Pieniądze

Moderatorzy: anwaz, admin

Pieniądze

Postprzez pavko » 17 Wrz 2017, 21:02

OK spoko, przyniosłem tyle grzybków, że nie mogę się wyrobić z robotą. Pewnie do drugiej w nocy i na jutro rano jeszcze trochę zostawię. W życiu jeszcze tylu nie miałem.

@Jaro

Kiedyś żeby wypić piwko, trza było daleko po knajpach jeżdzić i stać w długich kolejkach a dziś ??.
pavko

Pieniądze

Postprzez asia » 17 Wrz 2017, 21:04

Kiedyś jak alkoholik miał daleko po " piwko" to pił samogon. A jak miał kasę to szedł na metę.
W tym miejscu wpisujemy mądre zdanie albo niemądre, ale za to koniecznie po angielsku.
asia

Miejscowość: Warszawa

Pieniądze

Postprzez pavko » 17 Wrz 2017, 21:04

asia napisał(a):Pavko, nie jestem młodziutka :)

Jak ja, pozdrawiam.
pavko

Pieniądze

Postprzez pavko » 17 Wrz 2017, 21:05

asia napisał(a):Kiedyś jak alkoholik miał daleko po " piwko" to pił samogon. A jak miał kasę to szedł na metę.

Albo i co innego...

U mnie ojciec robił wino, nigdy nie postało tyle ile trzeba :D .

I zobacz ludzie żyją ponad 70 lat a pili nie wiadomo co a teraz ?.
pavko

Pieniądze

Postprzez asia » 17 Wrz 2017, 21:11

Fakt. Wino, zapomniałam o tym. Było w piwnicy, mój Tata robił. Dzięki za przypomnienie :)
W tym miejscu wpisujemy mądre zdanie albo niemądre, ale za to koniecznie po angielsku.
asia

Miejscowość: Warszawa

Pieniądze

Postprzez miszokienka » 18 Wrz 2017, 06:54

pavko napisał(a):I zobacz ludzie żyją ponad 70 lat a pili nie wiadomo co a teraz ?.

A co jest teraz to się okaże za kilkanaście/kilkadziesiąt lat. Może Ci ludzie będą żyli 90 lat, a może 65. Tego nie wiesz. Wchodzisz pavko w takie gadki o wszystkim i o niczym, a mało piszesz o konkretach. Masz chłopie sporą tendencję do użalania się nad sobą. Nie zrozum mnie źle, to nie jest krytyka mająca podcinać skrzydła. Sam na początku tylko biadoliłem i przez to nie mogłem się zdecydować na rozpoczęcie terapii (chociaż mówiłem, że "bardzo bym chciał, ale praca, długi" itp.). "Cały świat" był dla mnie blokadą przed zadbaniem o siebie, był ważniejszy niż ja sam. Później przywaliłem głową dno i zaczęło mi się naprawdę chcieć.

Co jak co - Twoje posty pozwalają mi lepiej zrozumieć co mają na myśli koledzy mówiąc mi, że się strasznie użalałem na początku.
Miś jest bardzo grzeczny dziś.
Awatar użytkownika
miszokienka

Pieniądze

Postprzez pavko » 18 Wrz 2017, 07:39

miszokienka napisał(a):A co jest teraz to się okaże za kilkanaście/kilkadziesiąt lat. Może Ci ludzie będą żyli 90 lat, a może 65

Wystarczy popatrzeć na klepsydry. W dodatku coraz młodsi chorują, raki non-stop etc. Nieważne, jakbyś np pracował w szpitalu to byś widział więcej niż tylko to co czasami w TV powiedzą. Nie użalam się nad sobą, co ma być to będzie, żyję sobie, nie gram, z wiadomościami o sporcie wypadłem z obiegu. Stało się i tyle.
pavko

Pieniądze

Postprzez miszokienka » 18 Wrz 2017, 12:16

Pracujesz w szpitalu?
Awatar użytkownika
miszokienka

Pieniądze

Postprzez pavko » 18 Wrz 2017, 16:11

A jak myślisz ? :wink: Ukrainki do nas przyjmują, bo nie ma komu pracować. Cóż, może jakąś poznam ?. Nie wiem zobaczę...

Chociaż, przecież setki fajnych dziewczyn, kobiet (Polek) u nas pracują a mam Ukrainkę poznać ?. No właśnie hmmm może takie życie, może tak ma być ?.

A może kogoś poznam... w Ośrodku Zamkniętym ??? Nie wiem, jako 100% hazardzista zdaję się na los :mrgreen: .
pavko

Pieniądze

Postprzez miszokienka » 18 Wrz 2017, 17:22

pavko, poddaję się :shock:
Awatar użytkownika
miszokienka

Pieniądze

Postprzez marcin_opolskie » 18 Wrz 2017, 22:37

miszokienka, i tak byłeś twardy :D
Awatar użytkownika
marcin_opolskie

Miejscowość: opolskie

Pieniądze

Postprzez pavko » 18 Wrz 2017, 23:52

Dobra OK głupoty piszę :)

Za tydzień będzie 3 miesiące bez gry, jutro a w zasadzie dziś terapia, ale jakiś dołek mam :cry: . Nie, nie o grze nie myślę na ten moment.

Ale temat to pieniądze, a tych wciąż mało, no na życie starcza, na spłatę długów już nie bardzo, choć staram się to i tak wszystko idzie ku gorszemu. Spłacam prawie 1000 pln miesięcznie, ale jak w końcu wskoczy komornik to ile zabierze, max 300pln. Nikt nie chce takich drobnych, no, ale jak już będzie ten pierwszy komornik to ich będę odsyłał do niego i ile dostaną... góra 3 pln :wink: . Sądy, pierwsze sprawy przede mną to jak ma być dobrze i pomyśleć, że jeszcze niedawno miałem spokojne życie...
pavko

Pieniądze

Postprzez Warszawiak » 19 Wrz 2017, 07:10

pavko, nie tak dawno był pogrzeb hazardzisty. Rzeczywiscie Ty pavko masz najgorzej.
Chciałem budować piętra nie widząc, że fundament się sypie...
Awatar użytkownika
Warszawiak

Pieniądze

Postprzez miszokienka » 19 Wrz 2017, 07:37

pavko, też mam sprawy w sądzie. Po wydaniu nakazów zapłaty dogadałem się z wierzycielami na dobrowolną spłatę bez komornika, żeby nie tworzyć dodatkowych kosztów. Jest jak jest, nie rozpamiętuję tego, bo i tak mi od tego pieniędzy nie przybędzie, a tylko mógłbym się wpędzić w jakieś niebezpieczne stany emocjonalne.

Odkąd pogodziłem się ze swoją sytuacją materialną to łatwiej mi się żyje i łatwiej jest korzystać z terapii. Mimo spraw w sądzie (które wcale aż takie straszne nie są, a nawet niekiedy powodują zmniejszenie długu) dobrze mi się żyje. Nie stać mnie na to, co wcześniej, ale rekompensuje mi to z nawiązką radość z codziennego trzeźwego życia. Zwracam uwagę też na to, by żyć dniem dzisiejszym i nie robić sobie "filmów" na temat tego co będzie i jakie będzie.
Awatar użytkownika
miszokienka

Pieniądze

Postprzez miszokienka » 19 Wrz 2017, 07:40

pavko napisał(a):Nie, nie o grze nie myślę na ten moment.

O grze nie, ale ciągle o pieniądzach. Zamieniłeś sobie po prostu ;) Teraz żyjesz wygraną/przegraną w sądzie, komornikami, tym że nikt nie chce spłat po 20zł i że komornik zabierze mniej niż dajesz.

Sytuacja inna, ale emocje podobne. Też tak miałem.
Awatar użytkownika
miszokienka

PoprzedniaNastępna

Wróć do Pytania dotyczące zdrowienia

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość