Menu +

Program na 24 godziny

Dla wielu ludzi uzależnionych nie tylko od hazardu stosowanie tego programu jest jedną z podstaw w ich zdrowieniu. Uczy on jak żyć dniem dzisiejszym, co jest bardzo przydatne w zachowaniu abstynencji. Program ten został zaczerpnięty z strony głównej wspólnoty AH w Polsce. www.anonimowihazardzisci.org

PROGRAM NA „24 GODZINY” OAZA SPOKOJU

WŁAŚNIE DZISIAJ

dla ludzi uzależnionych od hazardu , narkotyków , alkoholu , seksu , jedzenia

Właśnie dzisiaj chcę spróbować przeżyć ten dzień dobrze i nie od razu załatwić w nim problemy całego mojego życia . Spróbuję przeżyć go tak , jak nie miałbym jeszcze odwagi żyć przez resztę mojego życia .

Właśnie dzisiaj chcę być szczęśliwy .

Zakładam , że prawdą jest : „ Najczęściej ludzie są na tyle szczęśliwi , na ile postanowią nimi być” Abraham Lincoln

Właśnie dzisiaj chcę dostosować się do tego co jest , a nie próbować dostosowywać wszystko do moich własnych życzeń . Chcę sprostać losowi , jakikolwiek on będzie .

Właśnie dzisiaj chcę ćwiczyć mój umysł . Chcę poznawać rzeczy godne poznania. Chcę nauczyć się czegoś użytecznego . Chcę czytać coś wymagającego wysiłku , myślenia , skupienia .

Właśnie dzisiaj chcę ćwiczyć moją wolę na trzy sposoby – zrobię coś dobrego i nie wypomnę tego , nie pochwalę się tym – dokonam co najmniej dwu rzeczy , na które zwykle nie mam ochoty – nie okażę nikomu , że uczucia moje zostały zranione .

Właśnie dzisiaj chcę mieć plan postępowania : mogę nie trzymać się go ściśle, lecz spróbuję uchronić się od pochopności i niezdecydowania

Właśnie dzisiaj znajdę spokojną chwilę dla siebie i spróbuję się odprężyć . Spojrzę wtedy na moje życie z lepszej perspektywy

Właśnie dzisiaj chcę pozbyć się obaw i cieszyć się tym , co piękne . Ufam , że dając z siebie dużo światu , dużo przez to zyskuję .