwórka.
Choć nikt nie może cofnąć czasu i zacząć wszystkiego na nowo,każdy może zacząć wszystko teraz i stworzyć całkiem nowy finał.
Awatar użytkownika
markoz

Miejscowość: Nasielsk

Potrzebuje pomocy !!!

Postprzez Agnieszka1234 » 10 Sie 2013, 08:26

Witam Cię agamar na forum :)
Zachęcam do lektury działu współuzależnienie znajdziesz tu zapewne kilka odpowiedzi na swoje pytania.
Pozdrawiam
Agnieszka1234

Potrzebuje pomocy !!!

Postprzez NATALIA45 » 10 Sie 2013, 09:05

Witaj agamar na forum
Kontrola to najgorsza rzecz jaka chcesz zrobić. I nie mówię tu wcale o Twoim mężu a o Tobie, wykończysz tym siebie a jemu nie pomożesz. Nie da się żyć z czynnym hazardzistą i kontrolować go, bo on jak będzie chciał grać to i tak zagra.Ważna w tym wszystkim jesteś Ty i dzieci, powinnaś szybciutko zrobić rozdzielność majątkowa sądową oraz alimenty na dzieci abyś nie musiała spłacać długów, które zrobił lub zrobi Twój mąż.
Ludzie nie zawsze potrzebują rady.Czasami wszystkiego czego im trzeba to dłoń do trzymania, ucho do słuchania i serce, które ich zrozumie.
Awatar użytkownika
NATALIA45

Miejscowość: dolnyśląsk

Potrzebuje pomocy !!!

Postprzez zagubionazona » 13 Sie 2013, 07:50

Ja tak się starałam kontrolować , sprawdzać ciągle przeszukiwałam jego ,, skrytki ,, ale to było bez sensu :lol: sama z siebie się teraz śmieję ... choć nie raz jeszcze mam ochotę na kontrol ale za chwilę mówię stop ....kurde zaczyna mnie to walić :lol: :lol: mam ważniejsze sprawy na głowie :mrgreen:
"Trzeba mieć niemało odwagi, aby się ukazać takim, jakim się jest naprawdę"
Awatar użytkownika
zagubionazona

Potrzebuje pomocy !!!

Postprzez zbysob » 13 Sie 2013, 22:54

zagubionazona napisał(a):....kurde zaczyna mnie to walić :lol: :lol: mam ważniejsze sprawy na głowie :mrgreen:

to znaczy ze normalniejesz :D
ale samo nie przyszlo :)
zaprzestalem myslenia :P
Awatar użytkownika
zbysob

Miejscowość: Szczecin

Potrzebuje pomocy !!!

Postprzez zagubionazona » 15 Sie 2013, 06:41

Zbyszek wiesz dużo czasu musiało czasu upłynąć :lol: kiedyś to było nie do pomyślenia :mrgreen:
Awatar użytkownika
zagubionazona

Potrzebuje pomocy !!!

Postprzez sinia89 » 05 Wrz 2013, 15:29

Zgadzam sie z tym ze kontrolowanie hazardzisty nie ma sensu...jaa tez probowalam i co mi to dalo? Tracilam czas który moglam poświęcić na swoje pasje. A i tak sie dowiadywalam ze on gra i tak znajdzie sposób na granie w tajemnicy. Probowalam wszelkich sposobów zeby go powstrzymac..nic to nie dalo. Poddalam sie, zajelam sie sobą i swoim zyciem . Chce grać to niech gra...ja mu nie bede pomagac ani go kryć.
Po burzy zawsze wychodzi słońce!
sinia89

Potrzebuje pomocy !!!

Postprzez zagubionazona » 08 Wrz 2013, 12:12

czas czasem ale po co sobie głupotami zaprzątać głowę ...
Awatar użytkownika
zagubionazona

Wróć do Poszukuję pomocy

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości