Badanie do pracy magisterskiej

Moderator: anwaz

Postprzez Studentka_ » 18 Lis 2019, 16:19

Jestem studentką V roku Psychologii na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Prowadzę aktualnie badania do swojej pracy magisterskiej pt. ,,Rola przetwarzania emocjonalnego i cech osobowościowych w procesie uzależnienia od hazardu".
Zapraszam do wypełnienia w pełni anonimowej,nie zajmującej zbyt wiele czasu ankiety. Link poniżej:
https://docs.google.com/forms/d/1nurTHX ... hVYyo/edit

Mam nadzieję, że dzięki wiedzy zdobytej podczas pisania mojej pracy magisterskiej oraz uzyskanym wnioskom będę mogła w przyszłości lepiej pomagać (a najlepiej zapobiegać powstaniu uzależnienia) osobom walczącym z tym uzależnieniem.

Z góry dziękuję za pomoc,
Karina.
Studentka_

Re: Badanie do pracy magisterskiej

Postprzez chłop ze wsi » 18 Lis 2019, 20:55

No, muszę!!!
O kant te twoje studia skoro piszesz
Studentka_ napisał(a):(a najlepiej zapobiegać powstaniu uzależnienia
.
I to na V roku.
chłop ze wsi

Postprzez Andy » 20 Lis 2019, 23:30

No i czego się, Chłopie kochany indyczysz? Z całą pewnością lepsza jest profilaktyka, aniżeli leczenie.
Na ogół przecież ludzie, nawet najbardziej niegodziwi, są naiwniejsi i lepsi, niżbyśmy w ogóle mogli przypuszczać. Zresztą i my również.
F. Dostojewski, Bracia Karamazow
Andy

Postprzez milo » 23 Lis 2019, 11:27

No niestety, nie gram juz od jakiegoś czasu i pytania mnie juz nie dotyczą. Są tak sformułowane, że nie da się tego wypełnić (z gwiazdką) przez osobę, ktora juz nie gra. no... chyba, że źle czytam ...
Poczuć siebie
Pokochać...
Awatar użytkownika
milo

Miejscowość: Elbląg

Postprzez Andy » 23 Lis 2019, 18:16

Przyjrzałem się kwestionariuszowi. Faktycznie dla osoby uzależnionej ale niegrającej ten twór robi koszmarne wrażenie. Myślę, że autorka powinna koniecznie inaczej skonstruować narzędzie badawcze. A jeśli jest tak, że interesują ją wyłącznie czynni hazardziści (w dodatku będący w stanie psychozy, bo są pytania na które trudno odpowiedzieć twierdząco w innym przypadku) to powinna zastrzec, aby osoby odpowiadające na pytanie 6. negatywnie (a jeśli mają abstynencję powyżej roku - obligatoryjnie) nie odpowiadały na pytania 8 - 13.
Nie wiem, u kogo dziewczynka pisze tę pracę magisterską; ja bym na podstawie konstrukcji tego badania nie zaliczył jej seminarium magisterskiego. Zastanawiam się, czy nie należałoby zainteresować sprawą Komisji ds. Etyki Badań Naukowych, gdyż rzeczywiście - także w moim odczuciu - sformułowania pytań 8 - 13 opublikowanej przez autorkę ankiety mogą wywoływać nieprzyjemne stany emocjonalne u niegrających hazardzistów, ale także - i to uważam za sprawę donioślejszą - budować u osób nieznających problemu fałszywy obraz choroby, jaką jest uzależnienie.
Na ogół przecież ludzie, nawet najbardziej niegodziwi, są naiwniejsi i lepsi, niżbyśmy w ogóle mogli przypuszczać. Zresztą i my również.
F. Dostojewski, Bracia Karamazow
Andy

Postprzez milo » 23 Lis 2019, 19:22

Andy napisał(a):mogą wywoływać nieprzyjemne stany emocjonalne u niegrających hazardzistów,

konsternacja to najlagodniejsze określenie, jakie ja mogę tu wpisac.
Poczuć siebie
Pokochać...
Awatar użytkownika
milo

Re: Badanie do pracy magisterskiej

Postprzez chłop ze wsi » 23 Lis 2019, 22:11

Wiele osób na forum pisze do szukajacych pomocy "idź do terapeuty" a tu pani prawie już psycholog wchodzi w temat. . Pewnie coś w tym jest a nie tylko różnica w nazewnictwie. Być może dziewczyna chciała zostać terapeutką ale skoro takich studiów ,o ile wiem, nie ma to poszła na psychologię.
chłop ze wsi

Postprzez milo » 24 Lis 2019, 10:12

chłop ze wsi napisał(a):chciała zostać terapeutką ale skoro takich studiów ,o ile wiem, nie ma to poszła na psychologię.

nie, no przeciez jest PARPA
tam właśnie można zdobyć certyfikat terapeuty uzależnień
mozliwe, ze psycholog , po studiach magisterskich, moze tam wlaśnie zdobyć właściwe kierunkowe uprawnienia
Poczuć siebie
Pokochać...
Awatar użytkownika
milo

Wróć do Literatura i publikacje

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość