Alimenty I Rozdzielnosc

Dyskusja o zagrożeniach prawnych

Moderatorzy: anwaz, admin, krzysiek36

Alimenty I Rozdzielnosc

Postprzez Jagoda33 » 27 Lis 2018, 13:05

Dwa razy pisalam pozwy, kiedy się dzialo- maz gral. Niestety dalam Mu szanse I zrobilam tak jak On chcial.
Rok temu wszystko byloby na goraco, obecnie sprawa ma sie nastepujaco - staral sie, poswiecal swoj wolny czas rodzinie, sprzatal, zarabial.
Niestety Jego zapał mocno oslabl I jak wspominalam - zaczyna kombinowac, klamac, znikac... natomiast wyplata jest.
Rachunkami zajmuje sie ja ( On twierdzi, że chce ale zawsze Ma jakies ale).
Zdecydowalam sie W koncu na wizyte u prawnika I z

lozenie pozwow...zastanawiam sie tylko jakie mam szanse W obecnej sytuacji bez twardych dowodow? ( maz twierdzi,ze ze bie gra I chodzi na terapie, zadne wezwania nie przychodza, glownie Z tego co wiem to, dlugi Ma u osob prywatnych, zalegle oplaty sa posplacane).Jeszcze do tego On wyrazi chec zmiany...
I jeszcze mam pytanie odnosnie alimentów - przypuscmy ze zostana zasadzone W kwocie przewyzszajacej Jego zarobek...w takim wypadku jak sa liczone dochody rodziny?czy faktycznie zasadzone alimenty to papier zabezpieczajacy dzieci W razie W...czy jednak niesie ze soba jakies konsekwencje?
Jagoda33

Alimenty I Rozdzielnosc

Postprzez Garp » 27 Lis 2018, 14:53

Przez W...rozumiesz windykację?
Jeśli tak to odp brzmi owszem, bo wierzytelności alimentacyjne mają pierwszeństwo przed innymi wierzytelnościami. Cd wysokości alimentów to ich zasądzenie w wysokości przekraczającej zarobki osoby zobowiązanej do ich płacenia raczej nie wchodzi w rachubę.
Cd samego pozwu to fakt, iż mąż nie uchyla się od obowiązku utrzymywania rodziny może rodzić pewne trudności w uzyskaniu świadczenia. A powiedz czy on chodzi na terapię czy tylko tak twierdzi? Maż możliwość sprawdzenja tego? To samo z długami. Skąd wiesz, że są długo u os prywatnych? Masz możliwość udowodnienia tego faktu? Sam pozew nie zaszkodzi,
Garp

Alimenty I Rozdzielnosc

Postprzez Garp » 27 Lis 2018, 14:54

...w końcu jest zwolniony od opłat.
Garp

Re: Alimenty I Rozdzielnosc

Postprzez Jagoda33 » 27 Lis 2018, 15:39

"W "to moment kiedy mąż zaczyna grac I znowu nas okradac (bywaly miesiace, że przegrywal cała wypłate).
Odnosnie wysokosci alimentów to prawnik, ktory pomaga pisac pozew, bierze pod uwagę mozliwosci zarobkowania celem unikniecia kombinowania przez malzonka wiec moze sir zdarzyc, że wysokosc alimentów przewyzszy zarobek.
Wczesniej mialam pozwy przygotowane, gotowe do zlozenia W sadzie, czytal I dziwil sie, że za ostro choc wg mnie bylo odwrotnie...
Pytam W tym momencie o zasadnosc skladania pozwow poniewaz mam na uwadze fakt, że maz jest narkomanem I hazardzistą I bedzie nim do konca zycia...staral sie a jednak ostatnio Jego zachowanie wskazuje na nawrot jak nie granie (twierdzi,ze ze Ma to utrudnione bo kasyna pozamykali, zreszta nikt Mu kasy nie pozyczy bo jest zadluzony u kilku osob...).
Jagoda33

Alimenty I Rozdzielnosc

Postprzez Garp » 27 Lis 2018, 15:58

No z możliwościami zarobkowymi masz rację, wyszedłem z założenia, że skoro piszesz iż wypłata jest i pospłacane są jakieś zaległości to mąż w miarę realizuje swoje możliwości zarobkowe...chyba, że chodzi jeszcze o to, że uważasz iż teraz zaniża swoje zarobki lub może to robić w przyszłości. Ogólnie, jeśli masz udokumentowaną jego historię uzależnienia od narko i hazardu i jesteś w stanie uprawdopodobnić groźbę nawrotu to działa to na Twoją korzyść. Pozew w takiej sytuacji zawsze jest zasadny. Liczy się zabezpieczenie sytuacji finansowej dzieci.
Garp

Alimenty I Rozdzielnosc

Postprzez Aga43 » 27 Lis 2018, 16:45

Garp napisał(a):Cd samego pozwu to fakt, iż mąż nie uchyla się od obowiązku utrzymywania rodziny może rodzić pewne trudności w uzyskaniu świadczenia.

W pozwie o alimenty napisałam że mąż jest hazardzistą.Nie miałam żadnych trudności, wręcz mogę stwierdzić że Sąd doskonale znał temat.
Jagoda33 napisał(a):czy faktycznie zasadzone alimenty to papier zabezpieczajacy dzieci

Tak.Z prawomocnym wyrokiem można udać się do zakładu pracy męża, złożyć do komornika albo poprostu mieć w szafie.Wszystko zależy od.
Aga43

Miejscowość: Toruń

Wróć do Kącik prawny

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość