Jak i czy kontrolować finanse osoby uzależnionej

Moderator: kaśka

Postprzez kokosek35 » 21 Wrz 2012, 06:58

Starszy_Brat napisał(a):Po drugie, nie zasłaniam się mamą. Jeśli chodzi o ostatnia sprawę spłaty niby długu i niebezpieczeństwa z tym związanego, ja byłem jedyna osoba która może dokonać tego przelewu. Gdyby matka miała pieniądze, zapewne bym powiedział, ze jestem przeciwny i ja nie przeleje.

Wiec po co samodzielnie dzwigasz jarzmo odpowiedzialnosci?? podziel sie nia z matką. Niech ona robi przelew jak jej syn ją manipuluje.
Nikt nie sięga po pomoc kiedy sam nie dostrzega że pomoc mu potrzebna. Twoja matka tez nie widzi swojego syndromu bo odpowiedzialnosc bierzesz na siebie ty sam.
Pomysl o tym ;)
Nie troszczcie się więc zbytnio o jutro, bo jutrzejszy dzień sam o siebie troszczyć się będzie. Dosyć ma dzień swojej biedy. (Mt 6:25-34)
Awatar użytkownika
kokosek35

Miejscowość: Tomaszów Maz.

Postprzez kokosek35 » 21 Wrz 2012, 07:01

Starszy_Brat napisał(a):Oni chcą mu np. spłacać komornika ... Nie czytają, nie rozmawiają z psychologami. Chcą mieć "czyste" sumienie jakby coś się stało. Ja się już z tego wyleczylem

sa dorosłymi ludzmi sami dokonują wyboru. Chcoć to trudne nie masz prawa im tego odbierać
Nie troszczcie się więc zbytnio o jutro, bo jutrzejszy dzień sam o siebie troszczyć się będzie. Dosyć ma dzień swojej biedy. (Mt 6:25-34)
Awatar użytkownika
kokosek35

Miejscowość: Tomaszów Maz.

Postprzez NATALIA45 » 21 Wrz 2012, 08:53

Starszy_Brat napisał(a):To co pisałem ponad rok temu już mnie nie dotyczy. Biorę to na chłodno.

Jak sie ma pierwszy post do drugiego?
Starszy_Brat napisał(a):Obudzilem sie znowu jako wspoluzalezniony brat hazardzisty, zwymiotowalem. Nakrzyczalem z byle powodu na dziecko, potem poklocilem sie z żona, która od początku odradzala mi ten ruch.

Od Ciebie zależy co zrobisz z naszymi postami. To Twoje życie i Twoja rodzina. Ty też jesteś dorosły, tak jak i Twój brat.
Ludzie nie zawsze potrzebują rady.Czasami wszystkiego czego im trzeba to dłoń do trzymania, ucho do słuchania i serce, które ich zrozumie.
Awatar użytkownika
NATALIA45

Miejscowość: dolnyśląsk

Postprzez marta79 » 21 Wrz 2012, 11:12

zbysob napisał(a):a mnie juz sie zwyczajnie nie chce

o tej porze też by mi sie nie chciało :D
"Ze wszystkich części ciała najbardziej trzeba czuwać nad palcem wskazującym..." Josif Brodski
Awatar użytkownika
marta79

Miejscowość: łódzkie

Poprzednia

Wróć do Poszukuję pomocy

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości