Wezwanie na policję w sprawie nie spłaconej pożyczki

Dyskusja o zagrożeniach prawnych

Moderatorzy: anwaz, admin, krzysiek36

Postprzez dawka1987 » 02 Lip 2019, 12:04

W kwietniu 2014 roku wziąłem chwilówkę na kwotę 800 zł. Do dnia dzisiejszego nie spłaciłem zaciagnietej pożyczki. Była to chwilówka na okres 30 dni, termin spłaty przypadał na maj 2014 roku. Według mnie pożyczka jest przedawniona o czym w styczniu 2018 roku poinformowałem wierzyciela podczas rozmowy telefonicznej oraz listownie. Nie było żadnej rozprawy w sądzie w tej sprawie. W innych przypadkach kiedy miałem niespłaconą chwilówkę zawsze miałem rozprawę w sądzie. Tym razem jest inaczej pojawił się u mnie w domu policjant z wezwaniem. Na komisariacie okazało się, że wierzyciel złożył zgłoszenie o wyłudzenie 800 zł. Byłem i złozyłem wyjasnienie w tej sprawie. Jak to może potoczyć się dalej ? Policjant też był zdziwiony, że wierzyciel dopiero teraz złożył takie zgłoszenie i to na taką kwotę.
dawka1987

Postprzez zbysob » 03 Lip 2019, 06:46

a ja zapytam trochę głupio : a nie prościej oddać te pieniądze ? Pożyczkę wziąłeś i jak dla mnie to pożyczki się spłaca . Nie dla wierzyciela ale dla siebie. Taki dziwny punkt widzenia....
zaprzestalem myslenia :P
Awatar użytkownika
zbysob

Miejscowość: Szczecin

Re: Wezwanie na policję w sprawie nie spłaconej pożyczki

Postprzez dawka1987 » 03 Lip 2019, 09:28

zbysob napisał(a):a ja zapytam trochę głupio : a nie prościej oddać te pieniądze ? Pożyczkę wziąłeś i jak dla mnie to pożyczki się spłaca . Nie dla wierzyciela ale dla siebie. Taki dziwny punkt widzenia....

Tak masz oczywiscie rację. Wziałem z zamiarem oddania, na chwilę obecna nie mam z czego. Dziwi mnie postepowanie w tym przypadku, ponieważ tak jak pisałem zawsze była rozprawa w sadzie bez wczesniejszej wizyty na komisariacie, a teraz to ma własnie miejsce i chciałbym wiedziec o co chodzi skoro prowadzący sprawę policjant za bardzo nie wie.
dawka1987

Postprzez miszokienka » 03 Lip 2019, 10:21

A podałeś jakieś fałszywe dane w wniosku o pożyczkę? Jeśli nie, to nie ma mowy o wyłudzeniu, ale jedynie o braku spłaty. Jeśli podałeś, to co innego.
Miś jest bardzo grzeczny dziś.
Awatar użytkownika
miszokienka

Postprzez zbysob » 03 Lip 2019, 22:16

fałszywa mogła być chęć zwrotu ale to trudno udowodnić :)
zaprzestalem myslenia :P
Awatar użytkownika
zbysob

Miejscowość: Szczecin

Postprzez przymierze » 03 Lip 2019, 23:34

Myślałem że to parabanki (chwilowki) okradają w jakiś sposób ludzi a nie odwrotnie :D
Jeżeli Ci się to uda to będziesz jednym z nielicznych.... Ale czy takie postępowanie pomaga
w zdrowieniu ? .
przymierze

Postprzez dawka1987 » 04 Lip 2019, 06:13

przymierze napisał(a):Myślałem że to parabanki (chwilowki) okradają w jakiś sposób ludzi a nie odwrotnie :D
Jeżeli Ci się to uda to będziesz jednym z nielicznych.... Ale czy takie postępowanie pomaga
w zdrowieniu ? .

Hmm , czy to jest okradanie nie nazwałbym tego tak. Skoro jest prawo i po trzech latach długi się przedawniają to czemu mam z tego nie skorzystać. Fałszywych danych nie podawłem, wszystko jest prawdziwe. Policjantowi na komisariacie powiadziałem, ze nie uchylam się odtego że wziąłem, ale zgodnie z kodeksem cywilnym dług jest przedawniony.

Czyli mam rozumieć, że wszyscy uzależnieni którzy ogłosili upadłość konsumencką również okradają banki, czy też parabanki ?
dawka1987

Postprzez przymierze » 04 Lip 2019, 08:10

Witaj dawka 1978
Nie jestem prawnikiem... jeżeli jest wewnętrzna Twoja zgoda na niesplacenie tych 800 zł bo to jest zgodne
z obowiązującym prawem to jest ok i walcz o swoje .

Pozdrawiam
przymierze

Postprzez chłop ze wsi » 04 Lip 2019, 17:02

dawka1987 napisał(a): zgodnie z kodeksem cywilnym dług jest przedawniony.
Jeżeli tak jest w istocie to pewnie ewentualna sprawę wygrasz w sądzie.
dawka1987 napisał(a):Czyli mam rozumieć, że wszyscy uzależnieni którzy ogłosili upadłość konsumencką również okradają banki, czy też parabanki ?
Jak nazwiesz człowieka który pozyczył od Ciebie pieniądze i nie oddał ? Jeśli już doszło do upadłości to znaczy że długi przekroczyły jakąkolwiek możliwość spłaty. Przyjmuje sie że uzależniony był jakby bez możliwości racjonalnej oceny mozliwości spłaty zaciąganej pozyczki.I wystarczy jak zostanie bez majątku ale z możliwościa dalszego życia. Nie spłacenie pożyczki jest w potocznym rozumieniu formą kradzieży. I upadłość nic tu nie zmienia.
Upadłość nie czyni Cie jeszcze człowiekiem bez winy. Państwo nie potrzbuje żebraków i bezdomnych to raz.A dwa zamknąć na dożywocie zadłużonego po uszy człowieka ? komu pomoże ? Taniej jest darować mu część długów i niech sobie żyje dalej na własny rachunek.
chłop ze wsi

Postprzez dawka1987 » 08 Lip 2019, 13:17

Zwał jak zwał. To jest każdego sprawa.
dawka1987

Postprzez Kasiula_m » 05 Wrz 2019, 16:27

i jak sie skonczyla sprawa?
Kasiula_m

Wróć do Kącik prawny

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość