Czy rozdzuelnosc moze zaszkodzic ?

Dyskusja o zagrożeniach prawnych

Moderatorzy: anwaz, admin, krzysiek36

Postprzez Pan Nikt » 28 Maj 2020, 21:33

Pewnie że podjadę, ale dopiero w poniedziałek więc jutro spróbuje się dodzwonić, ale już tym razem do swojego oddziału US
Pan Nikt

Miejscowość: Łódzkie

Re: Czy rozdzuelnosc moze zaszkodzic ?

Postprzez chłop ze wsi » 29 Maj 2020, 15:23

asia napisał(a):Dodam że to ZUS Warszawa Czerniakowska.

Z urzędami państwowymi jest dziwna sprawa- w dużym mieście traktuja człowieka po ludzku :D , w powiatach ciągle jeszcze funkcjonuje magia powagi urzędu.Ale powli i tu następuje poprawa.
[quote="Sowa"]Zawsze widzę siebie pełzającą na kolanach po US z bukietem w rękach i bombonierką w zębach [/quote
Tu stawiałbym raczej na klęczenie , bicie w piersi i mantra"moja wina".
Określenie jest rozwalające ale jesli przyznamy sie do wykroczenia zanim US wykryje obejdzie się bez kar.
chłop ze wsi

Postprzez marcin_opolskie » 29 Maj 2020, 18:49

chłop ze wsi, a widzisz - nie zawsze; znam przypadek że pomimo skruchy itd. kara grzywny była
Awatar użytkownika
marcin_opolskie

Miejscowość: opolskie

Postprzez Sowa » 29 Maj 2020, 20:18

Bo czynny żal daje urzędnikowi tylko możliwość odstąpienia od wymierzenia kary, co nie znaczy, że jej nie wymierzy. Jednak lepiej taką szansę mieć, bo bez czynnego żalu kara gwarantowana, ale nie ma co się martwić na zapas.
za zgodność z oryginałem
Awatar użytkownika
Sowa

Miejscowość: polska

Postprzez zbysob » 31 Maj 2020, 23:20

jej jak ja kocham taki "czynny żal" i zawsze wtedy staram się sobie przypomnieć kto jest dla kogo , ech ....
zaprzestalem myslenia :P
Awatar użytkownika
zbysob

Miejscowość: Szczecin

Postprzez Pan Nikt » 02 Cze 2020, 07:08

No cóż czynnego żalu nie było. Pani z urzędu powiedziała żeby za dwa lata wstecz zrobić korekty więc chyba poza tym, że musiałem zapłacić 15 zł, a urząd ma 15 zł przysłać na konto żony, to raczej żadnych konsekwencji nie będzie
Pan Nikt

Miejscowość: Łódzkie

Postprzez Sowa » 02 Cze 2020, 16:09

podoba mi się to przekazywanie 15 zł :-) :wink:
za zgodność z oryginałem
Awatar użytkownika
Sowa

Miejscowość: polska

Postprzez marcin_opolskie » 02 Cze 2020, 20:55

Sowa napisał(a):podoba mi się to przekazywanie 15 zł :-) :wink:

w papierach musi grać... :mrgreen:
Awatar użytkownika
marcin_opolskie

Miejscowość: opolskie

Postprzez uzalezniony12 » 22 Lis 2020, 20:52

goska1205 napisał(a):Witam.Jestem żoną hazardzisty.Czytam forum,próbowałam też swoją historię opisać ale jeszcze dużo muszę poukładać w głowie i narazie jedynie czytanie mi wychodzi.
Jednak jedna sprawa nie daje mi spokoju ,mamy kredyt hipoteczny wziety z doplata MDM.Mam alimenty na dzieci i rozdzielnosc sadowa,ale zastanawiam się czy nie popełniłam błędu ponieważ rozdzielnosc podzieliła nasze mieszkanie na pół co daje możliwość ewentualnej egzekucji dlugowz polowy mieszkania meza co według ustawy nie byłoby możliwe bez mojej zgody przy wspolnosc i majątkowej.
Namawiam meza na przepisanie mieszkania na mnie,ale nigdzie nie mogę uzyskać wiarygodnej informacji czy nie będzie tezba zwracać dofinansowania(nie minęło 5 lat).Zdolności kredytowej sama nie mam przenieslibysmy jedynie własność nieruchomosci.Czy ktoś się w tym orientuje ?

Szczerze polecam lepiej iść do prawnika niż szukać rady na forum internetowym...
uzalezniony12

Postprzez zbysob » 23 Lis 2020, 07:08

I tu bym polimeryzował :)
Na rożnych forach można znaleźć info za free na dodatek że tak powiem ze stanu na dziś (lub wczoraj) od ludzi którzy to właśnie ćwiczyli . Prawnicy (i tu ukłon w stronę naszych prawników) nie zawsze zajmują się jedynie wąskim wycinkiem prawa i najczęściej w pierwszych słowach "mego listu " informują że o ile wiedzą to jest tak lub tak ale muszą to sprawdzić. Ostatnio Kaśka walcowała prawo pracy i znalazła w necie wszystko co potrzebowała. Dla BHP poszła do prawnika od prawa pracy i też najpierw "konsultował się" a potem powiedział to co już wiedziała i wziął za to 400 PLN. W sumie to ona powiedziała mu o konkretnych aktach prawnych odnoszących się do tej konkretnej sytuacji zatem nie demonizował bym pozyskiwania informacji od prawników. No chyba że ktoś ma na zbyciu bilety płatnicza Narodowego Banku Polskiego oraz chce wesprzeć materialne palestrę :D
Awatar użytkownika
zbysob

Postprzez uzalezniony12 » 23 Lis 2020, 13:50

Ale z czym chcesz polemizować? Dziewczyna martwi sie, że straci nieruchomość, nie wie co robić i ma szukać odpowiedzi na forum dla uzależnionych? Jeśli komuś chce sie ryzykować majątek i żal mu 200 zł to sam sobie odpowiedz czy jest to mądre.

Ja też kiedyś chciałem wymienić samodzielnie coś w rowerze, przy rozkrecaniu poszła mi śruba jakaś i za wszystko zapłaciłem 2 razy wiecej. Jak ktoś cos zepsuje to chociaż mam na kogo zrzucić...
uzalezniony12

Postprzez zbysob » 29 Lis 2020, 08:56

No cóż Twoja wiara w to że prawnik powie więcej i lepiej jest Twoją wiarą :)
Ja na podstawie swoich doświadczeń oraz tych z postu powyżej nieśmiało twierdzę, że nic nie zwalnia mnie od pozyskiwania wiedzy ze wszystkich dostępnych źródeł. To nie boli i wcale nie jest takie trudne. Ty wolisz prawnika, ja wolę poszukać. Ja nie mając żadnego doświadczenia w mechanice zbudowałem samodzielnie frezarkę CNC - całą wiedzę znalazłem w internecie. I podobnie jest z wieloma innymi dziedzinami - internet to największa biblioteka otwarta 24 godziny na dobę bez wolnych niedziel. Choć czytanie ze zrozumieniem niestety jest umiejętnością w zaniku :P
Awatar użytkownika
zbysob

Poprzednia

Wróć do Kącik prawny

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość