Menu +

Wypełnic pustkę

Od kilku dni lub tygodni jesteśmy wolni od hazardu. Życie już nie pogarsza się.   Jesteśmy pełni nadziei i wdzięczności. Nagle uświadamiamy sobie, że w naszym życiu pojawiła się wielka dziura –  co zrobimy z czasem, który zazwyczaj poświęcaliśmy naszemu uzależnieniu od hazardu   To nie jest łatwe zadanie, ale musimy stanąć z nim twarzą w twarz.

W  pierwszych dniach,  niewielu nałogowych graczy, uświadamia sobie, ile czasu  spędzali na grze.  Większość odnosi to do czasu spędzonego w kasynach, salonach gry, na torach wyścigowych lub przed jednorękim bandytą.   W rzeczywistości to zazwyczaj prezentuje jedynie część ich hazardowego życia.  To także czas poświęcony gonitwie za pieniędzmi dla zaspokojenia nałogu,  bezsenne noce spędzone na wymyślaniu kłamstw dla uzyskania pieniędzy, lub wytłumaczenia właśnie straconych.   Kłamstw dla pracodawcy, dlaczego nas nie było lub dlaczego nasza praca nie jest wykonana.  Kłamstw dla naszych najbliższych lub otoczenia.  Tak naprawdę hazard zdominował niemal całe nasze życie na jawie.

Teraz musimy wypełnić tę lukę. Każdy członek wspólnoty powinien spróbować znaleźć sposób, który mu będzie najbardziej odpowiadał, ale istotne jest, że każdy go znajdzie.  Niektórzy odświeżają dawno zapomniane hobby. Inni powracają do uprawianego niegdyś sportu. Jeszcze inni podejmują na nowo kształcenie to jest coś, co można robić niezależnie od wieku).  Sugerujemy także, aby część czasu  została przeznaczona na odbudowę życia rodzinnego lub kontaktów z przyjaciółmi i krewnymi, którzy mogli ucierpieć w związku z naszym nałogiem. To tylko kilka sugestii.   Mamy nadzieję, że każdy członek wspólnoty podejmie wysiłek, aby zapełnić tę lukę, a czyniąc to, podtrzyma i wzmocni swoje uzdrowienie.

tłumaczenie tekstu GA
tłumaczenie za www.coloradoga.org

dzięki uprzejmości Beaty i Asi