Czy kobiety grają inaczej niż mężczyźni?

Moderatorzy: anwaz, admin

Postprzez ula.h » 23 Wrz 2018, 18:24

Drogie Panie,

Czy bazując na własnym doświadczeniu jesteście w stanie wskazać jakąś różnicę pomiędzy czynnym uzależnieniem w waszym wykonaniu w porównaniu do mężczyzn?

Oczywiście nie mam tu na myśli sposobu klikania, ilości przegrywanych pieniędzy czy coś w ten deseń.

Chodzi mi np. o zaangażowanie, poczucie winy, obowiązkowości w stwarzaniu pozorów, głębszym ukrywaniu ze względu na rolę matki/żony.

Będę wdzięczna za podzielenie się :)
słowa nigdy nie będą większe niż czyny
Awatar użytkownika
ula.h

Miejscowość: Warszawa

Postprzez Sowa » 23 Wrz 2018, 21:14

To ja zacznę:
Wracałam z salonu i zabierałam się za sprzątanie domu do błysku, z poczucia winy, że grałam, zamiast zajmować się domem. Podejrzewam, że mało facetów tak miało, choć mogę się mylić.
Głupio mi było tak po prostu, za dnia, wejść do salonu, przemykałam chyłkiem, odwiedzając najpierw sklep zielarski obok. W salonie też zwykle siadałam z boku, w kącie, by nie rzucać się w oczy, o ile wiem, mężczyźni nie mają takich problemów.

Proponuję rozszerzyć temat na korzyść płci męskiej. Może panowie widzą coś, co ich odróżnia od kobiet pod kątem czynnego hazardowania? Czy jest różnica między uzależnieniem mężczyzny, a uzależnieniem kobiety?
za zgodność z oryginałem
Awatar użytkownika
Sowa

Miejscowość: polska

Postprzez Kawa » 27 Wrz 2018, 11:23

Nie miałem poczucie winy że gram czy przegrywałem pieniądze na dom czy jedzenie. Miałem obsesje na temat wygranych, chwalenia się innym ile wygrywałem 8)
Abstynencja to nie trzeźwienie. Trzeźwienie to abstynencja + ...
Awatar użytkownika
Kawa

Postprzez Pan Nikt » 27 Wrz 2018, 11:38

Ja miałem ogromne poczucie winy gdy grałem i teraz gdy nie gram też się ono czasem pojawia i myślę, ze różnice nie tyle są zależne od płci co od naszych charakterów.
Pan Nikt

Miejscowość: Łódzkie

Wróć do Nasze doświadczenia

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości