Potrzebuje pomocy

Moderatorzy: anwaz, admin

Potrzebuje pomocy

Postprzez marzyciel21 » 14 Lut 2020, 00:46

Dokładnie tak jak napisał Marcin, Endrjuv8 ważne jest żeby bliskie osoby znały Twój problem. U mnie sytuacja wyglądała jak u Marcina... Mama płakała i obwiniała się za to ze zanoszę pieniądze do kasyna i różnych punktów z automatami a mój ojciec mnie wyzywał od najgorszych. Moja kobieta również bezradnie płakała, obwiniała mnie ze nie jestem w stanie jej zagwarantować normalnego życia ani bezpieczeństwa, ze nie jestem w stanie zabrać jej na kolacje, kupić kwiatów za sumę 100-200 zł spędzić wspaniały wieczór, bo wole spędzić noc w kasynie i stracić 10 tysięcy, to jest straszne... mnie to przeraża a jednak nie uczyłem się na błędach i zdarzają mi się nadal bolesne i kosztowne awarie....
Nigdy się nie poddawaj.....
Awatar użytkownika
marzyciel21

Potrzebuje pomocy

Postprzez Endrjuv8 » 14 Lut 2020, 09:37

No napewno macie wszyscy racje ale moja rodzina nie jest zamożna i nikt nie będzie mógł mi pomoc ze spłata takiej sumy boje się reakcji i poczucie wstydu blokuje mnie strasznie w głownie mam mętlik wole pójść zagrać i spróbować się odkuć niż powiedzieć o tym komukolwiek choć wiem ze to nie jest wyjście bo i tak nie wygram niczego tylko wpadne w jeszcze większe „gowno” nie chce tam chodzić, nie lubię tez tam być odrzuca mnie to miejsce ale wiem ze to jest moja „szansa” na wyjście z długów a przynajmniej tak to sobie tłumaczy moja głowa, jest mi złe chodzę smutny nie cieszy mnie już nic, dla mnie suma 25000zl jest nie do przeskoczenia nie wiem co robić, myśle sobie ze lepiej by było jakby mnie nie było bo wtedy problem by nie powstał no ale jestem i stało się teraz nie wiem co mogę z tym zrobić, boje się ze zrobię coś głupiego bo sobie pomyśle ze to wykasuje moje błędy ze jak mnie nie będzie to i błędów nie będzie, głupie to ale takie rzeczy chodzą mi po głowie, przepraszam ze pisze tak tutaj ale gdzieś to muszę wyrzucić z siebie, nie wiem co robić proszę pomóżcie mi sobie z tym poradzić
Endrjuv8

Potrzebuje pomocy

Postprzez kiedyskiedys » 14 Lut 2020, 10:13

Idź na miting lub terapię. Potrzebujesz pomocy przede wszystkim psychicznej.
Miarą dzieciństwa są dźwięki, zapachy i widoki, dopóki nie nadejdzie mroczna epoka rozsądku - John Betjeman
Awatar użytkownika
kiedyskiedys

Potrzebuje pomocy

Postprzez Sowa » 14 Lut 2020, 10:25

Endrjuv8, dopóki nie pogodzisz się ze stratą tych pieniędzy - będziesz grał.
za zgodność z oryginałem
Awatar użytkownika
Sowa

Miejscowość: polska

Potrzebuje pomocy

Postprzez marzyciel21 » 14 Lut 2020, 10:44

Też miałem i miewam myśli samobójcze choć się leczę, nie jest to proste.
Zapomnij o przegranych, spłacaj powoli te chwilowki tak jak wcześniej idź na ten miting chociaż po pomoc w rozpisaniu Twoich spłat.
Nigdy się nie poddawaj.....
Awatar użytkownika
marzyciel21

Potrzebuje pomocy

Postprzez marcin_opolskie » 14 Lut 2020, 13:45

Endrjuv8 napisał(a):No napewno macie wszyscy racje ale

choroba zawsze wstaei Ci jakieś "ale"
Nie uważasz że jest idiotyzmem myślenie że jedyną "metodą" no długi jest dalsze granie czyli wykorzystanie "metody" która Cię właśnie wprowadziła w długi do wygrzebania się z nich??? (to jest właśnie chorobowe myślenie). Ewidentnie 25 tys to dla Ciebie za mało - może jak powiększysz do 50 czy 100 to jednak zmienisz "metody" i sposób działania.
Pchasz łapy w ognisko po wiadro z wodą które stoi z drugiej strony - nie jest ważne że się parzysz coraz mocniej bo masz nadzieję że sięgniesz wiadra i zapchasz tam poparzoną łapę i jeszcze zgasisz ognisko tą wodą... nie da rady
Awatar użytkownika
marcin_opolskie

Miejscowość: opolskie

Potrzebuje pomocy

Postprzez Walli15 » 14 Lut 2020, 13:56

Witaj. Widze ,ze szukasz rozwiązania na szybko . Niestety nie da rady . Ja tez jak wpadłem w długi to szukałem zlotego srodka zeby od razu moje problemy znikly . Słuchaj ludzi z forum bo kasa naprawdę nie jest twoim największym problemem. Zacznij od siebie a później mysl o zadłużeniu. 25 tysięcy to jest kwota ktora na spokojnie sobie splacisz. Ja gdybym posluchal dobrych rad nie miałbym teraz 300 000 tys do splaty. Nie szukaj natychmiastowych rozwiązań bo bedzie jeszcze gorzej. Prywatnych pozyczkodawcow tez lepiej odpuścić bo moga zrobic kuku tobie lub rodzinie gdy ci sie noga powinie.
Walli15

Potrzebuje pomocy

Postprzez Pawel35 » 14 Lut 2020, 19:19

Witaj Endrjuv8 - duzy problem masz bo jestes chory.
25 tys to twoj najmniejszy problem - nawet jesli ktos
zwolnil by Cie z palacenia tego - tak po prostu.
Jako czynny hazardzista narobisz nowych klopotow, dlugow jeszcze wiekszych. Idz na mitingi - nie marnuj czasu.
Wybierz zycie - tu I teraz.
Pozdro
Nie licz dni, spraw by dni się liczyły.
Awatar użytkownika
Pawel35

Re: Potrzebuje pomocy

Postprzez chłop ze wsi » 14 Lut 2020, 20:01

Szanowni zebrani. Człowiek jest na początku drogi. On szuka rady jak grać i długów nie mieć. Poradzicie ? Być może przyjdzie czas i zapyta jak nie grać.
chłop ze wsi

Potrzebuje pomocy

Postprzez Sowa » 14 Lut 2020, 21:27

chłop ze wsi, a bo my tak z uporem maniaka :roll:
za zgodność z oryginałem
Awatar użytkownika
Sowa

Miejscowość: polska

Potrzebuje pomocy

Postprzez milo » 15 Lut 2020, 20:20

Endrjuv8 napisał(a):moja rodzina nie jest zamożna i nikt nie będzie mógł mi pomoc ze spłata takiej sumy

A gdyby w ten sposób pomogli , to najgorsze, co mogliby zrobić
Pomaganie polega na nieprzeszkadzaniu w leczeniu i pozwoleniu Ci wziąć odpowiedzialność i konsekwencje na Twoje barki .

Pomoc rodziny polega na "NIEPOMAGANIU W SPŁACANIU".

Rodzina nie jest od leczenia Ciebie i nie jest od dźwigania za ciebie trudów Twojego życia. Nie jest od brania odpowiedzialności za Twoje działania.
Rodzina może najwyżej wspierać Cię duchowo, emocjonalnie w czasie, gdy leczysz się - uczciwie leczysz się a nie ściemniasz i nie uciekasz w kłamstwa czy manipulacje...

Od leczenia są Ośrodki Terapeutyczne oraz terapeuci.
Od pomocy w poukładaniu spłat może być pomocny np. prawnik lub księgowy....
Do tego możesz iść na jakikolwiek mityng AH i poprosić o pomoc w rozpisaniu Twoich zadłużeń któregoż ze zdrowiejących hazardzistów, którzy to już "przerabiali" na sobie i podpowiedzą, jak to rozpisać i jak zaplanować , żeby ogarnąć spłatę zadłużeń. Może ktoś już sam tak zrobił i pomoże Tobie.

Więc zauważ różnicę i działaj :
1/ rodzina
2/ długi
3/ leczenie
najlepiej wszystko na raz a nie po kolei.

Ale ... zrobisz, jak TY zechcesz.
To Twoje życie, Twoje uzależnienie, Twoje zobowiązania, Twoje konsekwencje.

Życzę dużo zdrowego rozsądku , determinacji i cierpliwości.
Bożena hazardzistka ( in)
Poczuć siebie
Pokochać...
Awatar użytkownika
milo

Miejscowość: Elbląg

Potrzebuje pomocy

Postprzez milo » 15 Lut 2020, 20:24

Ja miałam długi troszeczkę większe od Twoich . Spłacam po malutku, ratami, ugody i umowy.... nikt nie spłaca za mnie - to jest MÓJ dlug. i to JA spłacam.
Dlug jest po to, by się ciągnął za mną , jak ogon za krokodylem, bo mi przypomina co miesiac, ze jeszcze zdrowa nie jestem .... a trochę czasu już nie gram.

Pozdrawiam
Słonecznie , cieplutko i puchato
Poczuć siebie
Pokochać...
Awatar użytkownika
milo

Miejscowość: Elbląg

Potrzebuje pomocy

Postprzez Marcin198 » 17 Lut 2020, 08:23

"A gdyby w ten sposób pomogli , to najgorsze, co mogliby zrobić
Pomaganie polega na nieprzeszkadzaniu w leczeniu i pozwoleniu Ci wziąć odpowiedzialność i konsekwencje na Twoje barki ."

Ja się z tym nie zgodzę .Każdy przypadek jest inny.Jeden będzie potrafił wykorzystać pomoc w postaci spłaty długów, inny nie będzie tego potrafił .Nie wyrzucajcie wszystkich do jednego worka ,bardzo proszę o to .
Marcin198

Potrzebuje pomocy

Postprzez kiedyskiedys » 17 Lut 2020, 13:52

Ba, spłaciłbym długi i dał wolne srodki, co by nasz swiezo ozdrowialy z dlugow hazardzista mogl zyc w spokoju i z poczuciem bezpieczenstwa finansowego!
Miarą dzieciństwa są dźwięki, zapachy i widoki, dopóki nie nadejdzie mroczna epoka rozsądku - John Betjeman
Awatar użytkownika
kiedyskiedys

Potrzebuje pomocy

Postprzez Marcin198 » 17 Lut 2020, 14:57

Widzę ,że jeszcze raz muszę wyjaśnić bo moje gadanie to tak jakby grochem o ścianę .Nie chodzi mi o to ,żeby hazardzista który narobił długów miał je spłacone tak ,że pstryk i jest na zero. Ale tak jak to było w moim przypadku,gdzie miałem długi u dziesięciu różnych osób czy instytucji ( a pożyczałem nawet od lekarza :));z pieniędzy od rodziny ich spłacić od razu a następnie na luzie oddać te pieniądze rodzinie .Czyli nadal jest dług ,jest on jeden i jest pewien komfort ,że człowiek da radę to spłacić .Może np wtedy iść na leczenie ,bez obaw ,że wyjdzie z oddziału i trafi na komorników .Bo jak się leczyć ,skoro głowa jest gdzieś indziej i myśli tylko o tych wszystkich zobowiązaniach .
Trzeba też pamiętać i sobie uzmysłowić ,że to jest jedyna taka szansa. Drugiej już nie będzie ! Jeśli znowu zaczniesz grać ,rodzina Ci nie pomoże bo straci do Ciebie zaufanie .Tak więc trzeba wybrać ponownie pomiędzy hazardem a rodziną .
Mam nadzieję ,że już jest zrozumiałe moje podejście do problemu
Marcin198

PoprzedniaNastępna

Wróć do Tu się witamy

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: MSN [Bot] oraz 5 gości