Normalne życie.

Moderator: anwaz

Normalne życie.

Postprzez GRACZ1977 » 13 Sty 2021, 22:45

Witam wszystkich serdecznie. Jestem hazardzistą który 3 miesiące jest trzeźwy bez grania. Jestem szczęśliwy bo mogę spłacać długi i parę złotych zostaje mi na życie ale gdzieś w głowie jest chęć zagrania bo brakuje tych emocji i parę złotych by się wygrało. Proszę o słowo otuchy i pamiętam ile łez wylałem w październiku po przegraniu dużej kwoty.
Wchodzę na wyniki meczów ostatnio i chciałem założyć konto u jakiegoś nowego buka ale mi się nie udało i jestem z tego bardzo zadowolony a u wszystkich internetowych buków mam pozamykane permanentnie więc nikt nie może mi zdjąć tej blokady i bardzo dobrze. Pozdrawiam wszystkich i proszę o wsparcie.

Kilka tygodni nie uczestniczyłem w mityngu online i będę chciał wrócić w tym tygodniu do wspólnoty AH.

Czemu tak człowieka kusi do złego?
GRACZ1977

Normalne życie.

Postprzez Krzysztof Jarzyna » 13 Sty 2021, 23:38

GRACZ1977 napisał(a):Czemu tak człowieka kusi do złego?

Nie jakiegoś człowieka, tylko Ciebie.
Nie coś kusi, tylko są to objawy twojego głodu hazardowego.
Nie złego, bo zakłady same w sobie nie są złe, tylko Ty nie masz kontroli.

W jednym zdaniu ująłeś kwintesencje uzależnienia. Przynajmniej 3 mechanizmy się za tym kryją. Szoruj na terapię, a nie będziesz zadawać takich pytań.
Podoba mi się też sformułowanie: "będe chciał wrócić" , to teraz nie chcesz wrócić?

Niestety mam smutną wiadomość, trzeźwy to moim zdaniem nie jesteś. Jedynie nie grasz od 3 miesięcy, a to w sumie przez przypadek, bo już zakładałeś konto, tylko nie pykło. Jeżeli nic konkretnego nie zrobisz, tzn. nie zaczniesz się leczyć, to powrót do grania murowany.
Poczytaj forum, jakie wspaniałe perspektywy przed Tobą. Więzienie, psychiatryk, samobójstwo czy śmierć z ręki wierzycieli? Do wyboru, do koloru. To nie żarty!
My tu sobie tempus fugit, a czas ucieka...
Krzysztof Jarzyna

Miejscowość: Szczecin

Normalne życie.

Postprzez GRACZ1977 » 14 Sty 2021, 03:34

Zakładając nowe konto myślałem o zagraniu ale rozum podpowiadał aby od razu zamknąć konto bez możliwości ponownego otwarcia ale była chęć gry i tutaj jest mój problem. Ja w ubiegłym roku potrafiłem wytrzymać bez gry 3 miesiące i wracałem do gry a teraz chcę przetrwać ten okres i mam wielką nadzieję że nie będę grał. Dziękuję za odpowiedź Krzysztof.
GRACZ1977

Normalne życie.

Postprzez Krzysztof Jarzyna » 14 Sty 2021, 07:12

GRACZ1977 napisał(a):Ja w ubiegłym roku potrafiłem wytrzymać bez gry 3 miesiące i wracałem do gry a teraz chcę przetrwać ten okres i mam wielką nadzieję że nie będę grał.

A co robisz, żeby się nie stało jak zwykle? Wielka nadzieja to trochę mało, bo zaraz będziesz miał jeszcze większą nadzieję że wygrasz, i popłyniesz.
Przerwy w graniu to normalny etap choroby. Zazwyczaj po jakiejś spektakularnej wtopie są: złość, wyrzuty, strach że się wyda itp. Uzależniony robi je najczęściej po to, aby udowodnić samemu sobie, że ma kontrolę i nie jest tak źle, i/lub nazbierać kasy na grę. Natomiast jest to jedna z iluzji, element systemu iluzji i zaprzeczeń, jaki buduje sobie każdy uzależniony (niezależnie od czego).
Chęć gry z czegoś wynika i sam tego nie rozpracujesz, bo nie masz wiedzy, a osąd jest wypaczony przez uzależnienie. Masz dobry moment żeby zacząć sie leczyć, bo masz przerwę w graniu i głowa ci trochę odparowała. Nie musisz iśc od razu na terapię zamkniętą. Są różne formy leczenia. Ja normalnie pracowałem i skończyłem 4 etapy terapi + pogłębioną.
Chyba że wolisz poczekać do kolejnej klęski, ale to już każdy sam musi znaleźć swoje dno od którego może się odbić.
My tu sobie tempus fugit, a czas ucieka...
Krzysztof Jarzyna

Miejscowość: Szczecin

Normalne życie.

Postprzez GRACZ1977 » 14 Sty 2021, 07:52

A co robisz, żeby się nie stało jak zwykle?

Mam terapeutę ale tylko przez telefon ze względu na wirusa, coś robię ale boję się aby nie zagrać i dobrze że nie mam możliwości aktywowania kont internetowych bo wtedy byłoby pozamiatane.
GRACZ1977

Wróć do Poszukuję pomocy

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 7 gości