Roczna terapia raz w tygodniu

Moderatorzy: anwaz, admin

Postprzez Daniel25 » 20 Sie 2018, 09:00

Witam wszystkich hazardzistów :)
Mam kilka pytań:
Był może ktoś na takiej terapii rocznej, która odbywa się 4 razy w miesiącu? (raz na tydzień 3 godziny).
Czy zawsze trzeba na niej być ?
Co tam konkretnie w takiej grupie się dzieję, nauka, opowiadanie o swoich przeżyciach ?
Czy można zrezygnować po jakimś czasie czy trzeba uczestniczyć cały rok?

Byłem u Pani Psycholog i zaleciła mi taką terapię chyba jest dobrze, jeśli nie otrzymałem zaświadczenie lekarskiego na 2 miesiące. Pozdrawiam wszystkich :)
Daniel25

Postprzez marcin_opolskie » 20 Sie 2018, 11:02

Daniel25 napisał(a):zaleciła mi taką terapię chyba jest dobrze, jeśli nie otrzymałem zaświadczenie lekarskiego na 2 miesiące

ale że niby w jakim sensie? mniej chory jesteś czy jak??
są po prostu różne rodzaje terapii, nie każdy korzysta np. z terapii zamkniętej gdzie jedziesz na 6-8 tyg do ośrodka, jest możliwość np. terapii w WOTUiW w Opolu (jako przykład) - terapia indywidualna raz w tygodniu spotkania z terapeutą (wspólnie ustalałem termin dogodny - godziny i przed i popołudniowe), później dodatkowo terapia grupowa raz w tyg. 3 godz. (3 kolejne grupy - "stopnie wtajemniczenia" :) ), tu godziny były popołudniowo-wieczorne, a czas trwania całości nie był z góry narzucony bo niby skąd wiadomo kiedy "delikwent" będzie gotów spróbować żyć bez terapii? u mnie wszystko trwało 1,5 roku.

Daniel25 napisał(a):Czy zawsze trzeba na niej być ?

a czy chcesz sobie pomóc i zrobić wszystko aby zmienić swój obecny stan?
bo tak na razie to chyba nie jesteś gotów, no ale może sie to zmieni. powodzenia
Awatar użytkownika
marcin_opolskie

Miejscowość: opolskie

Postprzez Daniel25 » 20 Sie 2018, 11:22

No według mnie jest to najniższy stopień uzależnienia.

Chcę sobie pomóc, ale pracuje na 3 zmiany i mam takie stanowisko, że ciężko zamienić się godzinami pracy.

I chodzi mi o to jak uczeszczam na terapię i nie będzie mnie w którymś dniu to będą wydzwaniac za mną czy jak to jest?
Pozdrawiam
Daniel25

Postprzez asia » 20 Sie 2018, 11:32

Nie będą wydzwaniać :) Najwyżej wyrzucą Cię z terapii. Na początku podpisujesz kontrakt, w którym masz określone ile możesz mieć nieobecności. Niewiele :)
Daniel25 napisał(a):No według mnie jest to najniższy stopień uzależnienia.

No to po co w ogóle zawracasz sobie głowę leczeniem? Nie graj i już. Nie masz silnej woli ? :wink:
W tym miejscu wpisujemy mądre zdanie albo niemądre, ale za to koniecznie po angielsku.
asia

Miejscowość: Warszawa

Postprzez Daniel25 » 20 Sie 2018, 11:46

Dzisiaj mija miesiąc od ostatniego grania. Jestem z tego bardzo zadowolony, ale dobrze wiemy jaka to jest choroba.

Asia ale chodzi mi o to w jakiej jestem aktualnie sytuacji w porównaniu do innych hazardzistow. Nie ukrywam może to być początek choroby. Pogody ducha wszystkim życzę :)
Daniel25

Postprzez marcin_opolskie » 20 Sie 2018, 12:06

Daniel25 napisał(a):ale chodzi mi o to w jakiej jestem aktualnie sytuacji w porównaniu do innych hazardzistow

Daniel dobra rada: nie porównuj się do innych i dla własnego dobra załóż że jesteś w czarnej doopie - pomaga w wychodzeniu z czynnego uzależnienia. Porównując się do innych będziesz minimalizował i racjonalizował.
Początek? kontrolę nad graniem traci się RAZ i bezpowrotnie; Ty patrzysz na konsekwencje że nie wylądowałeś np. na ulicy z długiem do końca świata i jeden dzień dłużej - to nie jest wyznacznik stanu chorobowego ("mniej lub więcej chory") tylko kolejne coraz boleśniejsze konsekwencje samej choroby.
Awatar użytkownika
marcin_opolskie

Postprzez Daniel25 » 20 Sie 2018, 12:14

Dobra rada marcin_opolskie. Dzięki, że umiecie motywować tak ludzi. A mieliście taki moment w życiu, że " czujecie się do niczego " i hazard to był najszczęśliwszy punkt ?
Daniel25

Postprzez marcin_opolskie » 20 Sie 2018, 12:17

no przecież po to się ucieka w uzależnienia... grałem miałem chwilę spokoju od problemów, spraw, życia...
Awatar użytkownika
marcin_opolskie

Postprzez miszokienka » 20 Sie 2018, 18:33

Czy byłem? Byłem zarówno w ośrodku na 6 tygodni jak i na takiej grupowej terapii w miejscu zamieszkania, 1-2 razy w tygodniu. Wiedziałem, że nie mogę mieć zbyt wiele nieobecności, ustaliliśmy to z grupą na początku ile ich może być. Dla mnie ważniejsze było nie to ile ich mogę mieć, ale to, że każda nieobecność to potencjalna strata czegoś ważnego. Czasem jedno usłyszane zdanie może wiele w życiu zmienić.
Daniel25 napisał(a):Chcę sobie pomóc, ale pracuje na 3 zmiany i mam takie stanowisko, że ciężko zamienić się godzinami pracy.
Czekaj czekaj. Próbowałeś i się nie dało, czy nie próbowałeś jeszcze?
Miś jest bardzo grzeczny dziś.
Awatar użytkownika
miszokienka

Postprzez zbysob » 20 Sie 2018, 22:30

a po co próbować skoro się nie da ?
A jak się nie da no to najniższy stopień uzależnienia i naprzód marsz :D
zaprzestalem myslenia :P
Awatar użytkownika
zbysob

Miejscowość: Szczecin

Postprzez Daniel25 » 21 Sie 2018, 15:43

Nie próbowałem jeszcze, ciężko trochę mam z dojazdem komplikuje się cała sytuacja.
Daniel25

Postprzez zbysob » 21 Sie 2018, 21:06

ona się dopiero zaczyna komplikować :)
zaprzestalem myslenia :P
Awatar użytkownika
zbysob

Miejscowość: Szczecin

Postprzez miszokienka » 21 Sie 2018, 21:32

Nie spróbujesz to się nie dowiesz, że się da.
Miś jest bardzo grzeczny dziś.
Awatar użytkownika
miszokienka

Postprzez jaro » 29 Sie 2018, 22:13

Daniel25 napisał(a):Był może ktoś na takiej terapii rocznej, która odbywa się 4 razy w miesiącu? (raz na tydzień 3 godziny).
Czy zawsze trzeba na niej być ?

Stary, raz na tydzień 3 godziny i z góry pytasz, czy musisz być na każdej?!
Nie, nie chcę byc złośliwy.
Prawdziwe i podstawowe dla Ciebie pytanie- czy chcesz się leczyć. sam sobie odpowiedz.
Powodzenia (szczerze i od serca). Spróbuj (dla tego powodzenia) zmienić nastawienie
jaro

Postprzez milo » 02 Wrz 2018, 08:53

A na mityngi chodzisz ?
Poczuć siebie
Pokochać...
Awatar użytkownika
milo

Miejscowość: Elbląg

Następna

Wróć do Pytania dotyczące zdrowienia

Kto jest na forum