Moja Terapia w Holandi

Moderatorzy: anwaz, admin

Moja Terapia w Holandi

Postprzez matis2013 » 07 Paź 2014, 09:16

Chyba zapomniałem o czymś jeszcze : Jeszcze rok temu myślałem ze dobrym rozwiązaniem będzie dla mnie praca w hospicjum .....( ze tam zdobędę dystans do samego siebie i mojej sytuacji ) .W grudniu zostałem poproszony o pomoc w tłumaczeniu konsultacji lekarskiej .Była to nie za bardzo przyjemna sprawa , musiałem przetłumaczyć diagnozę ; rak prostaty w bardzo zaawansowanym stadium , już z przerzutami . 47-letnia osoba skarżąca się na bule kręgosłupa od jakiegoś roku czasu .Wszystko się potoczyło bardzo szybko , naświetlania , terapia hormonalna , tylko wszystko za późno ..... przerzuty. Na początku traktowałem go jako klienta później kolegę a na końcu był mi przyjacielem . W pewnym momencie emocjonalnie już nie dawałem rady , gdy dzwonił ( mieszkaliśmy nie daleko ) ze chyba dzisiaj umrze ......Po ostatecznej odpowiedzi lekarzy ze juz nie mogą nic więcej dla niego zrobić , zdecydował się na powrót do polski , to było miesiąc temu , a 2 tyg temu zmarł w gronie swojej rodziny.
Nic się nie zmieniło oprócz mojej postawy -czyli zmieniło się wszystko.
„Anthony de Mello „ i ja
matis2013

Moja Terapia w Holandi

Postprzez matis2013 » 07 Paź 2014, 15:54

Reasumując ; w tym całym zawirowaniu emocjonalnym i duchowym straciłem z oczu mój cel .Ponadto znowu chciałem nie czuć ( zajmując się wszystkim i wszystkimi tylko nie samym sobą ).Ale są również pozytywne stronę tej całej sytuacji ; Widzę to i się zatrzymałem ( wprawdzie z duża pomocą ale cóż ....) i jeszcze ponad dwa lata temu prawdopodobnie wylądował bym w kasynie , co tym razem się nie zdarzyło .Ponadto wiem ze nie nadaje sie do takiej pracy ( hospicjum )
„Anthony de Mello „ i ja
matis2013

Moja Terapia w Holandi

Postprzez matis2013 » 15 Paź 2014, 13:21

Właśnie zbliżam się ku końcówce książki „Sztuka prostoty „ Dominique Loreau i mimo tego ze autorka kieruje swoje uwagi do kobiet , to z mojej perspektywy również znalazłem coś dla siebie . A z rzeczy praktycznych ,to nad czym się zastanawiałem już od jakiegoś czasu „sprawdzenie szaf i tego co w nich jest „ udało mi się zrobić w ciągu godziny . Okazało się ze z dwóch przepełnionych szaf , po odrzuceniu tego w czym już nie chodzę lub nie będę chodził , zostało tylko tyle ze mogło by się zmieścić w jednej .

A to kilka fragmentów :

....Dopiero kiedy usuniesz wszystko,co niepotrzebne dostrzeżesz nowe perspektywy , a podstawowe czynności , takie jak ubieranie się , jedzenie , spanie , zyskają inny , głębszy sens .....

....Prostota oznacza , ze mamy niewiele , by stworzyć miejsce dla spraw najważniejszych .Ponadto prostota jest piękna , ponieważ kryją się w niej cuda . .....

...Czy wspomnienia są dla nas aż takim dobrodziejstwem ? Czy czynią nas szczęśliwym? Mówi się , ze rzeczy maja dusze .Ale czy przywiązanie do przeszłości powinno zawładnąć przyszłością ? Albo sprawić , ze teraźniejszość staje się statyczna ? ....

...Doceń fakt posiadania niewielu rzeczy .Nikt nigdy nie zbierze wszystkich muszli morskich. A ile w nich piękna ,gdy jest ich ledwie kilka!...

...By starzec się lepiej , to znaczy zmierzać do celu z coraz mniejsza liczba bagażu , moglibyśmy czerpać inspiracje od Japończyków .Wybrać życie wśród rzeczy , które są absolutnie niezbędne , co nie wyklucza komfortu ani wyrafinowania ....

...Często skarżymy się , ze marnujemy i tracimy czas albo ze nie mamy go wystarczająco dużo ...Człowiek powinien umieć czekać dwie, trzy godziny na pociąg -sam , nie robiąc niczego , nawet nie czytając , a jednak się nie nudząc .Zycie staje sie o wiele przyjemniejsze gdy opanujemy umiejętność zagłębiania się w swoich myślach .To cenny dar , wyzwalający niezwykła radość . Spędzamy zbyt wiele czasu na żałowaniu przeszłości , zastyganiu w teraźniejszości lub niepokojeniu się o przyszłość .Marnujemy tyle godzin...
„Anthony de Mello „ i ja
matis2013

Moja Terapia w Holandi

Postprzez matis2013 » 21 Paź 2014, 18:01

Ostatnio zdarzyło mi się kilka sytuacji w które były odzwierciedleniem sytuacji które kiedyś sam stwarzałem , ale tym razem bylem po drugiej stronie . Gdy o tym rozmawiałem z kolega odpowiedział : widzisz jak szybko wraca do ciebie , kiedyś sam przeginałeś terminy lub wcale ich nie dotrzymywałeś , masz możliwość spróbowania w jaki sposób się czuła druga strona, karma . Wystarczyło by sobie odpuścić.........

Każdy wojownik światła bał się kiedyś podjąć walkę.
Każdy wojownik światła zdradził i skłamał w przeszłości.
Każdy wojownik światła utracił choć raz wiarę w przyszłość.
Każdy wojownik światła cierpiał z powodu spraw, które nie były tego warte.
Każdy wojownik światła wątpił w to, że jest wojownikiem światła.
Kazdy wojownik światła zaniedbywał swoje duchowe zobowiązania.
Każdy wojownik światła mówił „tak”, kiedy chciał powiedzieć „nie”.
Każdy wojownik światła zranił kogoś, kogo kochał. I dlatego jest wojownikiem światła. Bowiem doświadczył tego wszystkiego i nie utracił nadziei, że stanie się lepszym człowiekiem.

Paulo Coelho „Podręcznik Wojownika Światła „
„Anthony de Mello „ i ja
matis2013

Moja Terapia w Holandi

Postprzez matis2013 » 26 Paź 2014, 20:08

Negatywnymi myślami i działaniami wyrządzamy sobie tyle złego , ile niezdrowym jedzeniem , paleniem papierosów i niedosypianiem .....Nasze frustracje rodzą się z niezrealizowanych pragnień , niepokoju , niepewności , a nasz pesymizm wynika z braku energii i wiary w siebie ..........

Wyobraź sobie , ze masz magiczna moc opuszczania swojego ciała i siadania obok osoby , którą jesteś .Spójrz na siebie .Jaka jest ta osoba ? Do kogo jest podobna ? Czy ja lubisz ? Czy mogłabyś jej jakoś pomoc , coś doradzić ? Ćwicz się w zyskiwaniu dystansu .................

Wielu ludzi żyje w emocjonalnej mgle. Wykonują puste gesty .Brak im pewności siebie , czuja się niegodni by być kochani , ich miłością staja się alkohol , papierosy , praca , telewizja ....Jeżeli zajmiesz się sobą , będziesz nie tylko ładniejsza w oczach innych , ale także szczęśliwsza .Nie zadręczaj się .Zacznij dostrzegać własne wartości .Odnoś się do siebie z miłością .Dzięki temu będziesz traktować innych z większym uczuciem .Odkryj , co jest dla ciebie źródłem przyjemności i radości , i staraj się to robić .Uśmiechaj się i śmiej jak najwięcej .Właściwa ocena własnej wartości pozwala uniknąć wielu stresów .Poczucie winy jest trucizna , która nas niszczy .

„Sztuka prostoty „ Dominique Loreau
„Anthony de Mello „ i ja
matis2013

Moja Terapia w Holandi

Postprzez matis2013 » 30 Paź 2014, 16:00

Rezygnacja
Brak przywiązania jest owocem rezygnacji , a rezygnacja – najważniejszym warunkiem osiągnięcia dystansu .
Zawsze najbardziej powinniśmy się troszczyć o jak najlepsze poznanie swojej duszy , ale marnujemy czas , życie i cenna energie na gromadzenie przedmiotów , majątku , szukanie przyjemności w jedzeniu , piciu , silnych emocjach ............
Staramy się bezustannie zdobyć więcej a zapominamy , ze silą i wiedza są w każdym z nas .
Rezygnacja jest jedna z najtrudniejszych rzeczy. By nauczyć się rezygnować , należy wyznaczyć sobie rozsądne cele .Jeżeli chcemy zajść daleko , musimy zacząć marsz spokojnie , bez zużywania rezerw .Następnie trzeba nauczyć się wykorzystywać swoje porażki do tego , by się zmienić .
Rezygnacji , braku przywiązania nie można się nauczyć w ciągu kilku dni ani nawet wyrzekając się całego majątku . Prawdziwa umiejętność wyrzekania się leży w naszym wnętrzu .Świadomość człowieka potrzebuje okresów asymilowania i przygotowania .Wielu rzeczy nie można przyswoić od razu , ponieważ nie stanowią od dawna części naszej świadomości .
Słowa „ja , mój , moja , moje ....”nakładają nam kajdany i czynią nas niewolnikami , ponieważ określają wszystko , co nas wzbogaca : majątek , pieniądze , władzę , nazwisko , i są równoznaczne ze słowami „brać , zatrzymywać , chcieć , gromadzić „ . Oczywiście słowa te nazywają typowe ludzkie zachowania , ale w naturze ludzkiej leży także poszukiwanie szczęścia gdzie indziej .
Gdy tylko dasz mózgowi i nerwom odpocząć dzięki myśli o niezależności , uzyskasz wszystko , czego pragniesz od życia .I spojrzysz na świat bardziej optymistycznie .
Cały sekret to ćwiczenia .
Ważne jest , by w pierwszej części życia spróbować wszystkich przyjemności , zdobyć to , co budzi pragnienia , gromadzić doświadczenia. Możemy wówczas zrozumieć , ze rezygnacja jest szczęściem i ze spokój zależy od czegoś innego niż wszystkie małe , codzienne przyjemności

„Sztuka prostoty „Dominique Loreau
„Anthony de Mello „ i ja
matis2013

Moja Terapia w Holandi

Postprzez matis2013 » 02 Lis 2014, 15:54

Torowanie
TWOJE WYOBRAZENIE : Wiesz , kiedy jest wywierany na ciebie wpływ , i zdajesz sobie sprawę z tego , jak to motywuje twoje postępowanie .
PRAWDA: Jesteś nieświadomy tego , ze sterują tobą różne pomysły kreowane przez twoja podświadomość

Jeżeli jakiś bodziec z przeszłości wpływa na twój sposób zachowania , myślenia lub późniejszego postrzegania jakiegoś innego bodźca , nazywamy to torowaniem .Każda percepcja , również ta nieświadoma , uruchamia w twojej sieci neuronowej łańcuch powiązanych pojęć .Ołówki przywodzą na myśl pióra , tablica- szkole .Dzieje się tak przez cały czas i chociaż nie jesteś tego świadomy , zmienia się twoje zachowanie .....

...Badacze powtórzyli eksperyment , zmieniając obrazki na realne przedmioty , cześć uczestników gry w ultimatum znajdowała się w pokoju , w którym na jednym końcu stołu leżała aktówka i skórzany skoroszyt , a przed badanym wieczne pióro .Eksperyment z druga grupa odbywał się w pomieszczeniu z neutralnymi przedmiotami – plecak , kartonowe pudelku , drewniany ołówek . Tym razem sto procent uczestników neutralnej grupy podzieliło się pieniędzmi po równo ; w przypadku drugiego zespołu , otoczonego przedmiotami kojarzonymi z biznesem , było to tylko pięćdziesiąt procent .Polowa próbowała wykiwać partnera ......
Banalne wprowadzenie skórzanych aktówek i kosztownych piór spowodowało zmiany w zachowaniu racjonalnych jednostek .Uczestnicy eksperymentu stali się bardziej ambitni i chciwi ..........

....W innej wersji tego eksperymentu zainteresowano się węchem .W 2005 roku Henk Aarts z Universiteit Utrecht poprosił uczestników badania o wypełnienie kwestionariusza .Następnie poczęstował ich ciastkiem .Jedna grupa siedziała w pokoju wypełnionym delikatnym zapachem środka czystości , druga nie czuła nic .Co ciekawe , zespól torowany przez zapach czystości był trzy razy bardziej skłonny do posprzątania po sobie

Ci wszyscy , którzy pragną wpłynąć na ciebie , zdają sobie z tego sprawę i dlatego starają się uniknąć niekomfortowej sytuacji , w której zrozumiałbyś , ze zostałeś nabrany . Torowanie działa wyłącznie wtedy , kiedy nie jesteś tego świadom , a ludzie , którym pomaga zarobić na życie , podejmują wysiłki , aby wpływ tej metody pozostawał w ukryciu .
Spójrzmy na kasyna , świątynie torowania .Gdzie się nie zwrócisz , słyszysz dzwonki i melodyjki , brzęczenie monet ....To wszystko symbole bogactwa i przepychu .Tego rodzaju przybytki świetnie rozumieją znaczenie kreowania opresywnej sytuacji .W środku nic nie wskazuje na porę dnia , nie ma reklam czegoś czego nie można dostać w tym azylu wypełnionym wzajemnie wzmacniającymi się bodźcami..
Coca -Cola szybko doceniła moc Świętego Mikolaja , kojarzonego ze szczęśliwymi latami dzieciństwa i zdrowymi wartościami rodzinnymi , i zaczęła z jego pomocą podświadomie sugerować nam wybór właśnie tego napitku .Sklepy spożywcze odnotowały wzrost sprzedażny w sytuacji , kiedy klienci czuja zapach świeżego pieczywa .Dodanie takich slow jak „całkowicie naturalne „lub umieszczanie na produktach obrazów przedstawiających sielankowe farmy bądź lany zbóż odsuwa myśl o fabrykach i konserwantach .Producenci filmowi wydaja miliony dolarów na trailery i afisze , aby nastawić widzów do filmu w odpowiedni sposób , jeszcze zanim pójdą do kina .......
Z każdego zakątka współczesnego świata twórcy reklam przypuszczają ataki na nasza nieświadomość , próbując utorować nasze zachowania w taki sposób , żeby przynosiły większe korzyści ich klientom

Ruletka Nawyków -David Mcraney- jak przechytrzyć swój mozg
„Anthony de Mello „ i ja
matis2013

Moja Terapia w Holandi

Postprzez matis2013 » 05 Lis 2014, 16:37

....Piątkowy wieczór .Razem z ukochana osoba siedzicie we dwoje na kanapie przed telewizorem. Program się dłuży , wiec zaczynacie zajmować się sobą nawzajem – w wymiarze cielesnym .Nagle zza ściany dochodzi was głośny jęk waszej trzydziestoletniej sąsiadki .Co sobie myślisz ?
1)Taki reumatyzm musi naprawdę bolec .I to w tak młodym wieku
2)Czyżby przyszły już rachunki z oplątami licznikowymi ?
3)Czy nie mogłaby podczas seksu zachowywać się nieco ciszej ?

Większości ludzi w tej sytuacji najpierw do głowy przyjdzie możliwość trzecia. Zakładamy , ze nasza sąsiadka nieźle się właśnie zabawia. Choć do dźwięku pasowałyby wszystkie trzy możliwości – i jeszcze wiele, wiele innych .Dlaczego nasz osad brzmi : seks ?
Posługujemy się tutaj tzw . schematem .Schemat możemy najłatwiej opisać , posługując się już przysłowiowa „szuflada „, do której pakujemy rożne rzeczy. Sięgamy po ogólna wiedzę na temat określonych sytuacji , która zdobyliśmy podczas dotychczasowego życia .Schemat pomaga nam szybko odnajdować się w rożnych sytuacjach , bez konieczności każdorazowego „uczenia się „na nowo ...............

Schemat nie pomaga nam jedynie w rozpoznaniu sytuacji już znanych , kiedy te się powtórzą .Wykorzystujemy schematy także do uzupełnienia brakujących danych . Przykładowo , uzupełniamy luki pamięciowe szczegółami , które pasują do danego schematu .Dlatego tak liczne zeznania świadków przed sadem są niewiarygodne .Legenda już stal się tzw. świadek huku , który mówi : „Za sobą usłyszałem huk .Odwróciłem się i zobaczyłem , jak czerwony wjechał w niebieski „.Oczywiste jest , ze ktoś , kto odwrócił się dopiero po tym , jak usłyszał huk , nie mógł widzieć wypadku..............

Ale który schemat wybierzemy , jeśli do sytuacji pasuje ich kilka ? Z reguły ten , który jest akurat najdostępniejszy , ponieważ dopiero co był aktywny .Dlatego tez po obejrzeniu kryminału przy każdym trzasku rozlegającym się w naszym mieszkaniu spodziewamy się włamywacza – a słysząc stękanie sąsiadki , zakładamy aktywność seksualna , jeśli sami właśnie w ten sposób umilamy sobie czas .............

Być może ktoś już kiedyś zaprezentował ci dość znany przykład tego zjawiska .Osobie szybko zadawane są liczne pytania .
Jakiego koloru jest śnieg ? Biały
Jakie są chmury ? Białe
Jakiego koloru jest ściana naprzeciwko ciebie ? Białego
I teraz pada pytanie : Co pije krowa ? I rzeczywiście większość pytanych odpowie : Mleko !
Pytania torują , uaktywniają schemat „biały „i z tego schematu korzysta nasz mozg , podrzucając nam biały płyn w sytuacji , w której powinniśmy odpowiedzieć woda .
Co ciekawe , torowanie działa także wtedy , kiedy ludzie nie odbierają wyrazów świadomie .Jeśli w opisanym już eksperymencie nie prosi eis badanych o zapamiętanie wyrazów , a jedynie pokazuje się je na ekranie , na który patrzą , przez czas tak krotki , ze badani nie są w stanie ich świadomie rozpoznać , wyniki eksperymentu nie ulegają zmianie

Volker kitz Manuel Tusch „CO PIJE KROWA ? Przydatna wiedza z psychologi życia codziennego
„Anthony de Mello „ i ja
matis2013

Moja Terapia w Holandi

Postprzez matis2013 » 11 Lis 2014, 17:55

Tajemnica sekserów kurcząt i obserwatorów samolotów.

Najlepsi sekserzy kurcząt pochodzą z Japonii .Gdy w wielkich wylęgarniach wykluwają się pisklęta , zazwyczaj są dzielone na samce i samice – procedura ta nosi nazwę seksowania . Jest konieczna , ponieważ typ karmy zależy od płci: inaczej karmi się kury , których zadaniem będzie znoszenie jaj , a inaczej koguty ( tylko nieliczne samce tuczy się na mięso ) . Zadanie seksera polega wiec na tym , by podnieść każde pisklę , szybko ocenić jego płeć i włożyć je do odpowiedniego pojemnika .Problem w tym , ze to niezwykle trudna praca : małe samczyki i samice wyglądają identycznie .
No , prawie identyczne .Japończycy wymyślili metodę seksowania kurczaków zwana seksowaniem kloacznym, która pozwala ekspertom w tej dziedzinie błyskawicznie ustalić płeć jednodniowych piskląt. Od lat trzydziestych XX wieku hodowcy drobiu z całego świata zjeżdżają do szkoły seksowania kurcząt Zen-Nippon w Japonii , by nauczyć się tej techniki .Sek w tym , ze nikt nie był w stanie im dokładnie wyjaśnić , jak to się robi .Metoda miała polegać na jakichś subtelnych wskazówkach wzrokowych , lecz zawodowi sekserzy nie potrafili ich wymienić. Patrzyli na kuperek ( gdzie znajduje się kloaka ) i po prostu wiedzieli , do którego koszyka kurczaka włożyć .
I w ten sposób uczyli nowych sekserów .Mistrz stal nad podopiecznym i przyglądał się jego pracy . Uczeń brał do reki pisklę , oglądał kuper i wrzucał do jednego lub drugiego kosza .Zawodowiec mówił wtedy :”dobrze „albo „źle”. Po wielu tygodniach takiego treningu mozg ucznia byl już wyćwiczony do perfekcji – ale uczeń świadomie nie wiedzal nic

Tymczasem na drugim końcu świata rozgrywała się bardzo podobna historia . Podczas drugiej wojny światowej zagrożeni bombardowaniami Brytyjczycy musieli znaleźć jakiś sposób na szybkie i poprawne rozpoznanie nadlatujących samolotów .Które kropki na horyzoncie zamieniają się w powracających aliantów , a które w niemieckie bombowce ? Kilku miłośników lotnictwa okazało się doskonałymi obserwatorami , wiec armia natychmiast zaproponowała im współprace . Ich rola była tak istotna , ze rząd postanowił zatrudnić więcej takich osób , lecz znalezienie odpowiednich ludzi okazało się niezwykle trudnym zadaniem .Poproszono wówczas „etatowych „obserwatorów o wyszkolenie nowych – co ciekawe rezultaty były mierne. Próbowali wyjaśnić swoje metody pracy , lecz szlo im bardzo kiepsko .Nikt , nawet inni obserwatorzy , nie potrafili pojąc , w czym rzecz , Podobnie jak sekserzy kurcząt , nie wiedzieli , co dokładnie robią – po prostu dostrzegali różnice..........

Oczywiście nie tylko sekserzy kurcząt , obserwatorzy samolotów i pacjenci z amnezja uczą się czegoś podświadomie : w zasadzie wszystkie nasze interakcje ze światem na tym się opierają .Być może trudno wam będzie opisać słowami sposób chodzenia waszego ojca , kształt jego nosa lub śmiech , lecz kiedy zobaczycie kogoś , kto chodzi , wygląda lub śmieje się tak samo , natychmiast zauważycie podobieństwo

Mozg Incognito -Wojna Domowa w Twojej Głowie
David Eagleman
„Anthony de Mello „ i ja
matis2013

Moja Terapia w Holandi

Postprzez matis2013 » 15 Lis 2014, 21:50

..........Gdzieś miedzy rokiem 2005 a 2006 w Stanach Zjednoczonych pękła banka kredytowa .Sedno problemu leżało w tym , ze osiemdziesiąt procent niedawno przyznanych kredytów hipotetycznych miało zmienna stopę procentowa . Mniej majętni kredytobiorcy , którym udzielono pożyczek subprime ( wyżej oprocentowanych ) , nagle zostali zmuszeni do płacenia wyższych rat bez możliwości refinansowania .Gwałtownie wzrosła liczba wykroczen .Od końca 2007 do 2008 roku niemal milion domów w Stanach Zjednoczonych zostało przejętych przez banki na skutek niespłacania kredytu .Papiery wartościowe , których zabezpieczeniem były nieruchomości , straciły niemal cala wartość rynkowa .Gospodarka weszła w kryzys .

Jaki to ma związek ze współzawodniczącymi systemami mózgu ? Kredyty hipoteczne zostały skonstruowane w taki sposób , by odwołać się do systemu „chce to mieć natychmiast „: kup ten piękny dom teraz , plac niedużą ratę , zrób wrażenie na rodzicach i znajomych , mieszkaj wygodniej , niż myślałeś , ze możesz .W pewnym momencie stopa procentowa twojego kredytu wzrośnie , ale stanie się to w przyszłości , która jest jeszcze daleko Umiejętnie pobudzając obwody odpowiedzialne za pragnienie natychmiastowej korzyści , pożyczkodawcy niemal zatopili amerykańska gospodarkę . W przededniu kryzysu na rynku kredytów hipotetycznych ekonomista Robert Shiller zauważył , ze banki spekulacyjne są skutkiem „zaraźliwego , ślepego na faktyczna sytuacje optymizmu , jaki często ogarnia nas , kiedy ceny zaczynają rosnąc .Banki są głownie zjawiskiem społecznym ; będą się formować dopóty , dopóki nie zrozumiemy i nie zaczniemy zwalczać mechanizmów psychicznych , które nimi rządzą „
Jeśli poszukać przykładów umów opierających się na natychmiastowej korzyści , można je znaleźć wszędzie. Niedawno spotkałem pewnego człowieka – będąc na studiach , dostał pięćset dolarów w zamian za obietnice , ze po jego śmierci jego ciało zostanie przekazana uniwersytetowi medycznemu .Studentom , którzy się na to zgodzili , wytatuowano na kostkach informacje , gdzie za kilkadziesiąt lat maja być przewiezione zwłoki .Szkoły medyczne nie maja problemów ze znalezieniem kandydatów ; milo jest dostać pięćset dolarów od razu , a śmierć wydaje się czymś bardzo odległym . Podarowanie ciała nauce to szlachetny czyn , niemniej cala sytuacja dobrze ilustruje archetypiczny konflikt dwóch systemów , przysłowiowy pakt z diabłem- spełnienie twoich życzeń natychmiast w zamian za twoja dusze w dalekiej przyszłości .
Tego typu bitwy neuronów często są powodem niewierności małżeńskiej .Małżonkowie przysięgają sobie wierność w chwili miłosnego uniesienia, lecz po jakimś czasie się mogą znaleźć w sytuacji , gdzie pokusa wpływa na zmianę ich decyzji ...........
Stwierdzenie , ze w człowieku toczy się walka miedzy pragnieniem natychmiastowej i długofalowej korzyści ,nie jest niczym nowym....
Niemcy wymyślili ciekawe określenie dla osób próbujących odłożyć korzyści w czasie – mówią , ze ktoś taki musi pokonać inner Schweinehund – co , ku zdumieniu całego świata , znaczy : „wewnętrznego swiniopsa „
Nasze zachowanie – to , jak postępujemy wobec świata – jest wynikiem tych wewnętrznych bitew . Dalej historia robi się jeszcze ciekawsza , ponieważ okazuje się , ze poszczególne frakcje mózgu mogą uczyć się oddziaływać na siebie nawzajem .Sytuacja szybko wykracza poza zwyczajna przepychankę miedzy krotko – i długofalowymi korzyściami i zmienia się w zaskakująco skomplikowany proces negocjacji .....

David Eagleman
„Anthony de Mello „ i ja
matis2013

Moja Terapia w Holandi

Postprzez matis2013 » 15 Lis 2014, 21:55

..........Gdzieś miedzy rokiem 2005 a 2006 w Stanach Zjednoczonych pękła banka kredytowa .Sedno problemu leżało w tym , ze osiemdziesiąt procent niedawno przyznanych kredytów hipotetycznych miało zmienna stopę procentowa . Mniej majętni kredytobiorcy , którym udzielono pożyczek subprime ( wyżej oprocentowanych ) , nagle zostali zmuszeni do płacenia wyższych rat bez możliwości refinansowania .Gwałtownie wzrosła liczba wykroczen .Od końca 2007 do 2008 roku niemal milion domów w Stanach Zjednoczonych zostało przejętych przez banki na skutek niespłacania kredytu .Papiery wartościowe , których zabezpieczeniem były nieruchomości , straciły niemal cala wartość rynkowa .Gospodarka weszła w kryzys .

Jaki to ma związek ze współzawodniczącymi systemami mózgu ? Kredyty hipoteczne zostały skonstruowane w taki sposób , by odwołać się do systemu „chce to mieć natychmiast „: kup ten piękny dom teraz , plac niedużą ratę , zrób wrażenie na rodzicach i znajomych , mieszkaj wygodniej , niż myślałeś , ze możesz .W pewnym momencie stopa procentowa twojego kredytu wzrośnie , ale stanie się to w przyszłości , która jest jeszcze daleko Umiejętnie pobudzając obwody odpowiedzialne za pragnienie natychmiastowej korzyści , pożyczkodawcy niemal zatopili amerykańska gospodarkę . W przededniu kryzysu na rynku kredytów hipotetycznych ekonomista Robert Shiller zauważył , ze banki spekulacyjne są skutkiem „zaraźliwego , ślepego na faktyczna sytuacje optymizmu , jaki często ogarnia nas , kiedy ceny zaczynają rosnąc .Banki są głownie zjawiskiem społecznym ; będą się formować dopóty , dopóki nie zrozumiemy i nie zaczniemy zwalczać mechanizmów psychicznych , które nimi rządzą „
Jeśli poszukać przykładów umów opierających się na natychmiastowej korzyści , można je znaleźć wszędzie. Niedawno spotkałem pewnego człowieka – będąc na studiach , dostał pięćset dolarów w zamian za obietnice , ze po jego śmierci jego ciało zostanie przekazana uniwersytetowi medycznemu .Studentom , którzy się na to zgodzili , wytatuowano na kostkach informacje , gdzie za kilkadziesiąt lat maja być przewiezione zwłoki .Szkoły medyczne nie maja problemów ze znalezieniem kandydatów ; milo jest dostać pięćset dolarów od razu , a śmierć wydaje się czymś bardzo odległym . Podarowanie ciała nauce to szlachetny czyn , niemniej cala sytuacja dobrze ilustruje archetypiczny konflikt dwóch systemów , przysłowiowy pakt z diabłem- spełnienie twoich życzeń natychmiast w zamian za twoja dusze w dalekiej przyszłości .

Tego typu bitwy neuronów często są powodem niewierności małżeńskiej .Małżonkowie przysięgają sobie wierność w chwili miłosnego uniesienia, lecz po jakimś czasie się mogą znaleźć w sytuacji , gdzie pokusa wpływa na zmianę ich decyzji ...........

Stwierdzenie , ze w człowieku toczy się walka miedzy pragnieniem natychmiastowej i długofalowej korzyści ,nie jest niczym nowym....

Niemcy wymyślili ciekawe określenie dla osób próbujących odłożyć korzyści w czasie – mówią , ze ktoś taki musi pokonać inner Schweinehund – co , ku zdumieniu całego świata , znaczy : „wewnętrznego swiniopsa „
Nasze zachowanie – to , jak postępujemy wobec świata – jest wynikiem tych wewnętrznych bitew . Dalej historia robi się jeszcze ciekawsza , ponieważ okazuje się , ze poszczególne frakcje mózgu mogą uczyć się oddziaływać na siebie nawzajem .Sytuacja szybko wykracza poza zwyczajna przepychankę miedzy krotko – i długofalowymi korzyściami i zmienia się w zaskakująco skomplikowany proces negocjacji .....

David Eagleman
„Anthony de Mello „ i ja
matis2013

Moja Terapia w Holandi

Postprzez matis2013 » 25 Gru 2014, 18:12

To był/jest ciekawy rok ...

1)Jakiś czas temu spostrzegłem ze uczucie winy, które mi towarzyszyło nagle odpadło ...........

2)Nie pale już od 5 miesięcy i jest mi z tym dobrze .......

3)Od jakiegoś czasu budzą się we mnie instynkty seksualne ( podobno to oznaka zdrowienia , wpierw stan psychiczny a zaraz po tym fizyczny ).............

4)Spędziłem kilka miesięcy tego roku na rożnego rodzaju szkoleniach ..........

5)Odkryłem na nowo Kino z czego najbardziej mi zostały w pamięci „ Interstellar”i „Lucy”.....

6)Dostawałem przez dwa razy wstrętu do książek : ciągle szukałem odpowiedzi „dlaczego „i ciągle wychodziło mi ze i tak nie mam na nic wpływu........dlatego miałem ochotę wszystkie te książki spalić..........

7)Uwielbiam pedikiury połączone z masażem stopy..............Nie mówiąc o innych sposobach relaksacyjnych ....

)Przez cały rok wspierałem finansowo moja ex .............i spłacam regularnie moje zadłużenie

9)30.12 mam opłacone próbne nurkowanie ( zbysob dzięki za inspiracje i rugbistów :) )........

10) Od jakiegoś czasu zagłębiam się w Mindfulness ........

Reasumując : na pewno nie dal bym rady wiele z tych spraw doświadczyć gdybym grał , coraz bardziej mi się podoba odkrywanie samego siebie .............a życie zaczyna dostawać rumieńców

Pogody Ducha radosnych świat i szczęśliwego nowego roku , super ze jesteście
„Anthony de Mello „ i ja
matis2013

Moja Terapia w Holandi

Postprzez człowiek1000 » 25 Gru 2014, 18:24

Super Matis. Powoli do przodu :)
człowiek1000

Miejscowość: Dolny Śląsk

Moja Terapia w Holandi

Postprzez asia » 25 Gru 2014, 19:40

Matis chapeau bas :)
I super , że jesteś.
W tym miejscu wpisujemy mądre zdanie albo niemądre, ale za to koniecznie po angielsku.
asia

Miejscowość: Warszawa

Moja Terapia w Holandi

Postprzez zbysob » 27 Gru 2014, 12:23

dobra tymi "objawami" zdrowienia to mnie tylko wkurzyłeś :) (za dobrze Ci to kurde idzie) ale o nurkowaniu napisz - gdzie i kiedy :D to mnie ciekawi bo ostatnio tylko o tym gadam a ceny w Egipcie lecą na pysk :)
zaprzestalem myslenia :P
Awatar użytkownika
zbysob

Miejscowość: Szczecin

PoprzedniaNastępna

Wróć do Pytania dotyczące zdrowienia

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości