Argumenty do wniosku o diagnozę uzależnienia od hazardu

Moderator: kaśka

Argumenty do wniosku o diagnozę uzależnienia od hazardu

Postprzez elka » 20 Sie 2012, 22:07

U mnie na terapii grupowej mamy takie pojęcie "nasz" mąż- tzn- te same akcje , te same sytuacje...czasami te same teksty, mimo,że się wcześniej nie znałysmy, a nasi mężowie tym bardziej- a mówią to samo ( pomoc znalazłam w ośrodku dla uzaleznionych od alkoholu i dla ich rodzin- z "hazardem" jestem jedyna, a i tak mam tego samegomeza...)
Jak sie dziwiłam,że do mojego męża NIC nie dociera, to na terapii psycholog powiedziała nam, żebyśmy sobie wyobraziły,że "nasz" uzalezniony jest jakby zamknięty w szklanym naczyniu słoju- NIC nie dociera...
Miałam znów przygodę- dziecko miało wypadek i trzeba było jechac do szpitala ( z racji choroby przewlekłej dziecka muszę szybko pokazywac się z dzieckiem u lekarza) . I co- NICO- nie dosc,ze sie nie dodzwoniłam,to mąz jak juz przeczytał smsa,że jestesmy w szpitalu i co się stało-po półtorej godz zadzwonił, ale do dziecka- ktore notebene powoli na izbie przyjec "odlatywało", i trudno sie było dogadac.

Duzo sobie wypracowalam siebie w tej mojej pogmatwanej sytuacji,ale przyznam,ze o ile dam sobie rade z fałszywmi dowodami, przegonie zastraszaczy, przetrwam teksty,że zła kobieta jestem, to ten brak zainteresowania, totalny, jesli chodzi o dzieci- mnie rozwala. Tak nie było- maz był bardzo za dziecmi, spedzal z nimi duzo czasu, rozmawial, opiekowal sie- i to nagle pękło( tzn, no moze nie nagle, ale zmieniło sie o 180 stopni.
Nie zanosi się,zeby maz wogole przyznal się,ze jest chory- dna mam wrazenie nogdy nie osoaignie, umial sobie znalezc sponsorow.
Tak chcialam tylko wyrzucic z siebie,bo ja jestem matką-ojca dzieciom nie zastapię, a matczyne sercemi pęka jak widzę,że tata ani dzieci ani ich potrzeb nie widzi. I co gorsza- nic nie wskazuje,ze kiedykolwiek zobaczy.

Dobrze,że zdecydowalam się na terapię rodzinną z dziecmi- przynajmniej we 3 może coś dla siebie wypracujemy w tym naszym "cyrku".

pzdr
elka
elka

Poprzednia

Wróć do Poszukuję pomocy

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości