Menu +

Zaakceptuj chorobę taką, jaka jest

Nałogowy hazard jest chorobą emocjonalną, której nie da się nigdy wyleczyć, ale można powstrzymać choćby na jeden dzień.

Nałogowy gracz to osoba zdominowana przez niepohamowany popęd do hazardu. Idzie z tym w parze obsesyjne przekonanie, że znajdzie się sposób, aby nie tylko kontrolować hazard, lecz także, aby się on opłacał i aby móc się nim cieszyć.

My, nałogowi hazardziści, często wyrażamy pragnienie skończenia z nałogiem na zawsze, lecz nieuchronnie wracamy do tej działalności. Większość z nas ma dni, tygodnie, a nawet miesiące, gdy jesteśmy pewni, że zdobyliśmy kontrolę nad nałogiem. Po tych okresach przerwy nieodmiennie następują długotrwałe okresy całkowicie niekontrolowanego poddania się hazardowi, podczas których widoczne staje się narastające pogorszenie w prawie wszystkich sferach naszego życia. Jest ono najbardziej dotkliwe w stosunkach z naszymi żonami i mężami, przyjaciółmi, krewnymi i pracodawcami.

Zatem, zaakceptowanie postępującego charakteru naszej choroby ma zasadnicze znaczenie w procesie umożliwienia nam wyzdrowienia i powrotu do normalnego, twórczego i przyjemnego życia.

tłumaczenie dzięki Beacie i Asi