Jak nie grac majac za duzo czasu?

Moderator: anwaz

Postprzez lukaszz » 24 Lis 2018, 02:31

Cześć.

Zacznę od początku, jestem hazardzista jak większość osob na tym forum. Nie bylem na odwyku, mitingu. Nie gralem 2 miesiące, no i wlasnie. Zlamalem obie nogi. Czas mi sie dluzy cholernie, bo siedze tylko w domu i sie nie ruszam, jak sie domyslacie, zagrac juz probowalem. Wplacilem pieniadze i odrazu Wyplacilem bojac sie najgorszego. Zaluje tylko ze nie poszedlem wczesnjej na jakis miting, lub terapie. Moze ktos by mi tam powiedzial jak reagowac na takie bodzce, ja to nazywam odciną, bo jak wyrlumaczyc fakt, ze gralem zeby miec pieniadze na swoje marzenia, jednoczesnie przegrywajac te pieniadze, ktore by wystarczyly aby je spełnić, coz, sami wiecie jak jest, chyba ze tylko ja tak mialem?

Do rzeczy.
Byl ktos z was w takiej sytuacji? Jak sie zachowywac? Co robic, jak zabic czas wolny, zeby nje wrócić do tego szamba. Splacam chwilowki, kredyty, ale nke w tym rzecz, w koncu czulem sie wolny psychicznie, szczesliwi, moje zachowanja sie zmienily, potrafilem czerpac szczescie z malych rzeczy, a teraz znowu czuje, ze mam ten sam nastroj co kiedys.... proszę pomóżcie..

Konto zalozone 20 października, ale czytelnikiem jestem od dawna :)
lukaszz

Postprzez Garp » 24 Lis 2018, 09:05

Kiszka z tym uziemieniem. A mieszkasz sam? Jeśli nie to czy osoby z którymi mieszkasz wiedzą o Twojej chorobie? Warto z nimi o tym porozmawiać i ew pozbyć się dostępu do pieniędzy. Dla zabicia czasu polecam seriale, jakiś netflix itp. Jak będziesz to kisił w sobie to w końcu pękniesz i zagrasz. No i ponoć są tu na forum informacje o mitingach czy terapiach online. Sam nie korzystałem, ale dla Ciebie jak znalazł.
Garp

Postprzez milo » 24 Lis 2018, 13:21

Czytaj forum.

Tu jest prawie wszystko, co na początek może Ci wskazać drogi postępowania dla Ciebie. Wybierzesz jakaś z tych dróg.

Skoro internet jest "niebezpiecznym" dla Ciebie miejscem, bo może zaprowadzić do zagrania, to chyba nie jest najlepszym miejscem na "przesiadywanie" w nim zbyt długo. Jednak spotkania zdrowiejących z uzależnień w internecie i warto poszukać.

Złamałeś obie nogi ....(to czas dla Ciebie), warto rozejrzeć się za miejscami, gdzie byłbyś w stanie "dotrzeć" - jednak o to trzeba też kogoś poprosić (nikt na siłę nie będzie Cię uszczęśliwiał).
Możesz pisać także do kogoś "stąd" na Priv .
A jak napiszesz, w jakim mieście "utknąłeś" , to może odezwie się ktoś, kto ma do Ciebie blisko i będziesz mógł zaprosić na pogadanie twarzą w twarz do siebie ?
Pomyśl o tym.

Pozdrawiam
Bożena hazardzistka
Poczuć siebie
Pokochać...
Awatar użytkownika
milo

Miejscowość: Elbląg

Postprzez Kawa » 25 Lis 2018, 13:23

Masz pieniądze, to masz czym zagrać. Prostymi środkami polecam.
Abstynencja to nie trzeźwienie. Trzeźwienie to abstynencja + ...
Awatar użytkownika
Kawa

Postprzez ula.h » 26 Lis 2018, 09:57

Cześć.

W moim przypadku działa planowanie dnia. Złamana noga to nie koniec świata, wiem z autopsji. Miałam kilka operacji kolana. Grałam wtedy, przecież to doskonała wymówka. W trzeźwości byłam uziemiona na tydzień z powodu choroby. Planowałam. Wstanę o tej, zjem śniadanie, zadzwonię do kogoś, poproszę by przyszedł, poczytam książkę, pośpię, obejrzę coś, zrobię pranie, posprzątam w szafie... mnóstwo rzeczy można zrobić w domu. Wystarczy zaplanować i zrobić.

Granie to nie jest kwestia posiadania wolnego czasu w nadmiarze ani kwestia pieniędzy. Czytasz forum, więc mogłeś już to wyłapać.

Milo dała Ci cenną radę. Napisz skąd jesteś, napisz na skrzynkę mailową mitingu w Twoim mieście, może coś z tego wyjdzie.
słowa nigdy nie będą większe niż czyny
Awatar użytkownika
ula.h

Miejscowość: Warszawa

Postprzez lukaszz » 29 Lis 2018, 22:42

Tradycyjnie, wpadlem w amok, oczywscie najpierw wygralem, a potem polecialo. Znowu splaclne raty od nowa, chwilowki od nowa, znowu jestem wkur***, znowu tak jak kiedyś nic nie ma sensu. Czy to na prawde jest choroba? Na chu** tw emocje, czemu dopiero trzezwieje jak wiem co zrobiłem?
Zaraz spojrze na mitingi internetowe. To jest chore.

Ula, dzieki za rady, ale mam zlamane dwie nogi, wiec w mpim przypadku leze w lozku i gnije. Zdaje sobie spraee ze to tylko wymówka, i normalni ludzie by spedzali jako czas ale coz.

Jestem tak zly na siebie, nie mam zadnhcb odruchow wyrobionych gdy nachodzi mnie chec grania, jak bylem bez nog zlamanych to mialem dzien zaplanowany i bylo ok. Po jakim czasie odzyskaliscie radosc z zycia tak w 100%? Wiadomo ze i tak dlugi pozostana, ale da sie z nimi zyc.
lukaszz

Postprzez ula.h » 30 Lis 2018, 10:11

Masz już doświadczenie w zakresie konsekwencji postawienia pierwszego zakładu. U mnie zawsze efekt był taki sam: przegrana wszystkiego, co miałam. Pożyczki, wyrzuty sumienia, stany depresyjne. Aż do zdobycia kolejnych środków na grę. Koło się zataczało.

Jeśli chcesz wiedzieć czy jesteś chory to wystarczy pójść do specjalisty i się zdiagnozować.

W kwestii tego czasu wolnego pisałam wyżej. To Twój wybór. Opisując swoją sytuację miałam na myśli okres posiadania jednej nogi od pachwiny po kostkę w gipsie. Też nie wychodziłam z domu.

Możliwości są zawsze. Kwestia podjęcia decyzji.

Pozdrawiam i życzę trzeźwego dnia.
słowa nigdy nie będą większe niż czyny
Awatar użytkownika
ula.h

Miejscowość: Warszawa

Re: Jak nie grac majac za duzo czasu?

Postprzez lukaszz » 30 Lis 2018, 19:06

Ula, Czy moge napisac na priv pogadać?
lukaszz

Postprzez ula.h » 01 Gru 2018, 13:23

Tak