sport i leczenie z bukmacherki

Moderatorzy: anwaz, admin

Postprzez pampasowiec » 01 Lip 2016, 10:02

Wolno ale skutecznie
pampasowiec

Postprzez marcin_opolskie » 01 Lip 2016, 11:11

Jak dla mnie może być nawet żółwim tempem byle w dobrym kierunku.
Awatar użytkownika
marcin_opolskie

Miejscowość: opolskie

Postprzez daffiatko » 23 Paź 2017, 12:41

A co z rzeczami typu Playstation czy gry na telefonie? Czytalem gdzies ze zdania sa podzielone, niektorzy wszystko usowaja a nie ktorym to nie przeszkadza...
Ja nie chce kusic losu ale lubie sobie na telofonie pobiegac Mario za Muchomorkami ....
daffiatko

Postprzez asia » 23 Paź 2017, 12:57

To nie kuś losu i zapodaj sobie 100 % odwyku od jakichkolwiek gier.
W tym miejscu wpisujemy mądre zdanie albo niemądre, ale za to koniecznie po angielsku.
asia

Miejscowość: Warszawa

Postprzez miszokienka » 23 Paź 2017, 18:20

Ja raz poszedłem drogą "ja przecież wiem lepiej, lepiej znam siebie samego" i grałem w gry na telefonie. Później w gry "za darmo", później za jakieś wirtualne pieniądze, później za niewielkie pieniądze, później za zarobione pieniądze, a na końcu i za te, które mam zarobić w ciągu najbliższych lat.

Za drugim razem uznałem, że robię wszystko tak, jak zalecają. Nie grać w nic to nie grać w nic. Nie pić wcale alkoholu to nie pić go wcale. Nie czytać wiadomości to nie czytać wiadomości. I działa. Nauczyło mnie to konsekwencji i dbania o siebie. A dodatkowo pokazało, że jest tyle ciekawych spraw dookoła, o których nie miałem pojęcia, że wcale na te gry w telefonie czy na konsoli nawet nie miałbym dziś czasu. To prawdziwe życie, które dzieje się tu, obok mnie jest dla mnie na tyle ciekawe, że nie chcę od niego uciekać w iluzję gier.

Najważniejsze dla mnie jest pytanie: po co? co mi to da?
Miś jest bardzo grzeczny dziś.
Awatar użytkownika
miszokienka

Postprzez Sowa » 23 Paź 2017, 20:39

miszokienka napisał(a):uznałem, że robię wszystko tak, jak zalecają (...)

Miś żółwik :-) Potwierdzam, zrobiłam dokładnie tak, jak Miś z okienka, i u mnie też zadziałało.
za zgodność z oryginałem
Awatar użytkownika
Sowa

Miejscowość: polska

Postprzez Warszawiak » 23 Paź 2017, 21:07

daffiatko napisał(a):niektorzy wszystko usowaja a nie ktorym to nie przeszkadza...
Ja nie chce kusic losu ale lubie sobie na telofonie pobiegac Mario za Muchomorkami ....

Bo każdy ma swoją drogę zdrowienia. Nie ma jednoznacznych odpowiedzi chociaż zalecenia znikąd się nie wzięły. Czy jak byłbyś alkoholikiem to mógłbyś pić bezalkoholowe piwo? Albo wódkę 0%? (tak, jest taka).
Chciałem budować piętra nie widząc, że fundament się sypie...
Awatar użytkownika
Warszawiak

Postprzez zbysob » 23 Paź 2017, 21:48

Na początku (jakieś dwa latka z ogonkiem ) dobrze odstawić WSZYSTKO . Jak już trochę poznasz siebie i mechanizmy które powodują to co powodują to powoli możesz (jeśli to będzie jeszcze ważne) próbować do różnych rzeczy wracać. Uważnie i rozsądnie . Kolega rzucał palenie. Teraz pali ale się nie zaciąga. Uważnie jest ale czy rozsądnie to już nie wiem :D
zaprzestalem myslenia :P
Awatar użytkownika
zbysob

Miejscowość: Szczecin

Postprzez Autor Hazardzista » 11 Gru 2017, 23:30

Jeśli denerwujesz się, gdy kusisz, natychmiast to odstaw. Jeśli niepowodzenia nic Ci nie robią, kontynuuj, jeśli chcesz. Najważniejsze byś przede wszystkim był świadomy zagrożenia, obserwował siebie i na bieżąco reagował.
Mam bloga, na którym opisuję swoją historię. Założyłem go z nadzieją, że komuś pomogę.
Autor Hazardzista

Postprzez Andy » 12 Gru 2017, 13:17

Autor Hazardzista napisał(a):Jeśli niepowodzenia nic Ci nie robią, kontynuuj, jeśli chcesz. Najważniejsze byś przede wszystkim był świadomy zagrożenia,

Sorry Autorze - czy Twój blog Ci nie wystarcza?
Przepraszam, ale wchodzenie w buty terapeuty uzależnień i głoszenie na naszym forum w tak kategorycznym tonie rad odnośnie wszelkiego grania po prostu wbija mnie w zdumienie, a nawet wywołuje szczerą irytację.
Jak np. człowiek na początku terapii może ocenić stopień zagrożenia związanego z czynnym uprawianiem grania?
Na ogół przecież ludzie, nawet najbardziej niegodziwi, są naiwniejsi i lepsi, niżbyśmy w ogóle mogli przypuszczać. Zresztą i my również.
F. Dostojewski, Bracia Karamazow
Andy

Re: sport i leczenie z bukmacherki

Postprzez Autor Hazardzista » 12 Gru 2017, 13:29

Andy napisał(a):
Autor Hazardzista napisał(a):Jeśli niepowodzenia nic Ci nie robią, kontynuuj, jeśli chcesz. Najważniejsze byś przede wszystkim był świadomy zagrożenia,

Sorry Autorze - czy Twój blog Ci nie wystarcza?
Przepraszam, ale wchodzenie w buty terapeuty uzależnień i głoszenie na naszym forum w tak kategorycznym tonie rad odnośnie wszelkiego grania po prostu wbija mnie w zdumienie, a nawet wywołuje szczerą irytację.
Jak np. człowiek na początku terapii może ocenić stopień zagrożenia związanego z czynnym uprawianiem grania?

Przepraszam, czy ty masz monopol na dawanie rad? Nie wchodzę w buty terapuety, ale widzę, że na forum ty chcesz pełnić jego rolę. Każdy ma prawo do własnej opinii, a taka jak powyżej jest moja. To samo usłyszałem zresztą od swojego terapuety.
Mam bloga, na którym opisuję swoją historię. Założyłem go z nadzieją, że komuś pomogę.
Autor Hazardzista

Postprzez miszokienka » 12 Gru 2017, 15:56

Każdy ma prawo do swojej opinii, ale warto przy tym zdawać sobie sprawę z tego, że ta opinia może komuś zaszkodzić. Czasem lepiej mądrze pomilczeć... Pamiętaj, że jesteśmy na forum, gdzie nadziei szukają często ludzie świeżo odciągnięci od grania.
Zresztą, Twoja wypowiedź to nie była tylko opinia a praktycznie zalecenie. Ja z doświadczenia własnego odradzam WSZELKIE granie, nawet bez kasy i dla zabawy czy "rozwoju". Przerabiałem to, przez takie "niewinne gierki logiczne" prowadziła moja droga do powrotu do grania za pieniądze.
Miś jest bardzo grzeczny dziś.
Awatar użytkownika
miszokienka

Postprzez Andy » 12 Gru 2017, 22:58

Autor Hazardzista napisał(a):Każdy ma prawo do własnej opinii, a taka jak powyżej jest moja.

Zgodzę się, ale jednak przeczytaj uważnie siebie:
Autor Hazardzista napisał(a):Jeśli niepowodzenia nic Ci nie robią, kontynuuj, jeśli chcesz.

Jeśli to uważasz za dzielenie się opinią, to możesz sobie sam dopowiedzieć moją "opinię".
Pozdrawiam i przepraszam za wcześniej napastliwy ton.
Na ogół przecież ludzie, nawet najbardziej niegodziwi, są naiwniejsi i lepsi, niżbyśmy w ogóle mogli przypuszczać. Zresztą i my również.
F. Dostojewski, Bracia Karamazow
Andy

Postprzez asia » 12 Gru 2017, 23:06

Andy, jestem z Ciebie dumna !
W tym miejscu wpisujemy mądre zdanie albo niemądre, ale za to koniecznie po angielsku.
asia

Miejscowość: Warszawa

Postprzez milo » 13 Gru 2017, 13:04

Dlatego podobają mi się zasady obowiązujące na terapii grupowej oraz zasady obowiązujące na mityngach.

Co do pytania - na samym początku mojego "zaprzestania grania" , mój mąż wyniósł z domu karty, szachy, gry planszowe. Nie grałam w żadne "gierki" na kompie , ale trudność miałam z zaprzestaniem grania hazardowego - za pieniądze. Kiedy udało mi się wreszcie przestać grać za pieniądze, to w domu nie było NIC w co mogłabym grać nawet w postaci zabawy. Kiedy wnuczka proponowała mi układanie skrable albo koleżanka chciał z nami coś poukładać (jakieś puzzle czy też skrable), to odmawiałam. Po kilku latach , kiedy udaje mi się utrzymywać abstynencję od gier , zdarzyło mi się układać skrable z wnuczką i mężem - jednak nie chcę mieć żadnych informacji na temat punktacji, liczenia, rywalizacji, kto lepszy czy kto gorszy. Traktuje to jako zabawę dla samej zabawy. Sama jednak unikam wszystkiego, co może mi się kojarzyć z hazardem, zakładaniem się, czy losowością, przypadkowością, obstawianiem.... Po prostu odwracam się i odchodzę. Wolę dmuchać na zimne, niż poparzyć sobie ręce , lub - nie daj Boże - żeby mi te ręce ucięło.

Ale to JA tak mam.
Zdaję sobie sprawę , że każdy człowiek jest trochę inny, lecz uzależnienie jest chorobą podstępną, przebiegłą, mózg może oszukiwać.

Pozdrawiam słonecznie :)
Bożena
nałogowa hazardzistka.
Poczuć siebie
Pokochać...
Awatar użytkownika
milo

Miejscowość: Elbląg

PoprzedniaNastępna

Wróć do Pytania dotyczące zdrowienia

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość