Leczenie potrzebne na wczoraj

Moderatorzy: anwaz, admin

Postprzez miszokienka » 05 Lut 2019, 22:36

No to może warto szczerze o wszystkim powiedzieć dziewczynie, wtedy nic nowego nie wyskoczy. U mnie się to sprawdziło. Miałem dzięki temu spokój i mogłem sobie zdrowieć bez myślenia o tym, co jutro znów wyskoczy.
Miś jest bardzo grzeczny dziś.
Awatar użytkownika
miszokienka

Postprzez pavko » 06 Lut 2019, 09:03

szybkijoe napisał(a):ograniczylem alko, terapi nie opuszczam

Ciekawe czy o tym rozmawiałeś na terapii ?.
Awatar użytkownika
pavko

Re: Leczenie potrzebne na wczoraj

Postprzez szybkijoe » 06 Lut 2019, 10:03

miszokienka napisał(a):No to może warto szczerze o wszystkim powiedzieć dziewczynie, wtedy nic nowego nie wyskoczy. U mnie się to sprawdziło. Miałem dzięki temu spokój i mogłem sobie zdrowieć bez myślenia o tym, co jutro znów wyskoczy.

Rozmawialem, akurat sprawa dotyczyla sprawy sprzed paru msc kiedy bylem w transie gry i sprzedawalem co popadnie. O taka jedna rzecz wlasnie spytala. Mialem tyle takich akcji ze nie sposob wspomniec o wszystkich. W tej kwesti chyba zbyt ogolnikowo jej sytuacje przedstawilem, moze faktycznie to byl moj blad.

Ciekawe czy o tym rozmawiałeś na terapii ?.

Oczywiscie ze tak, za kazdym razem wspominam. Pod slowem "ograniczylem" mialem na mysli konkretne 2 sytuacje czyli sylwester kiedy pilem wodke oraz zeszlo tygodniowy wypad na narty kiedy ze znajomymi wypilismy po 2-3 piwa
szybkijoe

Postprzez szybkijoe » 21 Mar 2019, 14:51

Witajcie po przerwie, chcialem tylko powiedziec ze jest ciezko, bardzo ciezko. Nie chodzi o fakt gry ( bo nie gram) ale mojego samopoczucia. Dochodze do wniosku ze potrzeba mi chyba psychiatry...
Czuje sie mega fatalnie, mam doly, dobija mnie zycie brak kasy, spelnienia jakis marzen czegokolwiek, jakis wyjazd choc jakas iakierka nadzieji. Od 3 miesiecy nie ma nic, faza kiedy cieszylem sie ze nie gram ze wychodze z problemow trwala krotko, teraz przeobrazilo sie to w forme chyba jakies depresji, pracuje caly miesiac a nie stac mnie na podstawowe potrzeby, jem smieciowe zarcie zyje z dnia na dzien placac tylko pozyczki chodze jak zombiii. Nie wiem ile to jeszcze wytrzymam, kazdego dnia czuje ze zaraz rozsadzi mnie od srodka i nic nie moge z tym zrobic...
szybkijoe

Postprzez dd123 » 21 Mar 2019, 15:21

Bedzie dobrze
dd123

Postprzez szybkijoe » 21 Mar 2019, 15:57

Nie wiem, boje sie ze taki moj stan to najszybsza droga do powrotu do gry...
szybkijoe

Postprzez kiedyskiedys » 21 Mar 2019, 17:12

siema szybkijoe

ile zarabiasz i ile wydajesz na pozyczki, jaki procent zarobkow przeznaczasz na splate zadluzenia?

Splacanie na hurra i poswiecanie wiekszosci zarobkow na splate zadluzenia konczy sie przewaznie powrotem do gry (uzalanie sie, brak plusow z niegrania, zycie jak nedzarz).

Splacaj mniej, poczytaj o upadlosci konsumenckiej.
Miarą dzieciństwa są dźwięki, zapachy i widoki, dopóki nie nadejdzie mroczna epoka rozsądku - John Betjeman
Awatar użytkownika
kiedyskiedys

Postprzez szybkijoe » 21 Mar 2019, 17:28

kiedyskiedys napisał(a):siema szybkijoe

ile zarabiasz i ile wydajesz na pozyczki, jaki procent zarobkow przeznaczasz na splate zadluzenia?

Splacanie na hurra i poswiecanie wiekszosci zarobkow na splate zadluzenia konczy sie przewaznie powrotem do gry (uzalanie sie, brak plusow z niegrania, zycie jak nedzarz).

Splacaj mniej, poczytaj o upadlosci konsumenckiej.

Witaj
Bardzo trafne to slowo "nedzarz" dpkladnie tak sie czuje.
Nie splacam na hurra chce byc na biezaco. Na dzien dzisiejszy splacam 1 firma 140zl msc(900zl) 2 firma 190zl (890) msc
3 firma 300zl msc(875) 4 firma 240zl (1200) 5 kredyt konsolidacyjny 980zl (tutaj do splaty mam jeszcze ok 16k)
(W nawiasie ile jeszcze do splaty)
W wiekszosci mialem narabione zaleglosci z poprzednich miesiecy ktore staralem sie uzupelnic zeby wlasnie byc na biezaco i dlatego praktycznie wychodze na zero kazdego miesiaca a.zarabiam roznie, od 2.5 -3.5k msc
Do tego dochodzi rachunek za orange okolo 200zl msc

O upadlosc nawet sie nie staram bo w sadzie mnie wysmieja z "takimi" dlugami
szybkijoe

Postprzez szybkijoe » 21 Mar 2019, 18:28

Najgorsze jest to... to ze podczac zugu grania nie mialem takich mysli samobojczych jak teraz....
szybkijoe

Postprzez chłop ze wsi » 21 Mar 2019, 19:30

szybkijoe napisał(a):Do tego dochodzi rachunek za orange okolo 200zl msc

Co Ty masz w tym słoneczku że płacisz 200zł/msc ? Trudno znaleźć taki drogi abonament w cenniku.
Patrząc zaś na sumę długów i wielkość rat za bardzo chcesz to zrobić na szybko. Przyzwoity dług chcesz spłacić w niecałe dwa lata ? Wyluzuj. Rozłóz na np 4 lata i raty spadną Ci o jedną trzecią. Będzie pewnei nieco drożej ale na bieżąco lżej.
Nie zarzynaj się, zadłużyłeś się, masz to spłacić i jest ok. Tylko wolniej.
Powodzenia
chłop ze wsi

Postprzez szybkijoe » 21 Mar 2019, 23:14

Te 980zl place z automatu kazdego 10 miesiaca. Mam jeszcze ok 16k do splaty z 34 000 wziete w normalnym banku. Reszta to po proatu chwilowki typu vivus itp. Nie jest to duza kwota i wiem ze kiedys to splace ale.dobija mnie fakt szarosci zycia...
szybkijoe

Postprzez kiedyskiedys » 22 Mar 2019, 05:38

Zarabiając w granicach 3 tys poświęcając 2 tys na spłatę kredytów. To nie może się udać.

Chodzisz na terapię?
Miarą dzieciństwa są dźwięki, zapachy i widoki, dopóki nie nadejdzie mroczna epoka rozsądku - John Betjeman
Awatar użytkownika
kiedyskiedys

Postprzez Krzysztof Jarzyna » 22 Mar 2019, 10:08

szybkijoe napisał(a):Dochodze do wniosku ze potrzeba mi chyba psychiatry...Czuje sie mega fatalnie, mam doly, dobija mnie zycie brak kasy, spelnienia jakis marzen czegokolwiek, jakis wyjazd choc jakas iakierka nadzieji

Uważaj, bo taki stan jest niebezpieczny. Jeżeli trwa to dłużej niż dwa tygodnie bez przerwy, to idź do psychiatry (nie gryzie), może na przeczekanie złego okresu trzeba się wspomóc lekarstwem. Ale przede wszystkim znajdź nadzieje w sobie. Dokonałeś mega wielkiej zmiany, przestałeś grać. Spłacasz systematycznie długi, w końcu je spłacisz (jak sam wiesz, aż tak strasznie dużo ich nie zostało). Nadzieja jest, tylko musisz ją poczuć. Wiem, że dla nas hazardzistów musi być "szybko i natychmiast", ale tak sie nie da. Cierpliwości!
My tu sobie tempus fugit, a czas ucieka...
Krzysztof Jarzyna

Miejscowość: Szczecin

Postprzez miszokienka » 22 Mar 2019, 10:33

No właśnie. Może nie warto tak spłacać na już, na teraz, na siłę?
Ja miałem tak, że też czułem się jak nędzarz, bo zarabiając dobre pieniądze, na życie zostawiałem sobie jakieś 400-500zl. Cel był taki sam jak u Ciebie: uniknąć komornika i problemów. Okazało się jednak, że większym problemem niż ewentualny komornik było moje samopoczucie. Byłem w opłakanym stanie. Postanowiłem sobie wtedy zostawiać 50% wynagrodzenia, a pozostałe 50% spłacać wierzycielom. Zaczęło mi się lepiej żyć, pomimo tego, że długi malały wolniej. Najważniejsze było dla mnie to, żeby czuć radość z trzeźwienia, żeby zdrowienie było przyjemne, a nie kojarzyło się z utrapieniem. Od czasu do czasu zbieram żonę do kina, czasem idziemy zjeść coś na mieście. Zdarza się, że kupię sobie jakiegoś ciucha.

Myślę, że bez takiej stabilności w finansach byłoby mi dużo trudniej zdrowieć.

Takie spłacane ogromnych kwot teraz, by za niedługi czas nie spłacać nic, to też wg mnie przechodzenie ze skrajności w skrajność. Wszystkie skrajności są dla nas uzależnionych groźne.
Miś jest bardzo grzeczny dziś.
Awatar użytkownika
miszokienka

Postprzez szybkijoe » 29 Mar 2019, 17:06

Bylem gotowy poniesc konsekwencje swoich czynow ale nie sadzilem ze tak ciezko bedzie.
Dziekuje wam za wpisy, moze macie racje, za szybko i na raz chce to splacic stad sie to bierze, ten fatalny nastroj i chore mysli. Brak jakiejkolwiek perspektywy odbiera mi checi do zycia, sa takie dni kiedy wiem i mowie sobie ze bedzie dobrze ale sa tez takie dni jak dzisiaj na przyklad kiedy po prostu nie mam sil na zycie... czuje sie juz taki zmeczony tym wszystkim, ta walka, tymi problemami, tym ze juz jak widze swiatelko w tunelu to ktos podlozy klody pod nogi, tym ze po prostu nie uklada mi sie...
szybkijoe

PoprzedniaNastępna

Wróć do Nasze doświadczenia

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości