Zdrada

Moderator: kaśka

Zdrada

Postprzez milo » 10 Lip 2013, 14:52

Ja rozumiem.
Przemoc psychiczna i emocjonalna - to też przemoc.
Dziecko nie powinno byc świadkiem takich zachowań.

Może czas pomyśleć o pozbawieniu go władzy rodzicielskiej... przemyśl to i rób, co Ci serce i rozum podpowiada.
Dobrze, ze nadal starasz sie być konsekwentna. Trzymaj tak dalej, chociaż łatwo nie będzie.
Dbaj o siebie i o dziecko.

Czy korzystasz z terapii ? jakiej? moze potrzebna będzie terapia dla ofiar przemocy ... ale moze przesadzam... na pewno ktoś jeszcze sie wypowie w temacie .

Przytulam ciepło i puchato :)
Poczuć siebie
Pokochać...
Awatar użytkownika
milo

Miejscowość: Elbląg

Zdrada

Postprzez Ewa27 » 11 Lip 2013, 20:08

założona była sprawa na policji o przemoc psychiczną i fizyczną ale umorzyli ;/ z pomocy korzystam - terapia indywidualna dla współuzależnionych i terapia grupowa. w pozwie rozwodowym zaznaczyłam o ograniczenie praw, racji tego że nie mieszkamy razem od pół roku, widzenia w dodatku pod obecność moją lub mojej mamy z którą mieszkam, dziś nawet miałam spotkanie z terapeutką która powiedziała że on niszczy mnie psychicznie. Ja naprawdę robię co w moich siłach żeby temu zaprzestać. On teraz ułożył sobie plan że żyje dla dziecka i chce się z nim widywać co dzień! powiedziałam że absolutnie i że mamy ustalić harmonogram spotkań.. widzę że z nim coraz gorzej, no ale ze mną też, chcę to uciąć, ale zdaję sobie sprawę że rozwód będzie ciężki. mówię że w week wyjeżdżam a on gdzie i z kim? bo musi wiedzieć gdzie jego dziecko?! to jest chore.
Dziękuję i również pozdrawiam
Chcę zrozumieć żeby nie znienawidzić
Ewa27

Miejscowość: Katowice

Zdrada

Postprzez Sowa » 11 Lip 2013, 21:50

Ewa27 napisał(a):bo musi wiedzieć gdzie jego dziecko?! to jest chore.

Ewo, dla mnie to całkowicie normalne. Ty nie chciałabyś wiedzieć dokąd ojciec zabiera dziecko i w jakim towarzystwie będzie?
Awatar użytkownika
Sowa

Miejscowość: polska

Zdrada

Postprzez Ewa27 » 11 Lip 2013, 22:11

oczywiście, że tak,tylko dlaczego nie interesował się synem jak np w MOPSie stałam po 120zł dla dziecka bo nie miał co jeść? on robi co chce i próbuje kontrolować mnie na każdym kroku a dzieckiem się wypiera. przyjeżdża kiedy mu się podoba, nawet jak mam ustalone co innego z dzieckiem to nic go nie obchodzi bo on chce spotkać się z dzieckiem. dodam,że zaczął się interesować w ogóle synem od dwóch tygodni, wcześniej to było różnie a wręcz czasem z moim naleganiem.
Ewa27

Zdrada

Postprzez milo » 11 Lip 2013, 22:16

Ewa27 napisał(a): a on gdzie i z kim

teraz to sie nazywa " chcę wiedzieć gdzie jest dziecko".... chyba nie o dziecko tu chodzi. Wymykasz mu sie spod kontroli
Poczuć siebie
Pokochać...
Awatar użytkownika
milo

Miejscowość: Elbląg

Zdrada

Postprzez Sowa » 11 Lip 2013, 22:22

a ja myślę, że jest zazdrosny
Awatar użytkownika
Sowa

Miejscowość: polska

Zdrada

Postprzez Agnieszka1234 » 12 Lip 2013, 08:04

Jak dla mnie to też normalne, że ojciec chce wiedzieć gdzie i z kim jest dziecko. Ja chciałabym wiedzieć.
Ewo wiem że jest Ci ciężko, ale ważne by w tym wszystkim przede wszystkim kierować się dobrem dziecka. Mąż nie ma prawa nachodzić Cię w każdej chwili kiedy się spodoba i kiedy zachce mu się widzieć synka. Tak jak piszesz mądrze jest ustalić harmonogram i tego się trzymać. Ktoś tu musi być mądry właśnie po to by dziecko nie było świadkiem awantur, by mogło spokojnie spędzać czas z ojcem. On jest chory i póki co zwyczajnie nie jest w stanie podejmować odpowiedzialnych decyzji.
Pamiętam swoje początki i jak "grałam" dziećmi by odpłacić mojemu mężowi za doznane krzywdy. Szantażowałam, że odbiorę mu prawa rodzicielskie, robiłam trudności przy widywaniu. Tłumaczyłam sobie to dobrem dzieci, ale dużo później uświadomiłam sobie, że załatwiałam tym tak naprawdę swoje bolączki. Chciałam wymusić określone zachowania na mężu i dopiec by bolało jak najmocniej. Wiedziałam, że trafię w bardzo czuły punkt. Na szczęście się opamiętałam.
Nie wiem jak jest w Waszym przypadku, ale zdaję sobie sprawę, że Cię bardzo skrzywdził. W emocjach trudno o racjonalne działania. Więc tak jak mówię przede wszystkim miej na uwadze dobro dziecka.
Z tego co czytam widać, ze mądra i dzielna kobieta z Ciebie.
Pozdrawiam :)
Agnieszka1234

Zdrada

Postprzez marta79 » 12 Lip 2013, 08:30

trudno powiedzieć jakie on ma intencje...możliwe że interesuje się dzieckiem ale też bardzo prawdopodobne że poprzez dziecko chce Tobą manipulować...ale teraz nieważne są powody dla których zachowuje się tak czy inaczej...powinnaś Ewo spokojnie pomyśleć co teraz możesz a czego nie...jeśli on nie ma jeszcze ograniczonych praw do dziecka to po prostu ma prawo wiedzieć gdzie zabierasz dziecko bez względu na to jakimi intencjami się kieruje i w dodatku może się na to nie zgodzić...przykre jest to wszystko co się u Ciebie dzieje ale nie warto działać pod wpływem emocji i złości...postaraj się mysleć racjonalnie...jest ojcem Twojego dziecka z Twojego wyboru i musisz się z tym liczyć...oczywiście dobro i bezpieczeństwo dziecka ponad wszystko, bo to że on jest ojcem nie gwarantuje dziecku bezpieczeństwa, biorąc pod uwagę jego zachowania...dlatego bądź czujna..
"Ze wszystkich części ciała najbardziej trzeba czuwać nad palcem wskazującym..." Josif Brodski
Awatar użytkownika
marta79

Miejscowość: łódzkie

Zdrada

Postprzez NATALIA45 » 12 Lip 2013, 08:56

Ewa27 napisał(a): mówię że w week wyjeżdżam a on gdzie i z kim? bo musi wiedzieć gdzie jego dziecko?! to jest chore.

A ja nie do końca zgodzę się z wypowiedziami. Ok powinien być zrobiony harmonogram spotkań z dzieckiem ale Ewa wyjeżdża na weekend a nie na miesiąc czy więcej. Nie są ze sobą już pół roku dlaczego ma sie facetowi tłumaczyć gdzie i z kim wiedząc, że może jej spierniczyć ten weekend. Może wyjście do koleżanki na kawę na godz. lub dwie powinna przedyskutować z nim? Ja bym go w ogóle nie informowała, że wyjeżdżam wyłączyła komórkę i odpoczywała dwa dni w spokoju.Ale to jest to co ja bym zrobiła.
Ludzie nie zawsze potrzebują rady.Czasami wszystkiego czego im trzeba to dłoń do trzymania, ucho do słuchania i serce, które ich zrozumie.
Awatar użytkownika
NATALIA45

Miejscowość: dolnyśląsk

Zdrada

Postprzez gochka » 13 Lip 2013, 19:05

Ewa27 napisał(a):mówię że w week wyjeżdżam

A po co to mowisz? Jak idziesz do kolezanki to tez mu o tym mowisz? Jak idziesz na miasto to tez? To jest CHORE W TOBIE. Patrz jak ladnie zawsze mozna ocenic kogos, jak latwo nam sie dostrzega cos u kogos. Ciezko nam jednak zobaczyc to cos u samych siebie.
Robilam tak samo jak Ty. Dzis juz nawet wiem po co to robilam, choc wtedy nie mialam nawet tego swiadomosci. A robilam to po to, zeby na jego pytanie gdzie, z kim, po co, odpowiedziec: Nie interesuj sie. Wtedy czulam sie taka mocna i fajna. Zwyczajnie bylo mi to potrzebne do podniesienia sobie samooceny. Owszem, gdybym miala wyjechac z dzieckiem gdzies na dluzszy czas i wiazaloby sie to z tym, ze mialby przez to utrudniony kontakt z dzieckiem to bym powiedziala. Weekend, a nawet tydzien wakacji nie jest jednak tak istotna rzecza.
Codziennie budzę się piękniejsza, ale dziś to już przesadziłam..
Awatar użytkownika
gochka

Miejscowość: Legnica

Zdrada

Postprzez Ewa27 » 14 Lip 2013, 09:02

gochka napisał(a): wiązałoby się to z tym, ze miałby przez to utrudniony kontakt z dzieckiem to bym powiedziala. Weekend, a nawet tydzień wakacji nie jest jednak tak istotna rzecza.

witam, otóż właśnie, jak wcześniej pisałam on chce nagle co dzień być u dziecka bo jeśli ja się nie zgadzam to utrudniam kontakty. w weekend chciał być ale odmówiłam, chciał wiedzieć dlaczego więc mu powiedziałam, i o to tu chodzi. Przez pisanie ciężko wyjaśnić całą sytuację bo zawsze coś jest niedopowiedziane, staram się na bieżąco dopowiadać. A co do weekendu to nigdzie nie pojechałam bo synuś dostał katarku i nie chciałam "dobić" go górskim powietrzem. Byliśmy za to u koleżanki i jej syna i nie pisałam gdzie i z kim jestem ;)
pozdrawiam
Ewa27

Zdrada

Postprzez gochka » 14 Lip 2013, 09:34

Ale to Ty dajesz sobie wmowic, ze utrudniasz kontakt (on tak Toba manipuluje). Jak ksiaze bedzie mial ochote widziec dziecko codziennie, to codziennie bedziesz czula sie zobowiazana tlumaczyc mu co gdzie i jak? Rozumiesz? Ty dzialasz w zwiazku z jego mowieniem lub robieniem. Sek w tym, bys dzialala zgodnie ze soba i nie dala sobie cokolwiek wmowic. Dlatego warto ustalic kontakty. Zrobilas to? Czy chcesz, aby maz caly czas kierowal Twoim zyciem?
Awatar użytkownika
gochka

Zdrada

Postprzez Ewa27 » 14 Lip 2013, 13:45

nie daje sobie nic wmawiać a już nade wszystko próbuję nie dać sobie i przerwać działanie pod niego. jutro jestem umówiona z prawnikiem aby pomógł mi ustalić co i jak w związku z nawróceniem się tatusia, natomiast męża już uświadomiłam że nie będzie co dzień <co oczywiście w jego mniemaniu jest że działam w zemście za trzecią już kochankę> i kontakty są do ustalenia.
a propo jest gdzieś jakiś post o rozwodzie z hazardzistą z jego winy ?
Ewa27

Zdrada

Postprzez NATALIA45 » 14 Lip 2013, 14:26

Ewa27 napisał(a): jest gdzieś jakiś post o rozwodzie z hazardzistą z jego winy ?

A czytałaś Ewa dział współuzależnienie, czy tylko odpowiedzi do ciebie? bo tam byś znalazła wiele takich postów jakich szukasz.
Ludzie nie zawsze potrzebują rady.Czasami wszystkiego czego im trzeba to dłoń do trzymania, ucho do słuchania i serce, które ich zrozumie.
Awatar użytkownika
NATALIA45

Miejscowość: dolnyśląsk

Zdrada

Postprzez gochka » 14 Lip 2013, 17:49

Ja jestem po rozwodzie z hazardzista z jego winy, Ewo.
Awatar użytkownika
gochka

PoprzedniaNastępna

Wróć do Poszukuję pomocy

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości