12 krokow ze sponsorem.

Moderator: anwaz

12 krokow ze sponsorem.

Postprzez Jozef_J » 26 Maj 2015, 13:21

Cześć, jestem na sugestiach:) Jeżeli są tu hazardziści którzy również stawiają pierwsze kroki na programie, chętnie nawiążę kontakt telefoniczny. Czekam na ewentualne wiadomości prywatne i życzę wszystkiego dobrego.
"Człowiek to dziwna, niezwykła, wspaniała istota" - T. Konwicki
Awatar użytkownika
Jozef_J

12 krokow ze sponsorem.

Postprzez mnich » 13 Mar 2016, 07:00

Jestem na codziennych sugestiach :) Chętnie porozmawiam
Awatar użytkownika
mnich

12 krokow ze sponsorem.

Postprzez frank » 30 Mar 2016, 16:37

Dobre pytanie...
frank

12 krokow ze sponsorem.

Postprzez ula.h » 16 Kwi 2018, 17:06

milo napisał(a):wszyscy wchodzący dzisiaj i za 10 lat mogą to przeczytać

Przeczytałam cały wątek po 5 latach od jego zaistnienia i tej krewkiej (przymiotnik via Asia) dyskusji. Na początku chciałam odpisać powodowana całą gamą emocji obudzonych podczas czytania. Zrezygnowałam, ochłonęłam, porozmawiałam z kimś.

Podzielę się jedynie smutkiem. Przykro mi było czytać o sporze. Przykro mi było mieć przed oczami obraz niektórych osób tak żywo wypowiadających się w temacie. Obraz z przestrzeni kilku ostatnich miesięcy. Smutne jest także to, jak dla wielu znanych mi "braci" ze Wspólnoty przerabianie programu ze sponsorem w wersji tu przedstawionej się skończyło.

Jednakowoż najsmutniejsze jest to, że po tych 5 latach, widzę zgniłe owoce tego konfliktu w swojej codzienności we Wspólnocie. Przypomniałam sobie niegrzeczne agitacje na rzecz "programu działania", przypomniałam sobie urazy w stosunku do mojej osoby za kojarzenie mnie z "tą drugą grupą". Dla kontrastu cieszy mnie fakt, że to się jakoś zmienia, przynajmniej w tej rzeczywistości, którą znam w Warszawie.

PS. Przeczytanie tych 34 stron nie pomogło mi absolutnie w tym, by dziś nie zagrać. To też smutne.
słowa nigdy nie będą większe niż czyny
Awatar użytkownika
ula.h

Miejscowość: Warszawa

12 krokow ze sponsorem.

Postprzez p1977 » 16 Kwi 2018, 17:11

Ula, przykro mi że te wszystkie skumulowane, negatywne emocje doprowadziły Cię do gry.
p1977

Miejscowość: Stolica

12 krokow ze sponsorem.

Postprzez p1977 » 16 Kwi 2018, 17:14

Może źle zrozumiałem Twój przekaz. Chodzi Ci może, że to wszystko czego Doświadczyłaś nie pomaga Ci w zdrowieniu. Pierwsza moja gorąca myśl była jednak taka jak napisałem
p1977

Miejscowość: Stolica

12 krokow ze sponsorem.

Postprzez ula.h » 16 Kwi 2018, 17:57

Spokojnie, nie zagrałam :) zwyczajnie lektura nie zbliżyła mnie do tego by dziś być trzeźwą. Rozmowa z uzależnionym owszem. Teraz idę na miting i to pewnie też mnie zbliży do tego, by pozostać trzeźwą.
Awatar użytkownika
ula.h

12 krokow ze sponsorem.

Postprzez jaro » 16 Kwi 2018, 17:59

ula.h, sporo zależy od tego, co chcesz wziac z takiej dyskusji.
Jesli wchodzisz w nia z nastawieniem "podziały" - to wlasnie to dostaniesz.
Ja Cie rozumiem, bo widze takie rzeczy (i w tej dyskusji i we wspólnocie, w sumie przede wszytskim warszawskiej - nigdzie indziej z tym sie nie spotkałem). Ale w tej dyskusji jest cała masa rzeczy, z których mozna skorzystać do zdrowienia.
jaro

12 krokow ze sponsorem.

Postprzez ula.h » 16 Kwi 2018, 18:36

Zgadzam się, nawet w tej rozmowie po lekturze odpowiedziałam o poszerzeniu horyzontów po lekturze doświadczeń Prebena, Premy, a także o ciekawości jaką wzbudził we mnie Piotrek szczegółowym rozpisaniem swojej pracy na krokach.

Wyżej napisałam o uczuciach, po prostu.
Awatar użytkownika
ula.h

12 krokow ze sponsorem.

Postprzez Preben » 17 Kwi 2018, 20:19

ula.h napisał(a): Przeczytanie tych 34 stron nie pomogło mi absolutnie w tym, by dziś nie zagrać. To też smutne.

A temat fitness World i jego 20 stron w dziale "Drogi wyjścia z uzaleznienia" jest tym co w nie zagraniu Ci pomaga?
There is no way to happiness. Happiness is the way.
Preben

Miejscowość: Bruksela

12 krokow ze sponsorem.

Postprzez ula.h » 17 Kwi 2018, 20:27

Preben, czytając wątek Fitness World mam uśmiech na twarzy, a to zdecydowanie sprzyja braku chęci powrotu do gry.
Awatar użytkownika
ula.h

12 krokow ze sponsorem.

Postprzez mnich » 30 Gru 2018, 19:48

Wczoraj podczas spikerki usłyszałem takie słowa,,pycha programowa''.Z własnych obserwacji i doświadczenia we wspólnocie moim zdaniem istnieje podział na ludzi po programie i tych co z niego nie korzystali.
Ja korzystałem z programu(choć go ,,nie ukończyłem'') i rozumiem ludzkie namawianie na program.Sam nie jako próbując doświadczyłem jego działania.Jednak uważam,że robi się wiele,,złego''opowiadając nowicjuszom na pierwszy ogień o programie,który jest rozwiązaniem.Otóż jest tylko nikt nie dopowiada,że są inne drogi by odnaleźć trzeźwość.Pewnie ważne jest nastawienie z jakim się podchodzi do tematu tylko ,,istnieje coś takiego jak na siłę,szczepionka zaszczep się''.
Awatar użytkownika
mnich

12 krokow ze sponsorem.

Postprzez asia » 30 Gru 2018, 20:21

mnich napisał(a):Jednak uważam,że robi się wiele,,złego''opowiadając nowicjuszom na pierwszy ogień o programie,który jest rozwiązaniem.

Zależy jak.
Ja mówię, ale uprzedzam że potrzeba czasu aby załapać o co tu chodzi. I nie tyle co pojąć, co poczuć. I nie namawiam. Brzydzę się nachalnością.
W tym miejscu wpisujemy mądre zdanie albo niemądre, ale za to koniecznie po angielsku.
asia

12 krokow ze sponsorem.

Postprzez mnich » 31 Gru 2018, 04:58

Dlatego Asiu mówię o trendzie jaki panuje,nie mówię,że wszyscy część ludzi to rozumie,że 11 tradycja to przyciąganie a nie reklamowanie :wink:
Awatar użytkownika
mnich

Poprzednia

Wróć do Dwanaście kroków AH

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość