Menu +

Noś tylko tyle pieniędzy ile naprawdę potrzebujesz

Może wydawać ci się trudne w tej chwili pogodzenie się z tym zaleceniem, ale uwierz nam, jest ono bardzo uzasadnione.  W ciągu pierwszych 90 dni wciąż szukasz sposobu, wciąż próbujesz pogodzić się z chorobą i zaczynasz uświadamiać sobie, że pieniądze służą nie tylko do grania. W tym okresie jesteśmy jeszcze chwiejni. Uświadomiono nam sytuację finansową naszą bądź naszych rodzin, ale jest tak łatwo wpaść w starą pułapkę uwierzenia jeszcze raz, że hazard szybko rozwiąże nasze problemy materialne.  Jeszcze łatwiej uwierzyć w tę mrzonkę, jeśli w kieszeni mamy większą niż niezbędna kwotę pieniędzy.  W myślach 50 zł zamienia się bardzo szybko w 500 zł, a 500 zł nawet jeszcze szybciej w  5.000 zł, i zanim spostrzeżemy gdzie jesteśmy, znajdujemy się z powrotem na starej karuzeli.

Doświadczenie uczy nas, aby nie narażać się na tę pokusę i posłuchać porad Anonimowych Hazardzistów i nosić przy sobie jedynie tyle pieniędzy, ile będzie nam niezbędne tego dnia.

To zalecenie służy też, według nas, innemu celowi.  Wielu z nas naraziło swoje rodziny na naprawdę ciężkie przejścia. Jeśli nasze rodziny dostrzegą, że naprawdę się staramy i przyjmujemy podstawowe zalecenia, poczują ulgę i sytuacja w domu ulegnie poprawie.     Wiemy również z doświadczenia, że przy wsparciu naszych rodzin i mitingów Anonimowych Hazardzistów pierwsze etapy naszego uzdrawiania okażą się miłym i satysfakcjonującym okresem.

tłumaczenie dzięki Beacie i Asi