Hazard kieruje moim życiem...

Moderator: anwaz

Postprzez Kolano » 10 Sty 2019, 22:06

Witam wszystkich, chciałbym się wkoncu komuś wygadac i opowiedzieć swoją beznadziejna sytuację której jestem tylko i wyłącznie sam winien. A więc tak, jestem młodą osoba która przez hazard marnuje swoje życie. Wszystko zaczęło się jakieś 2 lata temu, zacząłem grać w pokera i zakłady bukmacherskie, tylko że wtedy to wszystko było dla zabawa i wszystko kontrolowałem, aż do czasu... Do pierwszej pożyczki w banku i od tego się wszystko zaczęło... Po drodze do dnia dzisiejszego przeszedłem operacje kolana, a wiecie jak to po operacji, człowiek przypiety do łóżka, dużo czasu wolnego i oczywiście głupoty w głowie. Na dzień dzisiejszy jestem w głębokiej nosie, wróciłem chodź trochę do zdrowia ale nalóg czy choroba hazardu cały czas mi towarzyszy i kompletnie nie wiem co robić. Rodzina i dziewczyna moja nic nie wiedzą o moim problemie gdyż jest mi wstyd że doprowadziłem do takiej sytuacji... Mam dług do spłaty, z dnia na dzień on jest coraz większy gdyż nie mogę się powstrzymać by nie zagrać.. Jest tu jakaś osoba która była w podobnej sytuacji bo szukam pomocy bo chce z tym skonczyc raz na zawsze.
Kolano

Postprzez asia » 10 Sty 2019, 23:30

Tu większość to takie, które były w takiej samej sytuacji jak Ty. Nawet jedna osoba z kolanem..,
Zrób to co my; terapia i mitingi.
I witaj na forum.
W tym miejscu wpisujemy mądre zdanie albo niemądre, ale za to koniecznie po angielsku.
asia

Miejscowość: Warszawa

Postprzez Kolano » 11 Sty 2019, 00:52

A wytłumaczysz mi jak wygląda taka terapia?
Kolano

Postprzez asia » 11 Sty 2019, 07:26

To są zajęcia grupowe i indywidualne. Poznajesz tam swoją chorobę, mechanizmy uzależnienia, dowiadujesz się co to jest nawrót , co możesz z nim zrobić, uczysz się rozpoznawać uczucia i mówić o nich, pracujesz nad poczuciem winy/krzywdy itd.
Jest wszystko; słuchanie, mówienie, pisanie prac, czytanie ich , omawianie.
Terapia była moją najlepszą inwestycją w siebie jaką zrobiłam. I mówię to z perspektywy moich 56 lat.
Pamiętaj, że nikt Cię tam na siłę nie zatrzyma. Kiedy pojechałam na terapię to przez 2 tygodnie nawet nie rozpakowałam się. Cały czas miałam w głowie to, że mogę za chwilę stąd wyjść i nie wrócić.
A po 6 tygodniach płakałam , szlochałam i myślałam co by tu zrobić żeby zostać tam na zawsze.
W tym miejscu wpisujemy mądre zdanie albo niemądre, ale za to koniecznie po angielsku.
asia

Postprzez ula.h » 12 Sty 2019, 10:28

Hej.
Byłam w dokładnie takim samym miejscu, a chore kolano spotęgowało granie. Przecież nie mogę wyjść z domu, w ogóle jestem jakaś naznaczona pechem, jedyne co warto w tej sytuacji zrobić to użalać się nad sobą, a potem grać by przynieść sobie ulgę. Ta ulga zawsze była chwilowa.
Mnie pomogła terapia stacjonarna, gdzie wróciła mi częściowo świadomość. Zobaczyłam dzięki grupie w jakim jestem miejscu w swoim życiu, jakie są konsekwencje mojego grania nie tylko dla mojego portfela, ale też dla duszy i dla wszystkich bliskich mojemu sercu ludzi. Dostałam zestaw narzędzi do radzenia sobie w trzeźwym życiu. Na mitingach z kolei poznałam dziesiątki hazardzistów podobnych do mnie, którzy opowiadając po skrawku swoją historię pokazali mi jak można przeżyć jeden dzień bez grania, a potem jak można ten dzień przeżyć z uśmiechem na ustach i zasypiać ze przekonaniem, że to był dobry dzień.
Urszula
słowa nigdy nie będą większe niż czyny
Awatar użytkownika
ula.h

Postprzez Kolano » 14 Sty 2019, 02:20

A mógłby mi ktoś polecić jakąś placówkę czy jakiś zostawić namiar, chodzi mi o miasto Kraków.
Kolano

Postprzez ula.h » 14 Sty 2019, 07:34

Kraków
niedziela, godz. 17:15-19:15, grupa "24 godziny" (pierwszy w miesiącu otwarty)
adres: ul.Kopernika 26 ,Kolegium Księży Jezuitów pierwsze drzwi po prawej od podwórza,schodkami do góry rozmównica nr 1.
Tel. kontaktowy: 880 583 780 (dostępny 24 h/dobę)
email: krakow@anonimowihazardzisci.org

poniedziałek godz.21:15, miting telefoniczny-numer telefonu +48 587430730, kod dostępu 797133#

środa, godz. 20:15-21:30, grupa "24 godziny"
adres: ul. Wielicka 73, KCTU - Krakowskie Centrum Terapii Uzależnień, sala 8
Tel. kontaktowy: 880 583 780 (dostępny 24 h/dobę)

piątek godz 18:30 - 20:00, grupa "Tu i teraz" (ostatni miting w miesiącu otwarty)
adres: ul. Młodej Polski 7 - CM UNIMED Centrum Psychoterapii i Terapii
Uzależnień (wejście od strony parkingu)
email:krakow_pon@anonimowihazardzisci.org
słowa nigdy nie będą większe niż czyny
Awatar użytkownika
ula.h

Wróć do Poszukuję pomocy

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 9 gości