Zwroty z chwilówek

Dyskusja o zagrożeniach prawnych

Moderatorzy: anwaz, admin, krzysiek36

Zwroty z chwilówek

Postprzez DamianHazardzista » 31 Gru 2018, 20:13

Cześć wszystkim.
Nie wiem czy wszyscy wiedzą (ja dowiedziałem się dopiero dzisiaj), jest możliwość odzyskania części kasy za przed terminowe spłaty chwilówek (nawet jeśli były one jakiś czas temu, a obecnie jestem w nich zadłużony ).
DamianHazardzista

Zwroty z chwilówek

Postprzez miszokienka » 31 Gru 2018, 20:17

Nie tylko chwilówek. Spłacone przed terminem kredyty bankowe tak samo powinny zostać rozliczone proporcjonalnie do wykorzystanego okresu kredytowania, a nie wg pierwotnego harmonogramu spłat.
Miś jest bardzo grzeczny dziś.
Awatar użytkownika
miszokienka

Zwroty z chwilówek

Postprzez DamianHazardzista » 31 Gru 2018, 20:36

Tak, tak oczywiście. Jednak wydaje mi się, że wiele osób o tych zwrotach w chwilówkach nie wie. O bankach myślę że wiadomo (aczkolwiek może nie wszyscy). A orientujesz się może w przypadku chwilówek jak sie ma sytuacja przy przedłużeniach ? Bo też czytałem gdzieś że z tego tytułu można coś dostać jednak o to już trudniej. I ogólnie nie bardzo wiem przy tych przedłużeniach na jakiej zasadzie miałby ten zwrot być.?
DamianHazardzista

Zwroty z chwilówek

Postprzez miszokienka » 31 Gru 2018, 20:41

Nie wiem, czytałem o tym coś kiedyś gdzieś, ale nie interesowałem się tym. Z tego co czytałem, to bardzo ciężko to odzyskać i bez sądu oraz skutecznego prawnika jest to niemal niemożliwe.
Miś jest bardzo grzeczny dziś.
Awatar użytkownika
miszokienka

Zwroty z chwilówek

Postprzez DamianHazardzista » 31 Gru 2018, 20:50

Jeśli chodzi o zwykły zwrot kosztów przy spłaceniu przed terminem to żaden problem (wiem bo dzisiaj to robiłem) , jedna z chwilówek [mod.S] od razu wiadomość wysłał że 83zl oddadzą. Jednak warto też samemu dokładnie posprawdzac umowy, daty spłat itp, bo zupelnie przez przypadek "nie wszystko widzą". Po kolejnym meilu okazuje sie że czegoś nie dopatrzyli. Więc dobrze po odpowiedzi od nich jeszcze raz napisac czy aby napewno się zgadza wszystko. Ponadto można ich ponaglić o odsetki ustawowe (niektóre firmy też same oddają od razu [mod.S])
Ostatnio edytowany przez Sowa, 01 Sty 2019, 23:42, edytowano w sumie 1 raz
Powód: nazwy firm pożyczkowych
DamianHazardzista

Wróć do Kącik prawny

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość