Menu +

Przestań żyć przeszłością

Wielu kompulsywnych hazardzistów cierpi w początkowych dniach zdrowienia z powodu patrzenia na swoje przeszłe życie, obarczania się winą, wyrzutami sumienia, z powodu pieniędzy które przegrali, okazji , które przepuścili lub braku awansu w pracy.

Nasze doświadczenie mówi, że jeżeli mamy zdrowieć, to sprawy te muszą być zostawione w przeszłości, a my musimy ruszać dalej. Poczucie winy i wyrzuty sumienia mogą nam szkodzić. Są one bardzo blisko samo- użalania się. Musimy starać się zastąpić je przyjęciem odpowiedzialności i zadośćuczynieniem tam, gdzie możemy to zrobić.

Pieniądze przegrane – musimy zaakceptować jako pieniądze stracone. Straciliśmy już sporo czasu i pieniędzy na próbowanie, aby je odzyskać , ale bez powodzenia. Wszystko, co osiągnęliśmy, to jeszcze więcej nędzy i jeszcze więcej bólu.

Stracone okazje- Jeśli dojdziemy do akceptacji bezpiecznej i bardziej rozsądnej drogi życia, będziemy mieli więcej okazji, i jeśli jesteśmy wolni od hazardu i żyjemy pożytecznym życiem, będziemy zdolni do odniesienia korzyści, kiedy one się zdarzą.

Stare odeszły , patrz do przodu na nowe.

Brak awansu w pracy – To co, może być wykonane w tej dziedzinie zależy w większości od wieku i zdolności . Jednakże, niezależnie od wieku lub zdolności, każdy może stać się lepszym pracownikiem. Prawdopodobnie przez pierwsze lata , jesteśmy zdolni skupić się na tym, czego wymaga od nas nasza praca . Możemy skanalizować energię, której potrzebowalibyśmy do uprawiania hazardu, w naszych codziennych zadaniach, a następnie zostawić resztę naszej własnej sile wyższej .

Podsumowując, nasze doświadczenie mówi nam, że jeżeli mamy ochotę rozpocząć nowe życie, wolne od hazardu i wszystkich problemów oraz nieszczęść spowodowanych uprawianiem hazardu , musimy zamknąć ten rozdział w swoim życiu i zostawić go za sobą.
( Tekst pochodzi ze strony www.coloradoga.org , fragment z „ Towards 90 Days” )

dzięki uprzejmości Janusza