Nowe 12 kroków (aktualnie obowiązujące)

Moderator: anwaz

Postprzez asia » 11 Lis 2018, 13:26

zbysob napisał(a):Teraz stoję sobie z boku i mnie to drynda jak kilo kitu.

Stoję koło Ciebie :D
W tym miejscu wpisujemy mądre zdanie albo niemądre, ale za to koniecznie po angielsku.
asia

Miejscowość: Warszawa

Postprzez Andy » 12 Lis 2018, 19:09

A ja dyndam :P
Na ogół przecież ludzie, nawet najbardziej niegodziwi, są naiwniejsi i lepsi, niżbyśmy w ogóle mogli przypuszczać. Zresztą i my również.
F. Dostojewski, Bracia Karamazow
Andy

Postprzez zbysob » 18 Lis 2018, 00:25

Andy jak chcesz dołączyć to jednak powinieneś dryndać no ewentualnie kilo kiciać :D
zaprzestalem myslenia :P
Awatar użytkownika
zbysob

Miejscowość: Szczecin

Postprzez mnich » 18 Lis 2018, 10:52

To zmieniono te kroki(poprawiono)czy nie?Już się pogubiłem :roll: A przyjęcie to dla całej wspólnoty czy w myśl 4 tradycji np: grupa może zostać przy starszej wersji.Nie żebym znowu nie został okrzyknięty to może ktoś wytłumaczy co te zmiany wnoszą do zdrowienia?
Awatar użytkownika
mnich

Postprzez asia » 18 Lis 2018, 16:19

Wydrukowano poradnik/podręcznik , a w nim te zmienione ( niektóre ) kroki. Potem przyjęto ten podręcznik jako obowiązujący. Przekazano kolporterowi do sprzedaży.
Następnie Ula o tym napisała. Kilka osób wyraziło swoją opinię.
I nagle okazało się, że owszem przyjęto poradnik, ale kroków to już nie.
Jak coś zrozumiesz, to świetnie.
Ja już i tak dokonałam potwornego nadużycia, bo piszę o tym a nie byłam na intergupie i do tego wyrażam własne zdanie.
W tym miejscu wpisujemy mądre zdanie albo niemądre, ale za to koniecznie po angielsku.
asia

Postprzez mnich » 18 Lis 2018, 18:09

Zawsze można napisać list do Świętego Mikołaja on podobno zabiera z parapetu :wink:
Awatar użytkownika
mnich

Postprzez asia » 18 Lis 2018, 22:39

Czy do Mikołaja czy na Berdyczów rezultat taki sam :)
asia

Postprzez ula.h » 18 Lis 2018, 22:42

Nie zapominajmy, że dostępny w kolportażu nie oznacza przyjęty przez Wspólnotę :D
słowa nigdy nie będą większe niż czyny
Awatar użytkownika
ula.h

Postprzez mnich » 19 Lis 2018, 05:23

Niestety jak komuś się miesza polityka ze służbą bezinteresowną to jest jak jest.Są ludzie,którzy wykonywali i wykonują ogromną pracę dla wspólnoty.I czapki z głów dla nich.Każdemu daję prawo do błędu tak jak i sobie.
Istnieje takie słowo w słowniku j.polskiego jak przepraszam.Widocznie łatwiej jest odpisywać cynicznie w stylu,,Nieobecni nie mają prawa głosu itd.''.Ja już po pierwszej intergrupie doszedłem do wniosku,że ślęczymy nad czymś kilka godzin po czym w 15 minut jesteśmy w stanie przegłosować wszystko sprawnie i szybko.Są sprawy trudniejsze ok,które rodzą pytania i trzeba dyskutować.Tworzenie takich baboli to moim zdaniem wynik tego co się dzieje także w AA.Grupa osób ze znajomością(nie wszyscy)j.ang poczytała poczytała pierwowzory i nagle okazało się,że dotychczasowe zdrowienie było źle przetłumaczone i forsują tezę,że to co działało przez tyle lat było nie do końca tak jak powinno teraz poprawione będzie działało super.Zdrowienie nie polega jednak na tym by pogłębiać wiedzę tylko doświadczenia.Tak jak w życiu kto nie jest z nami ten przeciwko nam :(
Awatar użytkownika
mnich

Postprzez zbysob » 20 Lis 2018, 08:29

Można zarówno pogłębiać wiedzę jak i doświadczenia -ani jednego ani drugiego nie mam za wiele. Ja już dość dawno nauczyłem się że wśród osób z zaburzeniami emocjonalnymi, jakimi pewnie wszyscy jesteśmy, trudno szukać takich działań, które byłyby tych naleciałości pozbawione. Mam taką zasadę odnośnie zdrowienia - posłucham , pomyślę , pomiędlę w gębie i albo wypluje albo połknę. Jak połknę to jest moje (przynajmniej jakiś czas trzymając się gastrycznych porównań) a jak wypluję to przestaje sobie tym głowę zawracać. Nie ma dla mnie jedynego prawdziwego tłumaczenia z jednego języka na drugi. Są tylko mniej lub bardziej trafne aproksymacje (kiedyś pracowicie tłumaczyłem z niemieckiego to co najpierw ktoś przetłumaczył z angielskiego i nawet przy mojej dość miernej znajomości obu języków czasem wychodziły fajne kwiatki) i chyba tak należy to traktować. To że coś przyjęto a czegoś nie, to że przecinek nie tu a znaczenie trochę albo całkiem inne nie ma najmniejszego wpływu na to jak brzmi to dla mnie. To co połknąłem zwłaszcza na początku pozwoliło mi na przeżycie paru lat bez gry. Nawet jak to nie jest właściwe, wystarczająco koszerne i poprawne politycznie to w moim przypadku działa. A jak coś działa to nie mam potrzeby tego poprawiać czy naprawiać. Bo szkoda czasu i energii na takie zabawy. Mnie szkoda - ale każdy za siebie i o sobie :). Pocieszam się że przyjdą kolejni poprawiacze i interpretatorzy tego co autor miał na myśli. I zawsze pocieszam się wiadomością, że w konkursie na najlepszego naśladowcę Charliego Chaplina on sam zajął dopiero trzecie miejsce :P
zaprzestalem myslenia :P
Awatar użytkownika
zbysob

Miejscowość: Szczecin

Poprzednia

Wróć do Dwanaście kroków AH

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości