Pieniądze

Moderatorzy: anwaz, admin

Pieniądze

Postprzez Kawa » 22 Lut 2017, 20:18

z morganem fremanem na temat Boga czy jakos tak
Abstynencja to nie trzeźwienie. Trzeźwienie to abstynencja + ...
Awatar użytkownika
Kawa

Pieniądze

Postprzez mido1231 » 29 Kwi 2017, 20:26

Ten wątek o forsie niby czego ma uczyć, że jak mam to gram a jak nie mam to tez zagram bo moze wygram :lol:
Typowy mechanizm mysleniowy czynnego hazardzisty. No i te pieniądze-jakby były najwazniejsze. Gdyby tak było wszyscy milionerzy powinni być mega szczęśliwi a to właśnie w środowisku gdzie pieniądz jest najbardziej pożądany i uznany za największą warość dochodzi do największych tragedii. Popatrzcie chociaż na słynne bogate gwiazdy: Michael Jackson, Whitney Houston, etc.
Problem tkwi nie w kasie ale w sposobie jej wykorzystania. Alkoholik kupi alkohol, narkoman straci na dragi, gruby straci na obżarstwo a hazardzista zbuduje kolejną willę właścicielowi kasyna
Uważam ze każdy nałóg to zło i nadużywane prowadzi do rozchwiania psychiki i różnych zyciowych ostrych zakretów.
Każdy tu obecny pewnie jest na jakimś odcinku tego zakrętu i oby to forum pomogło wyprowadzić go na prostą :D A
mido1231

Pieniądze

Postprzez pavko » 14 Wrz 2017, 05:56

Ja usnąć nie mogłem, bo to tej pory i jeszcze pewnie tak zostanie na jakiś czas wciąż myślę o tym.

Mianowicie wczoraj wracając z lasu przez takie biedne osiedle, tam gdzie wszystkich wysiedlają taka mała dziewczynka, góra 10 lat pchała wózek i mówi do mnie "ma pan na picie" odruchowo odpowiedziałem, że nie mam. A póżniej przez całą drogę do domu myślałem, że przecież w plecaku miałem jakieś drobne i mogłem jej dać te 2 pln czy 5 pln. No nawet dyszkę, to by się ucieszyła a ja bym nie zbiedniał. W końcu taka sytuacja nie zdarza się codziennie. No normalnie żal, że tego nie zrobiłem. Gdy się opamiętałem ona już była daleko a nie będę biegł za nią i coś dawał bo pomyślą, że jakiś pedofil :). Ale od razu wtedy jak spytała to mogłem dać, no szkoda bo chociaż mała by się ucieszyła a tak to co, żal pozostał i jeszcze na trochę pozostanie. A przecież to tylko drobne pieniądze a mała ile radości by miała ehhh.
pavko

Pieniądze

Postprzez Andy » 14 Wrz 2017, 06:35

pavko napisał(a):odruchowo odpowiedziałem, że nie mam. A póżniej przez całą drogę do domu myślałem, że przecież w plecaku miałem jakieś drobne i mogłem jej dać te 2 pln czy 5 pln. No nawet dyszkę, to by się ucieszyła a ja bym nie zbiedniał.

Jaki Ty uczuciowy jesteś - czytając Twoje posty sprzed tygodnia w życiu bym nie pomyślał :twisted:
Na ogół przecież ludzie, nawet najbardziej niegodziwi, są naiwniejsi i lepsi, niżbyśmy w ogóle mogli przypuszczać. Zresztą i my również.
F. Dostojewski, Bracia Karamazow
Andy

Pieniądze

Postprzez mnich » 14 Wrz 2017, 10:10

rozkręca się :wink:
Awatar użytkownika
mnich

Pieniądze

Postprzez Warszawiak » 14 Wrz 2017, 13:18

pavko, na pocieszenie napiszę, że ta dziewczynka zapewne nie umarła z pragnienia bo jej nie dałeś tej dyszki czy dwójki ;)
Chciałem budować piętra nie widząc, że fundament się sypie...
Awatar użytkownika
Warszawiak

Re: Pieniądze

Postprzez pavko » 14 Wrz 2017, 14:44

Andy napisał(a):
pavko napisał(a):odruchowo odpowiedziałem, że nie mam. A póżniej przez całą drogę do domu myślałem, że przecież w plecaku miałem jakieś drobne i mogłem jej dać te 2 pln czy 5 pln. No nawet dyszkę, to by się ucieszyła a ja bym nie zbiedniał.

Jaki Ty uczuciowy jesteś - czytając Twoje posty sprzed tygodnia w życiu bym nie pomyślał :twisted:

Nie wiem skąd taki osąd, przecież spłacam około 800-1000 miesięcznie a mając komornika to będzie max 300 pln.
Tak, tyle skubnie komornik a do ludzi z prywatnych pożyczek będę i tak spłacał poza komornikiem!.
pavko

Postprzez pavko » 14 Wrz 2017, 14:57

Warszawiak napisał(a):pavko, na pocieszenie napiszę, że ta dziewczynka zapewne nie umarła z pragnienia bo jej nie dałeś tej dyszki czy dwójki ;)

Rozumiem to, ale wciąż mam ją w sercu, w myślach, oczach, ogólnie w głowie, że jednak nie dałem. Wiem taka sytuacja nie powtórzy się przez najbliższe kilka miesięcy/lat. No gdybym nie miał to co innego, ale przecież miałem. Po prostu zaskoczony byłem taką sytuacją, tak nagle to się stało. Ja szedłem prosto a ona z tym wózkiem wyskoczyła z bocznej dróżki. Mam żal, wielki żal do siebie, wiecie jaką taka mała dziewczynka by miała radość ?!. Ja pamiętam coś podobnego, jako mały chłopiec pojechałem gdzieś do rodziny na wioskę i mój dziadek dał mi kaskę, tak na te czasy ze 100pln. Wiecie jak się ucieszyłem i pamiętam to do dziś!. No nic trudno muszę o tym zapomnieć.
pavko

Pieniądze

Postprzez asia » 14 Wrz 2017, 15:18

Możesz dać komuś innemu. Uciesz innego potrzebującego.
W tym miejscu wpisujemy mądre zdanie albo niemądre, ale za to koniecznie po angielsku.
asia

Miejscowość: Warszawa

Pieniądze

Postprzez Warszawiak » 14 Wrz 2017, 16:04

W punkt
Chciałem budować piętra nie widząc, że fundament się sypie...
Awatar użytkownika
Warszawiak

Postprzez pavko » 14 Wrz 2017, 16:45

asia napisał(a):Możesz dać komuś innemu. Uciesz innego potrzebującego.

Tak do fundacji, dla kogoś anonimowego do którego i tak pójdzie ileś tam procent...

A tu była rzeczywistość, widziałem ją, jakoś nie mogę tego przeboleć. Kurczę, że ja akurat musiałem się tam znależć o tej godzinie, a gdybym pojechał autobusem a akurat nadjechał to by tego nie było...

Wiem nie zapomnę tej sytuacji do końca życia, przykrej, ale cóż zrobić :oops: .
pavko

Pieniądze

Postprzez Aga43 » 14 Wrz 2017, 17:18

Pavko nie katuj się.Może następnym razem ją spotkasz?pozdro
Aga43

Miejscowość: Toruń

Pieniądze

Postprzez asia » 14 Wrz 2017, 17:46

pavko napisał(a):Tak do fundacji, dla kogoś anonimowego do którego i tak pójdzie ileś tam procent...

Jezu człowieku, gdzie Ty żyłeś do tej pory ? Bo nawet chyba nie w Bieszczadach tylko na Marsie.
Fundacja to jedno co znasz?
A może kup zeszyty dla domu dziecka, dla świetlicy terapeutycznej. Może kup karmę dla bezdomnych psów. Kup majtki i skarpetki dla ośrodka dla bezdomnych ( najbardziej deficytowe rzeczy ). Kup kanapkę i herbatę bezdomnemu. Kup pieluchomajtki dla zakładu opieki leczniczej.
Tylko po co , prawda?
Lepiej pokatować się dziewczynką której nie pomogłeś, potem pławić się do wypęku w poczuciu winy i na koniec utopić w żalu. I będzie super. Dokładnie to wszystko co miałeś jak grałeś i topiłeś kasę.
Pavko, a do tej pani terapeutki chodzisz i przepracowujesz coś czy tylko zagłębiasz się w jej uroczym spojrzeniu i skupiasz na tym żeby jej nie zawieść ?
W tym miejscu wpisujemy mądre zdanie albo niemądre, ale za to koniecznie po angielsku.
asia

Miejscowość: Warszawa

Pieniądze

Postprzez pavko » 14 Wrz 2017, 19:11

asia napisał(a):Pavko, a do tej pani terapeutki chodzisz i przepracowujesz coś czy tylko zagłębiasz się w jej uroczym spojrzeniu i skupiasz na tym żeby jej nie zawieść ?

Lubie ją :) Czy to żle ??. Wiesz, są osoby które polubisz od pierwszego spotkania/poznania i ma na imię tak samo jak moja siostrzenica :). Tak zagłębiam wiedzę, skupiam się i kilka uwag nie zapomnę nigdy, stosuję się do tego i na razie jakoś to leci choć łatwo nie jest.
pavko

Pieniądze

Postprzez miszokienka » 14 Wrz 2017, 19:18

pavko, przeczytaj dokładnie to co Asia napisała nieco wyżej. Ja też mam wrażenie, że się użalasz i robisz z siebie strasznego męczennika. A przecież jest to jeden z objawów głodu hazardowego. A po drugie - czy w czymś Ci to pomaga? Jak widzisz świat w ciemnych barwach to jak życie ma Ci sprawiać radość? Czy takie życie w utrapieniu wiecznym jest atrakcyjną alternatywą dla tego, co robiłeś wcześniej (czyli dla grania)? W mojej opinii stoisz na drodze do powrotu do grania. Porozmawiaj o tym z terapeutką zanim będzie za późno.
Miś jest bardzo grzeczny dziś.
Awatar użytkownika
miszokienka

PoprzedniaNastępna

Wróć do Pytania dotyczące zdrowienia

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość