Refleksja Dnia- tłumaczenie Reflection of the Day

Moderator: anwaz

Postprzez jaro » 31 Maj 2009, 17:18

andrzej.aha napisał(a):jakis pomysł na zebranie w jakims pliku graficznym... tak, żeby mozna łatwiej wydrukować...
a może jakos zebrac, wydrukować..wydac...

Przypomnę, że nie ma mamy praw autorskich do tego tekstu. Czym innym jest zamieszczanie w necie tłumaczenia (pytanie jeszcze jak wiernego) stron, które już w tymże necie funkcjonują, a czym innym wydawanie i rozprowadzanie tego w realu. A i korekta tekstu przed wydaniem też by się przydała.

J.
jaro

Postprzez Marek z 3miasta » 31 Maj 2009, 17:57

Zrobiliście dużą i wielce dobrą pracę. Mój szacunek za Wasze Januszu, Jaro, Adi, Markozie i Homerze, zaangażowanie, czas i wszystko to, co daliście z siebie.
Dzisiaj, jak przeczytałem o zakończeniu tłumaczeń, to pomyslałem o tym, że możemy wystąpić do właściciela praw autorskich o wyrażenie zgody na zamieszczanie Refleksji Dnia na stronie Intergrupy?
Prawo Katza
Ludzie i narody będą działać ra­cjonalnie, kiedy wyczerpią wszystkie inne możliwości.
Awatar użytkownika
Marek z 3miasta

Miejscowość: Gdańsk

Postprzez mikolaj64 » 01 Cze 2009, 13:31

Czapki z głów nie samowita praca .Dla swoich potrzeb ułożyłem wszystko od 1 stycznia do 31 grudnia i mam w calości .
Awatar użytkownika
mikolaj64

Miejscowość: zamość

Tłumaczenie Refleksji dnia AH

Postprzez markoz » 17 Kwi 2011, 07:07

17 kwietnia Refleksja Dnia

Program Anonimowych Hazardzistów uczy mnie pozostawać czujnym, wbrew zniecierpliwieniu, samo użalaniu się i urazów w słowach i czynach.
Chociaż nigdy nie mogę zapominać, co przeszedłem by siebie lubić, nie powinienem pozwalać sobie na podejmować dręczących wycieczek do przeszłości głównie przez wzgląd na swoją chorobliwą wyrozumiałość.
W chwili obecnej jestem czujny na sygnały ostrzegawcze,wiem, że moje życie poprawia się dzień po dniu.

Jeśli pojawia się kryzys, lub jakiegokolwiek problem zbija mnie z tropu, czy biorę światło z Modlitwy o Pogodę Ducha?

Dzisiaj pomodlę się:
Modlę się o perspektywę, ponieważ analizuję przeszłość.
Abym mógł powściągać swój impuls by przyćmić i przewyższyć członków Wspólnoty częstując ich dramatyzmem mojego uzależnienia.
Abym nie używał dokumentów przeszłości dla własnego współczucia albo pogrążania się w winie.
Aby wspomnienia tych przygnębiających wcześniejszych dni służyły mi tylko jako wartownicy, chroniącymi mnie przed niebezpiecznymi sytuacjami albo niebezpiecznymi zestawamy umysłu.

[center]Dzisiaj będę pamiętać.
Nie mogę zmienić przeszłości.
[/center]
Choć nikt nie może cofnąć czasu i zacząć wszystkiego na nowo,każdy może zacząć wszystko teraz i stworzyć całkiem nowy finał.
Awatar użytkownika
markoz

Miejscowość: Nasielsk

Postprzez kuzyn » 14 Lip 2011, 23:26

15 lipca Refleksja Dnia
Stając w obliczu niemal pewnego zniszczenia przez nasze uzależnienie od hazardu, w końcu nie pozostał nam inny wybór od stania się otwartymi na sprawy duchowe. W tym sensie, ta mnogość sposobów, które wykorzystywaliśmy aby obstawiać i zakładać się, była silnym czynnikiem, który przekonał nas; one ostatecznie popchnęły nas do stanu racjonalności. Poznaliśmy, że gdy uparcie zamykamy drzwi do naszych umysłów, to o wiele bardziej zamykamy się przed czymś, niż coś w środku.
Czy natychmiast odrzucam nowe pomysły? A może cierpliwie dążę do zmiany mojego starego sposobu życia?
Dzisiaj pomodlę się.
Obym zachował otwarty umysł, zwłaszcza w sprawach duchowych, pamiętając, że słowo „duchowy" znaczy o wiele więcej od słowa „religijny" (zrodziłem się z Ducha, ale zostałem nauczony religii). Obym pamiętał, że zamknięty umysł jest objawem mojego uzależnienia, a otwarty umysł jest niezbędny do mojego zdrowienia.
Dzisiaj będę pamiętał.
Jeśli więcej nie wpuszczam, niż zamykam w środku, to co chronię?
... porzucić wszystko, to wszystko odzyskać. Tak uczą stare księgi
Awatar użytkownika
kuzyn

Miejscowość: Łódź

Postprzez kuzyn » 18 Lip 2011, 11:14

18 lipca Refleksja Dnia
Bardzo niewielu z nas wie, czego naprawdę pragnie, a nikt z nas nie wie, co jest dla nas najlepsze. Ta wiedza jest w rękach Boga. Ten fakt muszę ostatecznie akceptować, pomimo mojej buntowniczości i zawziętego oporu. Od tego dnia ograniczę moje modlitwy do próśb o przewodnictwo, otwarty umysł do przyjmowania go i o siłę do jego spełnienia. Do czasu najlepszych moich zdolności, odłożę wszystkie decyzje aż mój kontakt z moją Siłą Wyższą uczyni je od pierwszego rzutu oka oczywistymi, że są to decyzje dla mnie słuszne.
Czy "targuję się " z moją Siłą Wyższą przyjmując, że wiem, co jest dla mnie najlepsze ?
Dzisiaj pomodlę się.
Obym nie próbował zawrzeć paktu z moją Siłą Wyższą. Zamiast tego, obym był naczyniem otwartym na jakiekolwiek natchnienie, które Bóg życzy sobie przelać na mnie. Modlę się, abym pamiętał, że boskie decyzje są dla mnie lepsze niż moje własne poplątane plany i że one
urzeczywistniają się wobec mnie w tym czasie, gdy ich potrzebuję.
Dzisiaj będę pamiętać.
Nie będę targować się - lub zakładać się - z Bogiem
Awatar użytkownika
kuzyn

Postprzez kuzyn » 30 Lip 2011, 15:03

29 lipca Refleksja Dnia
Uczucie użalania się nad sobą, które wszyscy wcześniej, czy później poczuliśmy, jest jedną z najpaskudniejszych emocji jakich możemy doświadczyć. Nawet nie posmakowaliśmy myśli o przyznaniu się innym, że pławimy się w samoużalaniu. Nienawidzimy, kiedy nam mówią, że to widać. Pośpiesznie wmawiamy innym, że są w nas zupełnie inne uczucia; posuwamy się w tym tak daleko, aż sprytnie ukryjemy przed nami samymi fakt, że przeżywamy oblężenie „biedaczyzmem" {jaki to ja jestem biedny, nieszczęśliwy i doświadczany przez los- przyp. jaro). Z tego samego powodu, w ułamku sekundy potrafimy łatwo znaleźć kilkadziesiąt „ważnych" powodów do litowania się nad sobą.
Czy czasami znajduję upodobanie w posypywaniu solą swoich ran?
Dzisiaj pomodlę się.
Obym rozpoznawał emocje, które czuję takimi jakie są naprawdę. Jeżeli jestem niezdolny do odczytania ich samemu, obym liczył na innych. Tych, którzy wiedzą jak to jest być „wypychaczem" uczuć. Obym pozostał w kontakcie z moją Siłą Wyższą i z innymi w mojej grupie.
Dzisiaj będę pamiętał. Bądź w kontakcie.
Awatar użytkownika
kuzyn

Postprzez kuzyn » 12 Wrz 2011, 07:09

12 września Refleksja Dnia

"W pewnych momentach" pisał Coleridge "pojedynczy, prawie nieistotny smutek może poprzez skojarzenie, złączyć wszystkie drobne pozostałości bólu i dyskomfortu cielesnego oraz umysłowego, które znosiliśmy nawet od dzieciństwa." Program Anonimowych Hazardzistów nie uczy nas udawać, że trudy i smutek są bez znaczenia. Smutek rzeczywiście rani i tak też jest z innymi rodzajami bólu. Ale teraz, ponieważ jesteśmy wolni od naszego kompulsywnego hazardu, mamy dużo większą kontrolę nad naszym myśleniem. A te myśli wybieramy tak, aby spędzać czas w ciągu danego dnia j móc zdecydowanie wpływać na zabarwienie naszych uczuć przez ten dzień.
Czy odkrywam odmienne i lepsze sposoby używania mojego umysłu ?
Dzisiaj pomodlę się.
Obym dziękował Bogu za ból, który przyciąga szereg moich starych ran tworząc jedną dużą, którą mogę wyjąć i przyjrzeć się jej, a potem pozbyć się , aby zrobić miejsce na nowe i obecne sprawy. Obym dziękował Bogu za przywrócenie mojej wrażliwości na zadawanie bólu swoim lekkomyślnym odrętwieniem w czasie dni, gdy uprawiałem hazard.
Dzisiaj będę pamiętać.
Mogę dziękować Bogu za przywrócenie moich uczuć.
Awatar użytkownika
kuzyn

Postprzez kuzyn » 14 Gru 2011, 10:13

14 Grudzień

Niektórzy z nas w Anonimowych Hazardzistach są skłonni robić błąd myśląc, że kilka chwil spędzanych na modlitwie i medytacji - na rozmowie z Bogiem" - są wszystkim, co ma wartość". Jeśli powierzamy siebie samych w Boże ręce rano i przez cały dzień trzymamy siebie w gotowości, aby przyjąć Jego wolę, gdy ona jest poznana dzięki wydarzeniom naszego codziennego życia, nasza postawa akceptacji staje się stałą modlitwą.

Czy mogę próbować kultywować postawę całkowitej akceptacji każdego dnia ?

Dzisiaj pomodlę się.
Oby mój kontakt z Bogiem nie stał się nigdy tylko przypadkowym szeptem. Obym utrzymywał kontakt z moją Siłą Wyższą przez cały przez dzień, nie tylko poprzestając na modlitwie teraz i później. Obym doszedł do przekonania, że za każdym razem, gdy robię coś, co jest w zgodzie z Bożą wolą żyję modlitwą

Dzisiaj będę pamiętać.
Modlitwa jest postawą.
Awatar użytkownika
kuzyn

Postprzez kuzyn » 31 Gru 2011, 19:40

31 Grudzień

Boże udziel mi POGODY DUCHA, abym godził się z tym, czego nie mogę zmienić; ODWAGI, abym zmieniał to, co mogę zmienić; i MĄDROŚCI, abym odróżniał jedno od drugiego- żyjąc jednym dniem za jednym razem, przyjmując trudy jako ścieżkę do spokoju, biorąc ten świat- pełen-krzywd jakim jest, nie takim jaki miałby być ; ufając, że moja Siła Wyższa uczyni wszystko właściwie, jeśli odstąpię od mojej samowoli na rzecz woli Bożej.

Czy dążę przede wszystkim do tych cech- pogody ducha - odwagi - i mądrości - które stanowią fundament mojego nowego życia?

Dzisiaj pomodlę się.
Obym spojrzał wstecz na ten miniony rok jako dobry rok, w którym nic co zrobiłem lub powiedziałem nie zostało zmarnowane. Żadne doświadczenie - jakkolwiek może wydawać się nieznaczne - nie było bezwartościowe. Ból dał mi zdolność do poczucia szczęścia; złe czasy sprawiły, że bardziej doceniam te dobre; co brałem za moje słabości stało się moimi największymi zaletami, dziękuję Bogu za rok wzrostu.

Dzisiaj będę pamiętać.
Nadzieja jest moim "bilansem z przeniesienia" - w księgi nowego roku.
Awatar użytkownika
kuzyn

Postprzez dominikGa » 28 Lip 2013, 17:29

,
Ostatnio edytowany przez dominikGa, 28 Lip 2013, 17:32, edytowano w sumie 1 raz
Usłyszane na mitingu.
''If you are depressed you are living in the past. If you are anxious you are living in the future. If you are at peace you are living in the present.'' Lao Tzu
dominikGa

Postprzez dominikGa » 28 Lip 2013, 17:31

Witam.
Chciałem zapytać bardzo skromnie, a przy tym oświadczyć , ze niezmiernie jest to dla mnie ważne, czy ma ktoś może posegregowane te medytacje, w jakiejś przystępnej formie? Czy jest możliwość dostania ich na e mail?
Odwdzięczę się :)
Dobrym słowem:)
24 h bez gry zycze
Usłyszane na mitingu.
''If you are depressed you are living in the past. If you are anxious you are living in the future. If you are at peace you are living in the present.'' Lao Tzu
dominikGa

Postprzez człowiek1000 » 28 Lip 2013, 21:03

Dominik, posegreguj sam. Zajmiesz się czymś w wolnej chwili :P.
człowiek1000

Miejscowość: Dolny Śląsk

Postprzez dominikGa » 28 Lip 2013, 22:30

Tak właśnie uczynię :)
Usłyszane na mitingu.
dominikGa

Postprzez zbysob » 29 Lip 2013, 00:10

dominikGa napisał(a):Odwdzięczę się :)
Dobrym słowem:)

dobrych slow to mamy cale forum - robotnych nam potrzeba, robotnych :)
zaprzestalem myslenia :P
Awatar użytkownika
zbysob

Miejscowość: Szczecin

PoprzedniaNastępna

Wróć do Literatura i publikacje

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości