Worek z warsztatami:-) Warsztaty, warsztaty, warsztaty :-)

Moderatorzy: anwaz, admin, krzysiek36

Postprzez Gitara » 11 Maj 2015, 22:22

...a ja kumam z tymi ciastkami. Na forum jest kilku(oro) przesmiewcow, dla ktorych kazdy wpis jest pretekstem, zeby zaistniec... mniej lub bardziej blyskotliwie... ocene pozostawiam innym... ja swoja napisalem i wiem, ze bedzie odzew :P
" KAŻDE JUTRO, MOŻE OKAZAĆ SIĘ NAJLEPSZYM DNIEM W ŻYCIU! "
Awatar użytkownika
Gitara

Miejscowość: Radom

Postprzez asia » 12 Maj 2015, 07:57

A, czyli AA. To fanie milo , że to Ci nie robi różnicy.
Ja nie mam tak , że " biorę co dają ". Biorę to , co uważam że jest dobre dla mnie i nie szkodzi.
W tym miejscu wpisujemy mądre zdanie albo niemądre, ale za to koniecznie po angielsku.
asia

Miejscowość: Warszawa

Postprzez milo » 12 Maj 2015, 16:45

Sama mnie strofowalas,eże ... nie ma różnicy ... pamięć mi zanika, ale było coś o tym, z jakich środków co leczone ... a że na dzisiaj w mojej wsi jest jedna osoba, która "pracuje na Programie ze sponsorem" w temacie hazardu, to biorę co dają ... nie chcę już czekać na "kogoś" ...

jest takie haslo : bierz, co potrzebujesz , co jestes w stanie, resztę zostaw ...
Poczuć siebie
Pokochać...
Awatar użytkownika
milo

Miejscowość: Elbląg

Postprzez andrzej.aha » 12 Maj 2015, 18:18

asia napisał(a):Biorę to , co uważam że jest dobre dla mnie i nie szkodzi.

:P poczytaj Asiu jeszcze raz....
znaczy Każdy Hazardzista który tak robi :
biorę co według mnie jest dobre i nie szkodzi.. :lol: :lol: :lol:
tak właśnie robiłem... przez 17 lat i kilka terapii
wiesz dla mnie nadmierna pewność siebie to pycha :lol: ona mi najbardziej szkodziła
w charcicach POSTANOWIŁEM BRAĆ CO MI PROPONUJĄ I CO JUŻ SIĘ SPRAWDZIŁO :D
Proszę nie podważaj tego !!!
Wierzę,...., Wątpię,.... Szukam...
andrzej.aha

Postprzez zbysob » 12 Maj 2015, 22:01

andrzej.aha napisał(a):biorę co według mnie jest dobre i nie szkodzi..
tak właśnie robiłem... przez 17 lat i kilka terapii

czyli oboje robiliście to samo a efekt różny ?
czyli chyba jednak nie to samo.
andrzej.aha napisał(a): POSTANOWIŁEM BRAĆ CO MI PROPONUJĄ I CO JUŻ SIĘ SPRAWDZIŁO

no to błąd logiczny - u Asi się sprawdziło a nie chcesz wziąć a na dodatek nie dajesz jej prawa zachowania dystansu do tej decyzji. Może tu jest źródło ?
zaprzestalem myslenia :P
Awatar użytkownika
zbysob

Miejscowość: Szczecin

Postprzez jaro » 12 Maj 2015, 22:47

Nie umiem tu cytować. Będzie o tym co napisała Asia cztery posty wcześniej.
Dzisiaj rzeczywiście nie biorę bezkrytycznie wszystkiego "co dają". Biorę to co uważam za dobre dla siebie. W większości przypadków potrafię to ocenić. Ale i bywa, ze sie przewracam. No cóż, ludzkie. Najważniejsze, ze te wywrotki to tez coś do nauczenia i bez życiowej masakry.
Ale powiedz mi Asia, jak na Kroma ktos na początku drogi zdrowienia ma odróżnić co jest dla niego "dobre i nie szkodzi" a co wręcz przeciwnie? W chorym amoku? Że da tak radę? Wierzysz w to? A po co w takim razie kroki 2 i 3 zdrowienia?
Nie muszę tego rozwijać, prawda?
Na początku brałem co mi dawali. Praktycznie wszystko. I wierzyłem, ze dają, bo 1. Maja doświadczenie, 2. Chcą dobrze dla mnie.
I w większości przypadków wychodziłem na tym dobrze. Ale dlatego, bo nie ja wybieralem i przebieralem.
Dzisiaj moge sobie (byle nie za często :P ) pozwolić na " komfort" np. szukania różnic w programach aowskim i ahowskim (bo faktycznie jakies drobne sa). Ale nie doradzilbym tego nikomu nowoprzybylemu.
jaro

Postprzez Gitara » 13 Maj 2015, 00:30

Tez jestem ciekaw, co Asia na to... Szczegolnie odnosnie krokow 2 i 3 , ktore sa konsekwencja kroku 1. ( ze moje zycie jest przeze mnie NIEKIEROWALNE ). To bedzie bardzo ciekawe :D ...
Awatar użytkownika
Gitara

Postprzez jaro » 13 Maj 2015, 00:42

Widzę, ze obydwaj cierpimy na bezsenność :P
Napiszesz mi co Cię w tym rozbawiło?
Pytam, bo dla mnie nic w tym zabawnego nie jest i ciekawy jestem co dla Ciebie.
Bo chyba nie "wymądrzasz sie a tu mam Cię !"?
Odpowiesz tym razem?
jaro

Postprzez jaro » 13 Maj 2015, 00:48

A odnośnie 1. Kroku tak dokładniej to jest: przestaliśmy kierować, czy jak wolisz: nasze życia stały sie niekierowalne.
Podkreśle tu " przestaliśmy" i " stały sie".
Na dzisiaj nie musi tak być i w kontekście samej Asi wierze, ze tak jest (ze potrafi odsiac i wybrać; zaryzykuje: pokierować 8) ). Pytałem o "nowych"
jaro

Postprzez asia » 13 Maj 2015, 06:37

Dziś biorę to co dobre, a nie co dają. Parę lat temu brałam to co dawali. A dziś stać mnie na kapryszenie i dlatego nie będę uczestniczyć w warsztatach sponsoringu AA.
Co ma do tego ktoś nowy co ja wyczyniam ? Odpisałam poza tym milo, która jest tu nie od wczoraj.
W tym miejscu wpisujemy mądre zdanie albo niemądre, ale za to koniecznie po angielsku.
asia

Postprzez milo » 13 Maj 2015, 07:47

Masz komfort kapryszenia :) asiu :)

Ja jeszcze takiego komfortu nie mam . Mogę tam być, zadawać pytania i mogę wziąć ile zdołam. Różnice potem mogę przedyskutować z innymi niegrajacymi hazardzistami, ktorzy byli na "naszych" warsztatach w temacie sponsorowania. Tyle mogę. Pewnie to nie jedyne warsztaty, na które się wybiorę :) jestem przecież "nie tylko hazardzistka" .

Pozdrawiam słonecznie , wiosennie i cieplutko :)
Poczuć siebie
Pokochać...
Awatar użytkownika
milo

Miejscowość: Elbląg

Postprzez Gitara » 13 Maj 2015, 09:32

Jaro, ja akurat nie cierpie na bezsennosc. Pracuje w roznych godzinach ( w ciagu dnia i nocy ). No i nic mnie absolutnie nie rozbawilo ( traktuje to ,,smiertelnie" powaznie ) i nie traktuje tego w charakterze programu telewizyjnego ,,mamy cie". Wszak idzie tu o zycie ludzkie ( o moje zycie ), ktore jest wartoscia najwazniejsza. To, jak kazdy postrzega wpis na forum i jak interpretuje poglady innych, jest indywidualna sprawa. Ja dzis wiem, ze moje zycie jest przeze mnie niekierowalne ( inne tez ), a kto jak to pojmuje, badz nie pojmuje, to jego sprawa. Na forum nie mam mozliwosci wyjasnic tego o czym mowie, ale jesli ktos bylby zainteresowany i mial moznosc bycia na mityngu w Kielcach ( 18.05.2015 o godz. 18.00 ul . Jana Nowaka Jezioranskiego 65 w osrodku terapii uzaleznien ), to zapraszam. Bede tam spikerem i jade ze swoimi podopiecznymi. Na zywo, to nie to samo, co na forum... Ale to moje zdanie... :P
Awatar użytkownika
Gitara

Postprzez jaro » 13 Maj 2015, 17:10

No cóż, pewnie inną razą.
A odnośnie interpretacji Twojego wpisu. Rzezcywiście kontakt tu jest ułomny. Emotikony mają odrobinę w nim pomóc (pokazać jakie emocje mi towarzyszą przy pisaniu). Nie dziw się, że pytam co Cie rozbawiło jak wywaliłeś uśmiech "od ucha..". Jeszcze po takim zdaniu
jaro

Postprzez zbysob » 13 Maj 2015, 17:47

jaro napisał(a):Emotikony mają odrobinę w nim pomóc (pokazać jakie emocje mi towarzyszą przy pisaniu)

można też napisać o emocjach czy uczuciach - post może być długi bo nie ma ograniczenia co do ilości znaków a i znaczka naklejać nie potrzeba - choć z ręką na sercu trochę "odruchowo" też często "walę" uśmieszek na koniec (może żeby trochę złagodzić... ). Ja uważam że forum to dobre miejsce żeby pogadać o wielu sprawach i nie nakładam (a przynajmniej staram się tego nie robić) filtra poprawności politycznej na swoje wypowiedzi bo czytają tacy, co to dopiero wstali od maszyny i zaszkodzę ich potencjalnemu zdrowieniu. Jeśli wprowadzamy taki determinizm że to nie ja kieruje swoim życiem to tym bardziej nie mam wpływu na życie i wybory innych, zatem niezależnie co i jak napiszę to i tak nie ma żadnego znaczenia :P (emotek zamierzony) . Myślę że proces zdrowienia to ponowne przejmowanie zarówno kierownicy jak i odpowiedzialności za to kierowanie. Jasne, że nie na wszystko mam wpływ i nie wszystkim kieruję ale w dużej części mogę się przynajmniej starać.
zaprzestalem myslenia :P
Awatar użytkownika
zbysob

Miejscowość: Szczecin

Postprzez Gitara » 13 Maj 2015, 18:48

Im dluzszy post, tym wiecej cytatow z niego wyciaganych, wyrwanych z kontekstu, opatrzonych opinia ,, cytujacego ". Moje ,,kierowanie " sprowadza sie do wykonywania tych dzialan, ktore po ludzku musze wykonac, powierzajac sie mojemu Bogu. Ale efekt tych dzialan nie jest juz moj. Czyli, skoro wybieram sie na mityng, musze wstac, ubrac sie, wsiasc do auta i ruszyc pod wskazany adres. Ale, czy ja tam dotre, czy nie, nie ode mnie zalezy. To wola Boza o tym decyduje. Jezeli mam tam byc, to bede, jezeli nie, to nie. I cala filozofia do tego sie sprowadza.
Awatar użytkownika
Gitara

PoprzedniaNastępna

Wróć do Mitingi,spotkania AH i ośrodki leczenia

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości