Nowe 12 kroków (aktualnie obowiązujące)

Moderator: anwaz

Postprzez Kawa » 29 Paź 2018, 12:05

Ten punkt 4 jest błędem, nie ma wzmianki w oryginalnym tekście o rachunku finansowym, krok 1, niekierowalnym :lol: ...poprawić to trzeba...
Abstynencja to nie trzeźwienie. Trzeźwienie to abstynencja + ...
Awatar użytkownika
Kawa

Postprzez mikolaj64 » 29 Paź 2018, 16:53

najpierw trzeba być na intergrupie ,a później pisać,albo chociaż sprawdzić co było bo nie którzy chyba byli ale tak nie za bardzo w 100%. Nie było mowy o głosowaniu jakiejś nowej wersji kroków zdrowienia i jedności /wersja obowiązująca oficjalna strona AH/. Czytam tutaj wielu ekspertów języka angielskiego /przyznaję że sam nie znam i ufam w to co ktoś przetłumaczy/tylko przez wiele lat brakowało ich na intergrupach kiedy proszono o tłumaczenia Przyznaje ,że tłumaczenie broszury kodów z zamieszczonymi krokami nie wyszło dobrze /trzeba będzie jakoś z tego wybrnąć -może wkładka z krokami zdrowienia i jedności poprawna/jednak lepsze chyba jest ,że są wreszcie osoby które podjęły się sprowadzenia ,przetłumaczenia i wydania literatury amerykańskiej i są w kontakcie ze wspólnotą amerykańską ,która posiada prawa i licencje na wydawanie literatury . Czy lepiej była jak Zbyszek na swoim prywatnym sprzęcie drukował wszystko i przywoził na intergrupy ,czy wtedy było to objawione ? Myślę ,że warto czasami przyjechać na intergrupę ,chociaż by po to ,żeby nowym służebnym wskazać drogę bo najłatwiej jest krytykować przy pomocy klawiatury.
Awatar użytkownika
mikolaj64

Miejscowość: zamość

Postprzez asia » 29 Paź 2018, 18:44

mikolaj64 napisał(a):najłatwiej jest krytykować przy pomocy klawiatury.

O nie, nie. Ja wygłaszam swoją opinię także w rozmowie :)
W tym miejscu wpisujemy mądre zdanie albo niemądre, ale za to koniecznie po angielsku.
asia

Miejscowość: Warszawa

Postprzez Andy » 29 Paź 2018, 20:21

Fajnie, że jest poradnik. I super, że funkcjonuje Intergrupa. Dla mnie najważniejsza jest moja grupa, ale na pewno bez Intergrupy nie da się na dłuższą metę. Myślę teraz intensywnie, jak znaleźć siły i czas (i kasę na podróż) aby jednak wdrożyć choćby fizyczną obecność na spotkaniach ogólnopolskich. Mikołaju, pozdrawiam Cię serdecznie.
Na ogół przecież ludzie, nawet najbardziej niegodziwi, są naiwniejsi i lepsi, niżbyśmy w ogóle mogli przypuszczać. Zresztą i my również.
F. Dostojewski, Bracia Karamazow
Andy

Postprzez ula.h » 30 Paź 2018, 07:29

Mikołaj, aż mi ręce opadły. Kroki przepisałam z Podręcznika, który został przyjęty. Nie przypominam sobie głosowania nad rozdziałem 4 podpunktem 2 albo czymkolwiek innym. Przyjęliśmy jako całość. I ja na tej intergrupie byłam. Nawet jako jedna z nielicznych wówczas ten podręcznik przeczytałam od A do Z.

Serio twierdzisz, że obecność na intergrupie to legitymacja do posiadania jakiejś opinii, a brak obecności to zamek błyskawiczny na usta? Co najmniej to dziwne.

Tłumaczenie kroków jest takie, a nie inne. Rozumiem, że tylko one są dyskusyjne, a całokształt podręcznika już nie? Pomimo, że tłumaczyła go ta sama osoba?

Na koniec rozumiem też, że mam dziękować za to, że ktoś się wziął do tłumaczenia i wydrukowania, ale już o jakości działania nie mam prawa się wypowiedzieć? To jak mąż, który tydzień nie bił żony i musimy mu składać za to hołd, przecież on taki dobry.
słowa nigdy nie będą większe niż czyny
Awatar użytkownika
ula.h

Postprzez Kawa » 30 Paź 2018, 10:53

To że ktoś po swojemu sobie przetłumaczył to nie znaczy że nie możemy wnieść poprawek. Można powiedzieć że z następnym wydaniem można zrobić to dokładniej?
Ile jest wydań podręczników, a np ile jest wersji Biblii ??
Spokojnie można myśleć o II wydaniu i tyle....
Kroki sam przetłumaczę, i wrzuce je tutaj...a nawet możemy zrobić głosowanie - jest tyle teraz możliwość w dobie internetu...
Awatar użytkownika
Kawa

Postprzez mikolaj64 » 30 Paź 2018, 17:10

Jeszcze raz piszę strona www.anonomowihazardzisci.org
Awatar użytkownika
mikolaj64

Miejscowość: zamość

Postprzez Andy » 30 Paź 2018, 22:15

Popraw, Mikołaju kochany, bo ludzie będą klikać i się wkurzać na komunikat: "ta witryna jest nieosiągalna"
pewnie miało być: www.anonimowihazardzisci.org
Na ogół przecież ludzie, nawet najbardziej niegodziwi, są naiwniejsi i lepsi, niżbyśmy w ogóle mogli przypuszczać. Zresztą i my również.
Andy

Postprzez Andy » 30 Paź 2018, 22:16

Jak mówią: nie myli się tylko ten, kto nic nie robi :)
Andy

Postprzez asia » 30 Paź 2018, 23:21

To prawda. Kochany Mikołaj działa od wielu lat we wspólnocie i ma prawo do błędów.
W tym miejscu wpisujemy mądre zdanie albo niemądre, ale za to koniecznie po angielsku.
asia

Postprzez ula.h » 04 Lis 2018, 20:32

Nawiasem dowiedziałam się, że wydrukowanie i przedstawienie podręcznika nie oznacza jego przyjęcia. Takowe odbędzie się w przyszłości po przegłosowaniu. Wobec czego powyższe kroki są póki co jedynie ciekawostką. Do czasu przyjęcia lub erraty z innym tłumaczeniem.

Skądinąd ciekawe jest to, że moje wrzucenie tutaj kroków z podręcznika wywołało falę dyskusji telefonicznych/kuluarowych w całej Polsce. Forum ma moc i zasięg :lol:
Awatar użytkownika
ula.h

Postprzez asia » 04 Lis 2018, 23:31

A, czyli że jak nie będzie przyjęty, to pójdzie na makulaturę. Tak ?
asia

Postprzez Kawa » 05 Lis 2018, 11:43

....zwłaszcza jak została przypięta taka opinia.
Awatar użytkownika
Kawa

Postprzez ula.h » 05 Lis 2018, 12:45

Tak twierdzi sekretarz. Nie znam się. Najwidoczniej najpierw się drukuje, potem zatwierdza. Nielogiczne zdawać by się mogło. Działacze wspólnotowi mogą jednak popełniać błędy :)
Awatar użytkownika
ula.h

Postprzez zbysob » 09 Lis 2018, 23:15

jak to działacze :)
wielokrotnie drukowane było to co nie było zatwierdzone (sam to robiłem w recydywie i na dodatek byłem i jestem z tego dumny ) . Logika nie musi mieć zastosowania akurat w Ah - no bo niby dlaczego ? Co do wyważania otwartych drzwi to pamiętam wiele spotkań na których cyklicznie biliśmy pianę na pewne tematy tyle że nieznacznie zmieniało się grono pieniaczy :). Teraz stoję sobie z boku i mnie to drynda jak kilo kitu. Bo to nie jest ważne . Jak większość rzeczy którymi się zajmujemy - ale to taka obserwacja starcza :P
zaprzestalem myslenia :P
Awatar użytkownika
zbysob

Miejscowość: Szczecin

PoprzedniaNastępna

Wróć do Dwanaście kroków AH

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość