Wyrok Sądu Wydział Karny - Firma SURAT

Dyskusja o zagrożeniach prawnych

Moderatorzy: anwaz, admin, krzysiek36

Postprzez On87 » 07 Lut 2020, 19:30

W dniu dzisiejszym otrzymałem wyrok Sądu Rejonowego , Wydział Karny. Wyrok jest w załączniku.

Moje zdziwienie budzi zapis w punkcie pierwszym : "... po uprzednim wprowadzeniu pracowników firmy Surat ... w błąd co do swego zatrudnnienia i osiaganych dochodów oraz co do zamiaru i finansowych możliwości spłaty pozyczki ... ".

Dodam, że informowałem o prawidłowym miejscu zatrudnienia oraz moich zarobkach , dam sobie za to obciąć rękę :-) Dodatkowo wtedy brałem pożyczkę z zamiarem jej spłaty, nie było zamiaru jej nie spłacania

Dodatkowo osoba składająca zeznania jako pokrzywdzona zeznała (w załączniku):" ... informował nas o zatrudnieniu na umowę o pracę w firmie Bombardier, wynagrodzenie 3000 zł. Po wypełnieniu wniosku o pożyczkę on-line , przesłane są dowód osobisty oraz potwierdzenie deklarowanych dochodów, niestety z uwagi na długi upływ czasu dokumenty weryfikacyjne nie zachowały się. Następnie oświadczenia klienta zawarte we wniosku są porównywane czy się zgadzają. Skany dokumentów są również sprawdzane pod kątem prawdziwości, czy nie noszą znamion edycji. Po pozytywnym zweryfikowaniu ...., nastąpiła wypłata pożyczki."

Nasuwa mi się pytanie na jakiej podstawie sąd może stwierdzić, że wprowadziłem SURAT w błąd skoro oni nie mają tych dokumentów weryfikacyjnych, a w umowie pożyczki którą zawarłem z SURAT taka informacja również się nie znajduje. Nie mogłem w 04.2014 roku przesłać dokumentów potwierdzających moje zarobki, ponieważ wtedy już od 7 miesięcy nie pracowałem w firmie Bombardier.

Nasuwa się kolejne pytanie, czy pisząc odwołanie mogę się powołać na przedawnienie ?
On87

Re: Wyrok Sądu Wydział Karny - Firma SURAT

Postprzez chłop ze wsi » 07 Lut 2020, 20:39

nie wiem jak z przedawnieniem ale :
On87 napisał(a):. Po pozytywnym zweryfikowaniu ...., nastąpiła wypłata pożyczki

jak zeznała osoba pokrzywdzona. skoro pozytywnie zweryfikowałi twoje dokumenty to jak teraz mogą się powoływać na wprowadzenie w błąd. I jak mogą to udowodnić ????Skoro zaginęły u nich !!! I na dodatek wątpliwości tłumaczymy na korzyść oskarżonego. faktem jest żę pożyczki nie oddałeś. Rozumiem że kasy brak ale przydałby się adwokat.
powodzenia
chłop ze wsi

Re: Wyrok Sądu Wydział Karny - Firma SURAT

Postprzez On87 » 08 Lut 2020, 07:30

Do Adwokata idę w poniedzialek
On87

Postprzez kiedyskiedys » 08 Lut 2020, 11:08

Dostałeś wyrok. Sąd uznał ze winny czy niewinny?
Miarą dzieciństwa są dźwięki, zapachy i widoki, dopóki nie nadejdzie mroczna epoka rozsądku - John Betjeman
Awatar użytkownika
kiedyskiedys

Postprzez pavko » 11 Lut 2020, 21:21

chłop ze wsi napisał(a): skoro pozytywnie zweryfikowałi twoje dokumenty to jak teraz mogą się powoływać na wprowadzenie w błąd.

Zweryfikowali na podstawie dokumentów, które dostali. Być może dobrze "zrobione" skany uznali za prawdziwe, niewzbudzające wątpliwości ?.
Awatar użytkownika
pavko

Postprzez pavko » 11 Lut 2020, 21:38

On87 napisał(a):Nie mogłem w 04.2014 roku przesłać dokumentów potwierdzających moje zarobki, ponieważ wtedy już od 7 miesięcy nie pracowałem w firmie Bombardier.

W zasadzie nie można ocenić na podstawie tylko twoich wypowiedzi. Jednak pracowałeś w tej firmie a chyba nie jest wielkim problemem coś w skanie przerobić ?.

Na twoją korzyść jest, że nie mają dokumentów.
Awatar użytkownika
pavko

Wróć do Kącik prawny

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość