Bardzo Proszę o Poradę

Dyskusja o zagrożeniach prawnych

Moderatorzy: anwaz, admin, krzysiek36

Bardzo Proszę o Poradę

Postprzez lena12091989 » 22 Mar 2019, 13:50

Witam wszystkich bardzo serdecznie,

w grudniu 2018r dowidziałam się że mój mąż jest hazardzistą. Ciężko się o tym pisze, bo nigdy bym nie pomyślała, że będę przechodzila przez takie "piekło", że mąż wpakuje nas w takie bagno z którego nie wiem jak wyjść. Skala zadłużenia wynosi ok 500tys zł ( bynajmniej o takim zadłużeniu wiem ) . Byłam u 2 mecenasów i już głupieje, ponieważ każdy mówi mi coś innego. W kwietniu mam rozprawę dotyczącą rozdzielności majątkowej z cofnięciem do daty zawarcia związku małżeńskiego. Może ktoś miał identyczną sytuację i może mi coś poradzić. 2 lata temu wzięliśmy ślub, w kwietniu zakupiliśmy mieszkanie - jest ono na współwłasność ( nie mamy intercyzy) . W maju urodził się nam synek. Proszę powiedźcie jak mam uchronić mieszkanie przed wierzycielami męża? czy jest jakaś realna możliwość? Nie mam możliwości wykupienia połowy jego udziałów bo mnie na to nie stać ;( Przeraża mnie perspektywa tego co mnie jeszcze czeka .... z góry dziękuje za pomoc.
lena12091989

Bardzo Proszę o Poradę

Postprzez milo » 24 Mar 2019, 10:08

Prawnikiem nie jestem.
Z doświadczenia :
1/ alimenty na dziecko (nawet gdybyś nie musiała nigdy użyć w sposób windykacyjny/ komorniczy, to i tak wyrok/ugoda da dziecku bezpieczeństwo finansowe )
2/ rozdzielność majątkowa małżeńska orzeczona w Sądzie (a nie u notariusza) z datą wsteczną.

Ewentualny podział majątku wspólnego możecie rozstrzygać potem na spokojnie - nawet latami. Pamiętaj także o tym, że "długi są dziedziczone", więc zadbaj także o interesy dziecka.

Czytaj forum.
Czytaj jak najwięcej.
Całe Forum do Twojej dyspozycji.

Możesz także zwracać się do konkretnych osob na Priv - może odpiszą.

Sugeruję także wybrać się tam :
http://anonimowihazardzisci.org/wsp%C3% ... -anon.html

Pisz, co u Ciebie :)
Poczuć siebie
Pokochać...
Awatar użytkownika
milo

Miejscowość: Elbląg

Re: Bardzo Proszę o Poradę

Postprzez Kasiula_m » 26 Mar 2019, 13:38

W sprawie roździelności z data wsteczna moge podpowiedziec Ci to i owo i wniosek podeslac, jak cos to pisz priv i glowa do gory!
Kasiula_m

Bardzo Proszę o Poradę

Postprzez Zytaz » 26 Mar 2019, 14:40

A co z mieszkaniem ? Na pewno któraś z Was była w podobnej sytuacji. Maz ma darować zonie swoją polowe czy lepiej je sprzedać póki nie ma żadnych wpisanych hipotek oprócz tej z banku dotyczącej kredytu?
Zytaz

Bardzo Proszę o Poradę

Postprzez tojatoja » 27 Mar 2019, 15:06

Nie chce doradzac bo to są tak odpowiedzialne sprawy wymagające fachowej opinii, moge jedynie napisac jak bylo u mnie. Jak się dowiedziałam o długach wartosci naszego mieszkania następnego dnia bylismy u notariusza i mąż przepisał na mnie swoją polowę naszego wspolnego moeszkania. Potem dopiero po zagłebieniu tematu byla rozdzielnosc sadowa. Bo w tym samy dniu mialam zrobic rozdzielnosc u notariusza, ale na szczescie nie zrobilam. Z tym ze jest jakiś przepis, jakies zabezpieczenie prawne (zapomniałam jak on sie fachowo nazywa) ktore mowi ze i tak w razie dlugow ten przepis jest niewazny. Z tym ze mąż poszedł na terapie i zaczął się leczyc. Sprawa komplikuje się w przypadku gdy mieszkanie jest z hipoteką. Wtedy z tego co się orientuje bank musi wyrazic zgodę na przepis mieszkania (przeliczyc tez zdolnosc kredytowa na 1 osobę). Trzeba popytac tez w banku. Jednak jesli bedziesz miec sprawe o rozdzielnosc i dostaniesz od poczatku malzenstwa to ten przepis mieszkania moze "jest bezpieczny"? Nie wiem nie che namieszac moze ktos jeszcze podpowie?

milo napisał(a):Ewentualny podział majątku wspólnego możecie rozstrzygać potem na spokojnie - n
milo jakiego majątku? Tego ktorego zaraz nie bedzie? Byłabym ostrozna w tego typu radach.
Powodzenia, widmo zostania bez dachu nad glowa jest porazające. Trzymaj się. Dobrze ze pytasz i szukasz
tojatoja

Bardzo Proszę o Poradę

Postprzez milo » 28 Mar 2019, 08:05

tojatoja napisał(a): jakiego majątku? Tego ktorego zaraz nie bedzie? Byłabym ostrozna w tego typu radach.

no wlaściwie tak :(
PYTAJ
PYTAJ
a decyzje podejmuj, kiedy rozpatrzysz Wiele mozliwości
Poczuć siebie
Pokochać...
Awatar użytkownika
milo

Miejscowość: Elbląg

Bardzo Proszę o Poradę

Postprzez pavko » 29 Mar 2019, 07:39

tojatoja napisał(a):Jak się dowiedziałam o długach wartosci naszego mieszkania następnego dnia bylismy u notariusza i mąż przepisał na mnie swoją polowę naszego wspolnego moeszkania. Potem dopiero po zagłebieniu tematu byla rozdzielnosc sadowa.

https://vindicat.pl/baza-wiedzy/skarga-paulianska/
pavko

Wróć do Kącik prawny

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości